Miniatury samolotów, statków, pociągów, domów czy też makiety całych miast – podziwiamy kunszt ich wykonania oraz dokładność odwzorowywania poszczególnych detali. Za tym wszystkim stoją godziny ciężkiej pracy modelarzy. Modelarstwo wymaga szeregu umiejętności, związanych zarówno z talentem plastycznym, technicznym, wyobraźnią przestrzenną oraz posługiwaniem się narzędziami.

Kup w Narzedzia.pl
Mikropalnik gazowy Dremel versa tip
dostępne
6 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
191
Polerka kątowa Proxxon WP/E
dostawa
wysyłka
8-11 dni
656,99
428,49
Wyrzynarka włosowa Proxxon DS460
dostawa
wysyłka
8-11 dni
2 142,99
Pistolet do klejenia Proxxon HKP 220
dostawa
wysyłka
8-11 dni
104,49

Dedykowane narzędzia dla modelarzy

Rynek elektronarzędzi wychodząc naprzeciw wymaganiom i oczekiwaniom klientów z branży modelarskiej przygotowuje specjalnie dedykowane narzędzia oraz całe linie, tworzone z myślą o nich. Począwszy od prostych do coraz bardziej złożonych i wymagających produktów. Nóż modelarski jest literą „a” w alfabecie modelarza. To od niego zazwyczaj zaczyna się wycinanie prostych form do sklejania, aby przejść do coraz bardziej złożonych i finezyjnych kształtów. Wśród najbardziej popularnych noży wyróżnia się: nóż modelarski lub tapicerski, które różnią się od siebie kształtem ostrza. Pędzel to kolejny ważny punkt w wyposażeniu modelarza. Tu również istnieje ogromna różnorodność pod względem kształtu końcówek, ich wielkości oraz materiału, z którego zostały wykonane. Nie sposób pominąć taśm maskujących, które odgrywają ważną rolę w procesie precyzyjnego malowania. Przed użyciem warto zwrócić uwagę czy taśma odkleja się łatwo, aby nie niszczyć pozostałego materiału.

Elektronarzędzia przeznaczone do pracy modelarza

Jeżeli zależy nam na lutowaniu, cięciu w wysokiej temperaturze, spawaniu i wypalaniu drewna w celu tworzenia pirografik – to warto zainwestować w wszechstronne narzędzie palnik gazowy Dremel  versa flame za pomocą, którego będziecie mogli wykonać szereg skomplikowanych prac. Na wyposażeniu znajdziecie zarówno końcówki do usuwania farby, topienia czy lutowania, ale i noże do cięcia na gorąco i wypalania.

Dremel palnik versa flame

Lubisz pracować w drewnie? Wypróbuj zestaw Dremel Multi-Max, to narzędzie idealnie się do tego nadaje. Posiada płaski brzeszczot do drewna i metalu, tarczę do cięcia, tarczę delta, zestaw ściernych papierów. A jeżeli zabraknie tobie inspiracji na kolejne dzieła, to pomocna w rozwiązaniu okaże się płyta DVD z kreatywnymi przykładami zastosowań.

Dremel multi max lit-ion /9 Dremel F0138300JC

Cenionym narzędziem jest również pistolet do klejenia Proxxon HKP 220 przeznaczony do elementów dekoracyjnych i ozdabiania zarówno szkła, ceramiki jak i drewna. Obsługa pistoletu jest łatwa, co więcej nacisk kładziony jest również na bezpieczeństwo użytkownika – dzięki zastosowaniu silikonowych osłon na dysze niweluje się ryzyko poparzenia. W zestawie producent dołącza sztyfty kleju do niskiej i wysokiej temperatury oraz klej brokatowy.

pistolet do klejenia proxxon na narzedzia.pl

Wyrzynarki i frezarki to narzędzia przeznaczone nie tylko dla profesjonalistów, korzystają z nich również modelarze. Wyrzynarka włosowa Proxxon DS460 to dobre rozwiązanie dla dekoratorów, artystów, projektantów do tworzenia prototypów zarówno w drewnie miękkim jak i twardym oraz w tworzywach sztucznych i metalach.

wyrzynarka włosowa Proxxon DS460 na narzedzia.pl

Zestaw modelarsko-grawerski Proxxon posłuży majsterkowiczowi zarówno do pracy związanej z frezowaniem, szlifowaniem, czyszczeniem, polerowaniem i oczywiście grawerowaniem. Można nim pracować zarówno w stali jak i metalach szlachetnych, szkle, ceramice oraz tworzywach sztucznych. W zawartości jego wyposażenia znajdzie się wszystko, co potrzebne do efektywnej pracy czyli diamentowy sztyft szlifierski, tarcze tnące, frez precyzyjny i mikrowiertła.

Zestaw modelarsko - grawerski Proxxon

Modelarze mają zatem w czym wybierać i dzięki temu mogą realizować swoją pasję na najwyższym, profesjonalnym poziomie.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane