Branża komórkowa nieustannie się rozwija. Smartfony stają się coraz bardziej zaawansowanymi technologicznie urządzeniami. Z powodzeniem zaczynają towarzyszyć nam w wielu dziedzinach naszego codziennego życia i nie mamy tu na myśli tylko wykonywania połączeń i wysyłania krótkich wiadomości tekstowych, bo to tylko niewielki procent tego, do czego ich używamy. Zaprogramowane funkcje w smartfonie, a także liczne dostępne aplikacje pozwalają nam lepiej organizować czas, ułatwiają kontakt ze światem, a także umilają czas w poczekalni. Okazuje się jednak, że mogą nam również pomóc w trakcie remontu, a także pracy na budowie! W jaki sposób? Za pomocą aplikacji Bosch Toolbox!

Kup w Narzedzia.pl
Wiertarko-wkrętarka z udarem Bosch GSB 18V-60 C
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
659
Dalmierz laserowy Bosch GLM 120 C
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
1 346,99
Klucz udarowy Bosch GDX 18V-200 C
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
885
Laser płaszczyznowy Bosch GLL 3-80 C
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
2 226,99
Laser krzyżowy Bosch GLL 3-80 C + BT 150
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
2 002
Klucz udarowy Bosch GDX 18V-200 C
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
1 945 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
1 852,49

Do czego przeznaczona jest aplikacja Bosch Toolbox?

Z myślą o prawdziwych fachowcach i profesjonalistach marka Bosch stworzyła aplikację, której zadaniem jest ułatwienie pracy. Za pomocą kilku kliknięć w aplikacji Bosch Toolbox możemy w prosty i szybki sposób skonfigurować narzędzie do swoich potrzeb i zapisać ustawienia do wykorzystania w późniejszym czasie. Aplikacja pozwala nam również tworzyć raporty z każdego wykonanego zlecenia, a także nanosić na zdjęcie wymiary (odległości, kąty) potrzebne do dalszej pracy. Z pomocą aplikacji możemy także skontaktować się z serwisem, a także znaleźć najbliższego dystrybutora marki.

toolbox bosch

Moduł Connectivity

Z aplikacją możemy połączyć wszystkie elektronarzędzia z serii Bosch Professional wyposażone w moduł Connectivity (GCY 30-4). Moduł ten wykorzystuje technologię Bluetooth 4.1 do bezprzewodowego łączenia się z aplikacją z odległości nawet 30 metrów, pozwalając w ten sposób na zdalne sterowanie narzędziami, ich personalizację oraz archiwizację. Moduł zasilany jest za pomocą baterii CR 2032 3V i pracuje na częstotliwościach 2402-2480 Mhz.

toolbox bosch

Część narzędzi posiada już wbudowany moduł jak np. termodetektor GIS 1000 C lub dalmierz laserowy GLM 120 C. Z kolei niektóre z elektronarzędzi (np. GWS 18V-10 C lub GSR 18V-85 C) posiadają w rękojści specjalne gniazdo, które umożliwia instalację modułu. Daje nam to wówczas możliwość wyboru czy chcemy elektronarzędzie od razu wyposażone w moduł GCY 30-4, czy dopiero później chcemy skorzystać z nowych cech i możliwości.

toolbox bosch

Możliwości aplikacji Bosch Toolbox

Aplikację Bosch Toolbox możemy pobrać za darmo na telefon bezpośrednio ze sklepów Google play lub AppStore. Obsługa aplikacji jest bardzo intuicyjna. Dodatkowo wiele funkcji wyposażonych jest w samouczka, który ułatwia obsługę.

Funkcja "MyTools" pozwala podłączyć narzędzie do aplikacji Toolbox i dostosować je do indywidualnych wymagań, korzystając z funkcji Bluetooth.

toolbox bosch

Funkcja "Kamery wymiarowej" pozwala wykonać zdjęcie budowy/pomieszczenia, nanieść na nie zmierzone odległości i kąty, zapisać uwagi w notatkach i następnie wysłać wszystko za pośrednictwem e-mail.

toolbox bosch

Opcja "Zestawienia prac" pozwala wprowadzić niezbędne informacje odnośnie nowego zlecenia u klienta. Możemy tu wprowadzić dane klienta, wykonane czynności oraz wykorzystane materiały, a następnie całość eksportować w pliku PDF.

toolbox bosch

Prowadzenie "Dokumentacji budowy" pozwala z kolei szybko i efektywnie nadzorować przebieg wykonywanego projektu i rejestrować postępy za pomocą raportów.

toolbox bosch

Szybki i prosty w obsłudze "Konwerter jednostek" pozwala przeliczyć ponad 50 istotnych dla profesjonalistów jednostek miary, np. długości, wagi czy objętości.

toolbox bosch

Zakładka "Kontakt" i "Serwis" przyda się wówczas, gdy chcemy uzyskać informację dotyczące produktów i usług marki Bosch.

toolbox bosch

Aplikacja pozwala nam również zarejestrować elektronarzędzie w celu skorzystania z usługi gwarancyjnej, znaleźć najbliższy punkt sprzedaży elektronarzędzi Bosch, a także przeglądać oferowany asortyment oraz oglądać filmiki instruktażowe na YouTubie. Za pośrednictwem aplikacji uruchomimy także latarkę w telefonie, a także przejdziemy do aplikacji obsługujących narzędzia pomiarowe marki Bosch.

Połącz narzędzie z aplikacją Toolbox!

Dzięki możliwości podłączenia elektronarzędzi do aplikacji Bosch Toolbox, możemy na bierząco zbierać informacje o urządzeniu. Aplikacja powiadomi nas, gdy funkcje elektronarzędzia takie jak miękki start, czy KickBack Control są wyłączone. Otrzymamy również wstępne ostrzeżenia oraz sugestie dotyczące sposobu rozwiązywania problemu bez konieczności spoglądania w instrukcję, której często nie mamy pod ręką. Pozwala nam to oszczędzić czas i pieniądze, dzięki zapobieganiu przestojom w pracy. W zależności od elektroniki narzędzia możemy je samodzielnie spersonalizować. Im bardziej zaawansowana elektronika, tym więcej możliwych parametrów do indywidualnego ustawienia.

toolbox bosch

Przykładowo w szlifierce kątowej GWS 18-10 C za pomocą aplikacji Bosch Toolbox możemy wybrać czy urządzenie ma uruchamiać się szybko, czy powoli. Możemy także ustawić czas doświetlania LED po wyłączeniu urządzenia, dostosować długość trwania ustawionego przez użytkownika interfejsu po wyłączeniu narzędzia oraz przywrócić ustawienia domyślne. Dodatkowo w wersji SC możemy dostosować intensywność oświetlenia LED oraz wybrać interfejs użytkownika, który sprawdza się podczas zmiany stanowiska pracy. Aplikacja także zwiększa wygodę serwisowania, dzięki możliwości uzyskania w prosty i szybki sposób informacji o nazwie urządzenia, specyfikacji i użyciu, a także informacji serwisowych i częściach zamiennych, nawet jeśli tabliczka znamionowa jest już nieczytelna. Bosch Toolbox pozwala również zaplanować częstotliwość przeglądów serwisowych.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane