Przycinanie bali, krokwi, materiałów płytowych to prace, w których sprawdza się nowa pilarka Boscha GKS 85 Professional. Wydajny silnik o mocy 2200 W, głębokość cięcia 85 mm, solidna konstrukcja sprawiają, że urządzenie nadaje się do wymagających prac stolarskich. Pilarka tarczowa GKS 85 Professional szybko przecina nawet wilgotne belki i deski z litego drewna. Produkt pojawił się w sprzedaży w styczniu.

Kup w Narzedzia.pl

Nowa pilarka Boscha jest wydajna i wytrzymała. Moc silnika 2200 W oraz głębokość cięcia 85 mm sprawiają, że jest to idealna pilarka dla pracowników budowlanych, np. stolarzy i budowniczych konstrukcji drewnianych. To oni zwykle zajmują się takimi pracami, jak przycinanie bali, krokwi lub materiałów płytowych, czy też cięcie belek. Pilarka tarczowa GKS 85 Professional szybko przecina nawet wilgotne belki i deski z litego drewna.

Profesjonalni użytkownicy docenią również takie parametry nowej pilarki jak: prędkość obrotowa 5000 obr./min., średnica tarczy 235 mm, średnica otworu tarczy 30 mm. Produkt waży 7,5 kg. Wytrzymałość pilarki w trudnych warunkach budowlanych zapewnia podstawa wykonana z metalu i zamknięta osłona bez klina rozdzielającego, wykonana z odlewu aluminiowego. W przypadku wygięcia podstawy można łatwo przywrócić jej poprzedni kształt. Osłona zachowuje wszystkie swoje funkcje nawet po upadku na twarde podłoże z wysokości jednego metra.

Podobnie jak wiele profesjonalnych pilarek, także nowa pilarka tarczowa została wyposażona w system zapewniający użytkownikowi dobrą widoczność tarczy z obu stron oraz linii cięcia w trakcie pracy. Funkcja nadmuchu włącza się automatycznie przy rozpoczęciu cięcia i usuwa pył z linii cięcia oraz z powierzchni materiału. Wióry są odprowadzane na bok i omijają zarówno element obrabiany, jak i samego użytkownika. W wyposażeniu seryjnym pilarki Bosch dostarcza adapter do podłączenia odkurzacza.

Prowadnica szynowa wbudowana w podstawę umożliwia dokładne cięcia prostopadłe (90°). Do cięć kątowych dostępna jest funkcja bezstopniowego ustawiania kąta przy pomocy podwójnej prowadnicy kątowej i mocujących śrub motylkowych. O bezpieczeństwo użytkownika dba obsługiwana z obu stron blokada włącznika.

Kształt rękojeści głównej został zoptymalizowany pod kątem jak najwygodniejszej obsługi urządzenia, a szczególnie wymuszania posuwu. Rękojeść dodatkowa umożliwia wygodne i stabilne prowadzenie urządzenia oburącz. Obie rękojeści posiadają miękką okładzinę Softgrip. W standardowym wyposażeniu znajduje się tarcza pilarska Optiline (24 zęby). Do marca 2008 roku produkt sprzedawany jest promocyjnym secie wraz z zestawem osprzętowym, w skład którego wchodzi dodatkowa piła tarczowa Construction Wood o 16-tu zębach do cięcia drewna konstrukcyjnego oraz mocna torba Bosch na narzędzia i osprzęt.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane