autor: Bosch

Domowe prace remontowe obejmują nie tylko drobne czynności konserwacyjne. Często majsterkowicze wykonują również takie prace jak składanie mebli, przytwierdzanie sufitów z boazerii czy na przykład stawianie płotu w ogrodzie. Z myślą o tych właśnie pracach powstały akumulatorowe wiertarko-wkrętarki Skil.

Nowość od Skila

Nowe akumulatorowe wiertarko-wkrętarki Skila pojawiły się w kwietniu tego roku na rynku polskim. Seria obejmuje siedem modeli oznaczonych symbolami: 2492, 2592, 2692, 2697, 2750, 2850 oraz 2950.

Ergonomiczny i umieszczony pośrodku uchwyt zapewnia wygodną i bezpieczną obsługę urządzeń. Konstrukcja w kształcie litery "T" pomaga utrzymać maksymalną równowagę przy pracy pod kątem, a materiał antypoślizgowy rękojeści zmniejsza wibracje. Nie wymagający użycia klucza uchwyt wiertarski umożliwia szybką i łatwą wymianę wierteł lub końcówek wkrętaka.

Dwubiegowa przekładnia, w jaką wyposażone zostały nowe modele wiertarko-wkrętarek, pozwala na wybór pomiędzy szybkimi obrotami do wiercenia i wolnymi, z dużym momentem obrotowym, do wkręcania. Pięć lub piętnaście ustawień momentu obrotowego (w zależności od modelu) zapewnia optymalne sterowanie urządzeniem w różnych zastosowaniach.

Funkcja "łagodnego rozruchu" oraz elektroniczny hamulec umożliwiają całkowite zatrzymanie narzędzia w chwili, gdy użytkownik zdejmie palec z wyłącznika.

Poszczególne modele różnią się między sobą napięciem pracy, zmieniającym się w zakresie od 12 do 18 V, oraz momentem obrotowym od 20 do 34 Nm. Model 18V - 2697 posiada dodatkowo funkcję kucia do wiercenia w betonie. Modele 2750, 2850 oraz 2950 zostały przystosowane do wykonywania lekkich prac budowlanych, prac instalacyjnych i remontowych. Każde z urządzeń wyposażono w wytrzymałą, trzystopniową przekładnię planetarną oraz pięć lub piętnaście nastaw momentu obrotowego. Wszystkie wiertarko-wkrętarki posiadają akumulator 1,3 (Ah) lub 1,7 (Ah) i jednogodzinną ładowarkę.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane