Słupska Fabryka Obrabiarek SAFO od wielu lat specjalizuje się w produkcji maszyn stolarskich, poszerzając systematycznie ich ofertę. Należą do nich głównie szlifierki wąsko- i szerokotaśmowe oraz tarczowe i kombinowane. Firma zaproponowała nowe rozwiązanie w tej grupie maszyn i wprowadziła na rynek szlifierki szczotkowe.

Szlifierki te przeznaczone są do obróbki wykańczającej lub międzyoperacyjnej (usuwanie włókien z powierzchni lakierowanych) drewnianych i drewnopochodnych elementów nieregularnych oraz profili. Narzędziem w tych obrabiarkach są ściernice listkowe z płótna ściernego miękkiego i włókien agawy lub wałki szczotkowe czy polerskie.

Do przelotowego szlifowania elementów o nieregularnych powierzchniach, np. drzwi, drzwiczek meblowych, produkowane są szlifierki typ DCFS w dwóch typowielkościach – do elementów o szerokości 1100 mm i 600 mm. Obrabiarki te posiadają dwa agregaty szlifierskie z walcami, na których zamontowane są ściernice o zróżnicowanych granulacjach, z regulacją intensywności szlifowania i kompensacji zużycia elementów ściernych oraz możliwością skośnego ustawienia w stosunku do przelotowego stołu (o dodatni lub ujemny kąt skrętu).

Bezstopniowa regulacja prędkości szlifowania i posuwu pozwalają na uzyskanie optymalnych parametrów obróbki. Do ręcznego szlifowania elementów o małych gabarytach firma proponuje szlifierki dwuszczotkowe typ DZTA/P.

Jako narzędzie w tych maszynach mogą być stosowane ściernice listkowe z płótna ściernego i agawy, ściernice szczotkowe, wałki pneumatyczne lub tarcze polerskie.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane