autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Festool wprowadził na rynek pierwsze profesjonalne zagłebiarki akumulatorowe TSC 55. Są one odpowiednikiem elektrycznej zgłębiarki Festool TS 55. Nowe modele zostały stworzone z myśla o niezależnej pracy i absolutnej mobilności.

Nowości Festool TS 55, to profesjonalne urządzenia zasilane akumulatorem, co zapewnia absolutną niezależności i gwarantuje bezpieczeństwo pracy. Operator nie musi się martwić, że uszkodzi kabel, nie ma go gdzie podłączyć lub zbyt krótki. Zagłebiarka Festool TSC 55 może współpracować z jednym akumulatorem 36V lub dwoma 18V. W ten sposób uzyskuje maksymalną wydajność cięcia.  Istnieje również opcja pracy z jednym akumulatorem 18V, gwarantując niewielką masę, łatwiejsze prowadzenie, a co za tym idzie, pozwala osiągnąć większą precyzję. Wersja akumulatorowa zagłębiarki TSC 55R zapewnia 5200obr/min. Zatem jedynie nieco mnie od stacjonarnego odpowiednika – TS 55 (6500obr/min). Coś za coś, jeżeli użytkownikowi zależy na mobilności musi się pogodzić z nieco niższa prędkością pracy. Dzięki maksymalnej wydajności 36V (2x18V) zagłębiarka umożliwia stosunkowo szybką pracę przy zachowaniu wysokiej precyzji cięcia oraz komfortu pracy jak przy urządzeniu TS 55R.

 

Zagłębiarka występuje w 3 wersjach, które różnią się wyposażeniem. TSC 55 REB-Plus Li posiada 2 akumulatory Li-Ion 4,2Ah,  ładowarkę TCL, tarczę pilarską z zębem drobnym HW W48, pojemnik na pył, zabezpieczenie przeciwodpryskowe, okienko, narzędzie do obsługi, a wszystko w Systainerze SYS 5 T-LOC. Zagłębiarka Festool TSC 55 REB-Plus/XL Li w zestawie zawiera wszystkie powyżej wymienione elementy, posiada ponadto dodatkową ładowarkę. Z kolei zagłębiarka Festool TSC 55 REB-Plus-FS Li wyposażona jest ładowarkę i 2 akumulatory, reszta jak w pozostałych 2 modelach zagłębiarki. Model ten odróżnia się tym, że posiada w wyposażeniu standardowym szynę prowadzącą FS 1400/2, ułatwiającą cięcie wzdłużne.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane