Firma Stanley prezentuje kolejne nowości z linii FatMax XL – torbę, poziomnicę i sznur traserski.

Kup w Narzedzia.pl
Młotowiertarka Stanley FME500K
dostępne
10 szt.
dostawa
wysyłka
wtorek
492

W ramach kampanii informacyjnej, wspierającej wprowadzenie na polski rynek produktów FatMax XL, firma Stanley zorganizowała pokaz najciekawszych zastosowań narzędzi ręcznych z tej linii. W roli prezentera i eksperta wystąpił Alan Hampshire, European Product Sales Trainer w firmie Stanley. Wśród nowości wykorzystanych w trakcie pokazu znalazły się m.in.: torba narzędziowa Large Open Mouth Bag, poziomnica oraz sznur traserski z linii FatMax XL, czyli półki „premium” w ofercie Stanley.

Podczas pokazu narzędzi Stanley, który odbył się 30 maja 2007 roku w Warszawie, Alan Hampshire zaprezentował także inne narzędzia z linii FatMax XL: laser krzyżowy CL 2 FatMax XT, noże z różnymi typami ostrzy oraz wkrętak Demolition.

Torby Stanley FatMax XL Large Open Mouth Bag można używać przez długie lata, ponieważ wykonano ją z mocnego tkanego nylonu 1200 x 12000 Denier. Wtopione polipropylenowe dno torby zabezpiecza jej zawartość przed wilgotnym podłożem. Komfort noszenia w niej narzędzi zapewnia wygodne ergonomiczne ramiączko oraz dwudzielna rękojeść.
Konstrukcja torby gwarantuje łatwy i szybki dostęp do narzędzi. Dzięki systemowi suwaków i magnesów możliwy jest pełen dostęp do kieszeni bocznych.
Poziomnica Stanley FatMax XL to profesjonalne narzędzie o nowoczesnym, aluminiowym korpusie. Jego dwuteowo – skrzynkowy przekrój i dodatkowe wzmocnienia wzdłużne zwiększają sztywność, a przez to wytrzymałość i funkcjonalność narzędzia. Do korpusu została przykręcona wygodna, bimateriałowa rękojeść.

Poziomnica pokryta jest farbą proszkową, dzięki czemu jej zewnętrzna powłoka jest odporna na ścieranie i będzie długo wyglądać jak nowa. Istotnym udogodnieniem, opracowanym przez projektantów Stanley’a są umieszczone na końcach poziomnicy osłony, które absorbują wstrząsy powstające podczas ewentualnych upadków poziomnicy. Sercem poziomnicy są trzy, wysokiej jakości libelki pozwalające na wykonywanie pomiarów z dokładnością 0,5 mm / 1m.

W celu ułatwienia odczytu firma zdecydowała się na powiększenia libelki poziomej. W rozszerzonej wersji z magnetyczną podstawą, narzędzie wyposażono w bardzo silne magnesy.
Sznur traserski Stanley FatMax XL wyróżnia przekładnia korby 1:5, co gwarantuje dużą szybkość zwijania sznura. Spust korby uwalnia sznur, podczas jego wyciągania z korpusu, bez konieczności obracania korby.

Narzędzie mieści 30 m sznurka i ponad 45 g kredy. Poliestrowo-nylonowy sznur zapewnia wytrzymałość i dużą absorpcję kredy, co pozwala na wielokrotne trasowanie bez konieczności ponownego kredowania sznura. Przezroczysty wizjer umożliwia łatwą kontrolę poziomu kredy w zasobniku. Aluminiowy korpus narzędzia jest wytrzymały na uderzenia, dzięki czemu jest ono niemal niezniszczalne.Dodaj komentarz
* Pola wymagane