autor: Bosch

Kosiarki bębnowe Boscha ASM najlepiej nadają się do wymagającego częstej pielęgnacji trawnika w stylu angielskim. Urządzenia te zostały opracowane z myślą o dużych powierzchniach trawiastych. Nowa seria obejmuje także model akumulatorowy, przydatny na mniejszych powierzchniach. Urządzenia pojawiły się na rynku polskim w kwietniu tego roku.


Akumulatorowa kosiarka bębnowa

Nowością w programie ogrodowym Boscha jest akumulatorowa kosiarka bębnowa ASM 32 ACCU. To urządzenie przydaje się na niewielkich powierzchniach trawnika i wszędzie tam, gdzie nie ma bezpośredniego dostępu do gniazda sieciowego. Po jednokrotnym naładowaniu akumulatora kosiarka jest w stanie skosić dwukrotnie większą powierzchnię trawnika, niż porównywalna, akumulatorowa kosiarka rotacyjna. Stało się to możliwe dzięki bardziej efektywnemu wykorzystaniu energii w kosiarce bębnowej.

Duży kąt rozwarcia noży, wynoszący 180 stopni, powoduje, że urządzenie radzi sobie nawet z trawą o długości maks. 15 cm. Wysokość cięcia można ustawić centralnie w siedmiu pozycjach, od 12 do 52 mm. Hartowany bęben, składający się z czterech ruchomych noży, wykonuje 2 700 obrotów na minutę, tnąc trawę przy niższym nieruchomym nożu z precyzją porównywalną do cięcia nożycami. Obrotowy

kabłąk przełączający z wyłącznikiem bezpieczeństwa ułatwia cięcie trawy wzdłuż ścian, ogrodzeń i pod krzewami.

Elektryczne kosiarki bębnowe

Elektryczne kosiarki bębnowa Bosch z systemem Quattro-Cut to modele ASM 32 i ASM 32 F, wyposażone w silniki o mocy 340 i 360 W. Urządzenia te posiadają takie same właściwości cięcia trawy, jak wersja akumulatorowa. W modelu ASM 32 F pojemnik na trawę znajduje się z przodu urządzenia, co pozwala na jego łatwe opróżnianie bez konieczności uciążliwego manewrowania uchwytem prowadzącym.
Obie kosiarki bębnowe posiadają tylną rolkę, dzięki której trawnik można ozdobić klasycznie angielskim wzorem w pasy. Dodatkowo rolka umożliwia bezproblemowe koszenie krawędzi trawników, bez ryzyka uszkodzenia bębna.

Zobacz też: jak wybrać kosiarkę oraz jak dbać o kosiarkę?

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane