Firma Stanley opracowała innowacyjną technologię produkcji ostrzy wymiennych, która zwiększa ich wydajność i wytrzymałość.

Kup w Narzedzia.pl
32,99
28,90

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 32,99

Ostrza ASB Stanley

W ostatnim czasie na sklepowych półkach z narzędziami pojawiły się ostrza ASB Stanley przeznaczone specjalnie do:
• wykładzin podłogowych,
• bitumicznych pokryć dachowych,
• papieru,
• płyt gipsowo-kartonowych.

Nowoczesna technologia S3, zastosowana przez Stanley’a w procesie produkcji tych ostrzy, polega na dodatkowym hartowaniu ich krawędzi tnącej oraz jej ponownym ostrzeniu pod odpowiednim kątem. W zależności od przeznaczenia ostrza, kąt ten jest dobrany tak, by zapewnić najlepszą jakość cięcia i trwałość narzędzia.

Nowe ostrza Stanley, których konstrukcja odpowiada specyfice poszczególnych materiałów stosowanych w budownictwie, są średnio o 80% wytrzymalsze od dotychczasowych modeli. Projektując ostrza do pokryć dachowych, producent wziął pod uwagę, że stosowane obecnie materiały są coraz cięższe i grubsze. Skonstruował więc ostrza tak, aby wytrzymywały ciężar nawet 37,5 kg. Umożliwia to skuteczniejsze cięcie papy, gontów czy bitumicznych płyt falistych. Płyty gipsowo – kartonowe są z kolei wyjątkowo twarde i szorstkie.

Opatentowana przez Stanley’a technologia produkcji ostrzy do cięcia tego materiału redukuje ilość wymian zużytych elementów i pozwala więcej czasu poświęcić na zasadniczą część pracy.
Wśród nowych ostrzy Stanley’a znajdują się także ostrza do papieru. Są one dostępne zarówno w postaci ostrzy trapezowych, jak też w postaci ostrzy łamanych. Ich największą zaletą jest zwiększona precyzja pracy, istotna m.in. w przypadku cięcia tapet i innych materiałów wykończeniowych. Ostatni rodzaj nowych ostrzy marki Stanley przeznaczony jest do cięcia wykładzin podłogowych. Ich wykorzystanie istotnie przyspieszy i usprawni urządzanie domu, mieszkania czy biura. Szybko znajdą je w sklepie osoby na co dzień nie korzystające z narzędzi.

Na opakowaniach wszystkich nowych produktów Stanley podana jest bowiem wyraźnie informacja o ich przeznaczeniu, która ma pomóc w wyborze ostrza właściwego do rodzaju zaplanowanej pracy. Ułatwieniem dla użytkowników jest także fakt, że nowe produkty pasują do wszystkich noży Stanley na ostrza trapezowe (zarówno stałe, jak i chowane).

Dodaj komentarz
* Pola wymagane