Czy chcesz pokonywać prawa fizyki w swoim domu lub warsztacie? Poczuj się jak agent 007, korzystając z dalmierza laserowego PLR 15 oraz wykrywacza metali PMD 7 Bosch.

Urządzenia pomiarowe Bosch: dalmierz laserowy PLR 15 oraz wykrywacz metali PMD 7 pokonują bariery tradycyjnych pomiarów. Te kompaktowe urządzenia przydadzą się zarówno amatorom jak i majsterkowiczom. Wykorzystując te zdobycze nowoczesnych technologii możesz poczuć się jak sam James Bond.

Dalmierz laserowy PLR 15 Bosch


Akceoria tego znanego agenta często były wyposażone w technologię wiązek laserowych. Tak jak on możesz mierzyć odleglosci i długości do 15m przy pomocy lasera. Wystarczy, że przyłożysz dalmierz do ściany lub twardej powierzchni. Nie musisz ruszać się z miejsca i rozwijać taśmy mierniczej – co jest uciążliwe, zwłaszcza na dużych odległościach. Nie musisz też nikogo prośić o pomoc w celu jej przytrzymania itp. Jak prawdziwy agent – poradzisz sobie w każdej sytuacji bez niczyjej pomocy.

Dalmierz laserowy umożliwia błyskawiczne pomiary, wystarczy przesunąć przycisk i już po chwili pomiar pojawi się na czytniku. Jego zaletą jest również to, że po włączeniu można zapisać aktualny wynik w pamięci urządzenia. PLR 15 charakteruzuje się również dużą dokładnością pomiaru, wynoszącą aż 3mm. Dalmierze laserowe są znacznie dokładniejsze niż wcześniejsze dalmierze ultradźwiękowe, które mierzyły odległości przy pomocy fal dźwiękowych. Ich pomiar był dużo bardziej zawodny, ponieważ fale są znacznie bardziej rozproszone niż skoncentrowana wiązaka laserowa. PLR 15 to bez wątpienia przyrząd godny agenta. 

Wykrywacz metali PMD 7 Bosch


Ten detektor pokonuje ograniczenia przestrzenne. Przenikając przez ściany prześwietli dla Ciebie powierzchnię w ktorej zamierzasz wiercić. Jest w stanie wykryć metale żelazne do głębokości 7cm, kolorowe do 6cm, a nawet przewody pod napięciem do głębokości 5cm. Takiego potężnego skanera nie powstydziłby się nawet agent 007. Urządzenie jest bardzo intuicyjne, obsługuje się je przy pomocy jednego przycisku. Nie musisz martwić się ustawianiem detektora, ponieważ kalibruje się on automatycznie. Dioda LED posiada intuicyjne oznaczenie miejsca w którym można wiercić. Tak jak w przypadku sygnalizacji świetlnej zielone światło oznacza, że możesz wiercić swobodnie, żółte, że odradza się wiercenie, a czerwone – nie wierć pod żadnym pozorem.

Wykrywacz metali PMD 7 waży jedynie 150g, więc przesuwanie go podczas poszukiwania rur i przewodów nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. Poza tym urządzenie emituje również specjalny sygnał akustyczny, który pozwoli określić jak głęboko znajduje się zlokalizowany obiekt. 

Można nabyć zestaw pomiarówkowy PLR 15 i PMD 7, który zapewnia szereg możliwości działania.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane