W styczniu 2014 r. Bosch Professional wprowadzi nowe narzędzia akumulatorowe o napięciu 10,8 V. Narzędzia poszerzą wachlarz urządzeń pilarka tarczowa GKS 10,8 V-LI Professional, wyrzynarka GST 10,8 V-LI Professional i wielofunkcyjne narzędzie wysokoobrotowe GRO 10,8 V-LI Professional. Nowoczesna, zwarta konstrukcja narzędzi zapewnia komfortową pracę przy zachowaniu wysokiej wydajności. Akumulatory litowo-jonowe pojemności 1,5, 2,0 lub 4,0 Ah zastosowane w nowych modelach będą pasowały do blisko 20 innych narzędzi z linii Bosch Professional.

Bosch rozszerza swój system 10,8V dla profesjonalistów o nowe narzędzia: pilarkę tarczową GKS 10,8 V-LI Professional, wyrzynarkę GST 10,8 V-LI Professional i wielofunkcyjne narzędzie wysokoobrotowe GRO 10,8 V-LI Professional. Wszystkie elektronarzędzia akumulatorowe Bosch z linii profesjonalnej należące do systemu 10,8 V są zasilane wymiennymi akumulatorami litowo-jonowymi 10,8 V o pojemności 1,5, 2,0 lub 4,0Ah.


Lekkie, kompaktowe i wydajne – narzędzia 10,8 V dla profesjonalistów


Od czasu wprowadzenia w 2005 roku pierwszej na świecie wkrętarki litowo-jonowej dla profesjonalistów, Bosch systematycznie rozszerza program elektronarzędzi akumulatorowych w klasie napięcia 10,8 V. Obecnie obejmuje on około 20 narzędzi, w tym – oprócz różnych wkrętarek – także piłę szablastą, narzędzie wielofunkcyjne Multi-Cutter i wiertarkę kątową. Wszystkie narzędzia systemu 10,8V są lekkie, kompaktowe, a równocześnie bardzo wydajne. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu mniejszych silników, a także przekładni, która w połączeniu z systemem zarządzania energią pozwala na zwiększenie wydajności narzędzi przy zachowaniu optymalnego ciężaru.

Nie bez znaczenia jest także zwiększenie pojemności akumulatorów, która wynosi obecnie 2,0 Ah dla akumulatorów dołączanych w wyposażeniu standardowym. W rezultacie użytkownicy otrzymują narzędzia 10,8 V charakteryzujące się optymalną relacją wydajności do wagi i rozmiarów. Narzędzia te są polecane do pracy w miejscach wąskich i trudno dostępnych, np. przy zabudowie kuchni, montażu mebli lub stoisk targowych. Dzięki wąskiej rękojeści wygodnie leżą w dłoni, są precyzyjne w prowadzeniu. Kompaktowa konstrukcja narzędzia zapewnia użytkownikom duży komfort, a w połączeniu z niewielką wagą wpływa także na mniejsze zmęczenie podczas pracy.
Do bardziej wymagających zastosowań warto skorzystać z akumulatora 10,8V o pojemności podwyższonej do 4,0Ah, który jest już dostępny w sprzedaży jako oddzielna pozycja asortymentowa.
Wśród profesjonalnych narzędzi Bosch z systemu 10,8V znajdują się dwa narzędzia z silnikami bezszczotkowymi EC: wiertarko-wkrętarka akumulatorowa GSR 10,8 V-EC Professional i wkrętarka akumulatorowa GSR 10,8 V-EC HX Professional. Narzędzia akumulatorowe z silnikami EC, dzięki dwukrotnie dłuższej żywotności, są optymalnym wyborem do zaawansowanych zastosowań profesjonalnych. Zobacz nowe elektronarzędzia z systemu 10,8 V Bosch.


Pilarka tarczowa GKS 10,8 V-LI Professional


Model GKS 10,8 V-LI Professional to pierwsza akumulatorowa pilarka tarczowa Bosch 10,8V. Jako jedyna na rynku akumulatorowa pilarka tarczowa w tej klasie napięcia tnie drewno i materiały drewniane do głębokości 26,5mm. Głębokość cięcia można ustawić z dokładnością do 1mm. Wraz z tarczą pilarską 85 mm i akumulatorem 2,0 Ah pilarka tarczowa GKS 10,8 V-LI Professional waży zaledwie 1,4 kg. Dzięki zwartej konstrukcji jest wyjątkowo poręczna i łatwa w obsłudze – bez problemu można ją obsługiwać jedną ręką. Maksymalny kąt cięcia wynosi 45 stopni. Prędkość obrotowa pilarki wynosi 1 400 obrotów na minutę zapewnia szybkie tempo pracy. Dołączony w wyposażeniu standardowym akumulator 2,0 Ah dysponuje mocą wystarczającą do przecięcia np. 20 m płyt MDF o grubości 18mm. W celu uzyskania wyjątkowo precyzyjnego cięcia, rekomendowane jest zastosowanie pilarki tarczowej GKS 10,8 V-LI Professional wraz z szyną prowadzącą Bosch dostępną w ofercie osprzętu dodatkowego. W tym celu pilarkę wyposażono w prowadnicę równoległą, która służy także jako adapter do szyny prowadzącej. Wbudowane oświetlenie LED zapewnia lepszą widoczność podczas cięcia materiału, a przyłącze odsysania pyłu pilarki tarczowej GKS 10,8 V-LI Professional jest kompatybilne ze wszystkimi odkurzaczami Bosch.


Wyrzynarka akumulatorowa GST 10,8 V-LI Professional


Wyrzynarka akumulatorowa Bosch GST 10,8 V-LI Professional waży wraz z akumulatorem 2,0 Ah zaledwie 1,5 kg i jest najlżejszą profesjonalną wyrzynarką w tej klasie napięcia. Jedyna na rynku wyrzynarka 10,8V o klasycznej konstrukcji z rękojeścią prostą ma długość 24 cm i jest bardzo kompaktowa oraz łatwa w obsłudze. Narzędzie jest szczególnie polecane do cięcia materiału od spodu – w tym celu między innymi zastosowano gałkowy uchwyt oraz wyłączane oświetlenie LED linii cięcia. Można nim także wykonywać np. precyzyjne wycięcia w blatach. Wyrzynarka radzi sobie równie dobrze z wycinaniem krzywizn jak z cięciem profili i desek. Dzięki obniżonemu kształtowi chwytu użytkownik może pracować bardzo blisko powierzchni materiału, a samo narzędzie wygodnie leży w ręce i można je precyzyjnie prowadzić. Pomimo bardzo zwartej i ergonomicznej konstrukcji wyrzynarka akumulatorowa jest niezwykle wydajna – całkowicie naładowany akumulator 2,0Ah umożliwia przecięcie ok. 6m drewna sosnowego o grubości 24mm. Maksymalna głębokość cięcia w drewnie wynosi 70 mm. System SDS umożliwia beznarzędziową wymianę brzeszczotu przy użyciu jednej ręki. W wyrzynarce można stosować wszystkie dostępne w sprzedaży brzeszczoty do wyrzynarek z chwytem T. Wytrzymała stopa aluminiowa posiada stalowe wzmocnienie. Aby nie uszkodzić delikatnych powierzchni, można nałożyć na nią plastikową powłokę ślizgową. Dwustopniowa regulacja oscylacji brzeszczotu umożliwia dopasowanie tempa do właściwości ciętego materiału.Akumulatorowe narzędzie wysokoobrotowe GRO 10,8 V-LI Professional


Szlifowanie, cięcie, polerowanie, frezowanie lub usuwanie rdzy – bezprzewodowe narzędzie wysokoobrotowe GRO 10,8 V-LI Professional pozwala wykonać większość prac adaptacyjnych i napraw wymagających precyzji oraz z wykorzystaniem różnych materiałów. Kompaktowe narzędzie akumulatorowe waży z akumulatorem 2,0 Ah tylko 600 g i posiada regulację prędkości obrotowej w zakresie od 5 000 do 32 000 obrotów na minutę. Wielofunkcyjne narzędzie wysokoobrotowe umożliwia np. wykonanie wycięć pod puszki w płytach OSB lub płytach gipsowo-kartonowych, a także cięcie rur o niedużych średnicach w miejscach trudno dostępnych. Standardowy uchwyt narzędziowy jest kompatybilny z osprzętem dostępnym w handlu, np. tarczami szlifierskimi, wiertłami i frezami. Przycisk blokady wrzeciona umożliwia bardzo szybką wymianę osprzętu. Narzędzie wyposażone w miękki uchwyt Softgrip zapewnia pełną kontrolę nad narzędziem i komfortową pracę. Narzędzie GRO 10,8 V-LI Professional jest także doskonale wyważone. Dzięki oświetleniu LED użytkownicy mają zapewnioną doskonałą widoczność miejsca pracy.

Akumulatorowa pilarka tarczowa GKS 10,8 V-LI Professional, wyrzynarka akumulatorowa GST 10,8 V-LI Professional i akumulatorowe narzędzie wysokoobrotowe GRO 10,8 V-LI Professional będą dostępne w sprzedaży od stycznia 2014 r.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane