Wczoraj odbyły się warsztaty prasowe „Narzędzia bezprzewodowe Bosch Professional - rozwiązania techniczne, nowości, systemy mobilne”, na których poznaliśmy nowoczesne technologie i przetestowaliśmy bezprzewodowe elektronarzędzia Bosch z linii Niebieskiej.

Podczas spotkania zapoznaliśmy się z wprowadzonymi w tym roku do oferty elektronarzędziami akumulatorowymi, zgłębiliśmy tajniki technologii zastosowanych w narzędziach Bosch, a co najważniejsze – mieliśmy okazję przetestować wybrane modele narzędzi.

Mieliśmy okazję przekonać się, że narzędzia akumulatorowe mocą i możliwościami dorównują narzędziom sieciowym. Bosch ma największe doświadczenie, jeśli chodzi o narzędzia bezprzewodowe, dlatego też ufamy ich zapewnieniom. Lata praktyki pozwoliły opracować innowacyjne technologie, które sprawiają, że praca narzędziami akumulatorowymi to czysta przyjemność.

 

Dzięki zastosowaniu systemu Bosch Flexible Power akumulatory mogą współpracować ze wszystkim narzędziami w tej samej klasie napięcia – pojemność nie gra znaczenia. Kupując akumulator Bosch, użytkownik może od razu użyć go bez konieczności zastanawiania się, czy będzie pasował do narzędzi. System Bosch Flexible Power gwarantuje kompatybilność akumulatorów ze wszystkimi narzędziami i ładowarkami w obrębie tej samej kategorii napięcia.

 

Bosch wprowadził też w ostatnim czasie akumulatory o pojemności 5,0Ah. Nowe akumulatory litowo-jonowe Bosch są najmniejszymi i najlżejszymi akumulatorami o pojemności 5,0 Ah na rynku. Pozwalają przy tym na długą pracę przy dużym obciążeniu.

 

Największą zaletą akumulatorów Bosch jest możliwość wykorzystania ich pełnej pojemności, także w przypadku intensywnej pracy. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu obudowy CoolPack. Innowacyjna obudowa CoolPack z ożebrowaniem chłodzącym temperatura ogniw jest efektywnie obniżana poprzez odprowadzanie ciepła na zewnątrz i w rezultacie akumulator Bosch jest wyraźnie chłodniejszy od konwencjonalnych akumulatorów. Można go używać aż do wyczerpania energii w akumulatorze. System odprowadzania ciepła wpływa korzystnie na żywotność akumulatora, wydłużając ją dwukrotnie w porównaniu do akumulatora bez obudowy CoolPack.

Na tym nie koniec. W przypadku nagłego, silnego wzrostu temperatury, na przykład przy zablokowaniu osprzętu w materiale, pomocny jest także system elektronicznej ochrony ogniw ECP (Electronic Cell Protection). Skutecznie chroni on akumulator nie tylko przed przegrzaniem, lecz także przed przeciążeniem i całkowitym rozładowaniem ogniw.

Istotny jest również fakt, iż Bosch udziela gwarancji nie tylko na samo elektronarzędzie, ale równ ież na akumulatory i ładowarkę. Przy zakupie narzędzia akumulatorowego Li-Ion, akumulatora litowo-jonowego i ładowarki Li-Ion firma Bosch oferuje profesjonalistom poza standardową gwarancją, także dwuletnią gwarancję serwisową na akumulatory Li-Ion i ładowarki oraz trzyletnią na narzędzia. Wystarczy zarejestrować narzędzie, akumulator i ładowarkę na stronie Bosch. Wszystko o gwarancjach Bosch znajdziesz na stronie producenta. 

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane