Producenci elektronarzędzi nieustannie nas zaskakują, wprowadzając na rynek coraz to nowsze rozwiązania. Postęp technologiczny oczywiście związany jest z wciąż rosnącym zapotrzebowaniem konsumentów, którzy sami podsuwają producentom pomysły dotyczące ulepszeń, poprawek lub nowych funkcji. I tak też marka Bosch, wykorzystując koncepcję podobną do serii akumulatorowych wkrętaków IXO, wyposażyła nowej generacji dalmierz laserowy Zamo w szereg adapterów, które poszerzają możliwości zastosowań tego podręcznego urządzenia. Obecny Zamo jest teraz czymś więcej niż klasycznym dalmierzem - to wielofunkcyjny przyrząd pomiarowy łączący zalety taśmy pomiarowej, koła pomiarowego oraz poziomnicy laserowej. Zamo to nieoceniony pomocnik w każdym domu.

Kup w Narzedzia.pl
Kółko pomiarowe do Zamo III Bosch
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
52,49
Taśma pomiarowa do Zamo III Bosch
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
69,99
Poziomnica do Zamo III Bosch
dostawa
wysyłka
8-11 dni
69,99
382,99

Zamo zamiast miary krawieckiej?

Nowy adapter z taśmą pomiarową zmienia dalmierz laserowy Zamo w praktyczną miarę, dzięki której błyskawicznie można zmierzyć krótkie odcinki oraz obwody do 1,5 metra. Wystarczy wysunąć elastyczną taśmę, zmierzyć wybrany obiekt i nacisnąć przycisk.

adapter zamo

Wynik pomiaru ukaże się na podświetlanym wyświetlaczu dalmierza. Niezależnie czy wykonujemy pomiar obwodu ciała w pasie, długości rękawa, wielkości ramy obrazu czy przekątnej telewizora, z dalmierzem Zamo każdy wymiar uzyskamy szybko i precyzyjnie.

adapter zamo

Zobacz:  dalmierze laserowe Bosch w sklepie narzedzia.pl

Koło pomiarowe do szybkich pomiarów

Adapter z kołem pomiarowym z wyglądu przypomina okrągły nóż do pizzy, w praktyce natomiast służy do szybkiego pomiaru odcinków poprzez przesuwanie koła po powierzchni. Pomiar rozpoczyna się w momencie, gdy koło dalmierza dotknie powierzchni i zatrzymuje się w momencie, gdy zostanie oderwane od powierzchni. Pozwala to mierzyć odcinki nie tylko w linii prostej, ale także w linii krzywej, dzięki temu z łatwością możemy stwierdzić ile metrów kabla będziemy potrzebowali, by poprowadzić go wokół framugi, a także ile materiału trzeba kupić do obicia ulubionego fotelu. Adapter pomoże także szybko ustalić równe odstępy pomiędzy wieszanymi obrazami.

adapter zamoadapter zamo

adapter zamo

Równo jak od linijki dzięki poziomnicy laserowej

Proste wieszanie obrazów i półek na ścianie lub mocowanie haczyków w garderobie to nie lada wyzwanie dla każdego. Nowy adapter z laserową poziomnicą do dalmierza Zamo zamieni laserowy punkt w linię, względem której można szybko wyrównać obiekty. Wystarczy położyć dalmierz na blacie stołu lub książkach, wypoziomować jak tradycyjną poziomnicę i można wieszać zdjęcia, obrazy, półki, szafki oraz inne obiekty wymagające rozmieszczenia w jednej linii. Laserowa linia może być wyświetlana w pionie lub w poziomie, w zależności od tego, na której krawędzi ustawimy dalmierz Zamo.

adapter zamo

Przeczytaj także: Jaki dalmierz dla majsterkowicza? Zobacz najnowsze dalmierze laserowe Bosch PLR 30C i PLR 50C

Funkcja szybkiego obliczania powierzchni

Dalmierz laserowy Zamo pozwala nie tylko mierzyć odległości, ale także obliczać powierzchnię w metrach kwadratowych na podstawie dwóch ostatnio zmierzonych wartości. W ten sposób łatwo i szybko dowiemy się: ile potrzebujemy farby do pomalowania ściany oraz ile wykładziny podłogowej musimy kupić do pokoju. Koniec szukania kalkulatora lub aplikacji w smartfonie - dalmierz Zamo się tym zajmie!

adapter zamo

adapter zamo

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane