Nie wszystkie narzędzia w pełni wykorzystują potencjał nowoczesnych akumulatorów. Zastosowana technologia i nowa elektronika w bateriach często sprawiają, że dotychczasowa generacja narzędzi, mimo kompatybilności, nie uzyska osiągów jakie producent gwarantuje. I tak też jest w przypadku nowoczesnych akumulatorów Bosch ProCORE. Firma jednak poszła o krok dalej i wyprodukowała narzędzia Biturbo, które wykorzystują wszystkie możliwości tych baterii.

Kup w Narzedzia.pl
Szlifierka kątowa Bosch GWS 18V-15 SC
dostępne
6 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
1 399
Szlifierka kątowa Bosch GWS 18V-15 SC
dostępne
6 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
2 902
1 506,99
Pilarka tarczowa Bosch GKS 18V-68 GC
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
1 691,99
Ukośnica akumulatorowa Bosch GCM 18V-216 solo
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
1 785 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
1 765,99
Zagłębiarka akumulatorowa Bosch GKT 18V-52 GC
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
1 797,99

Silniki bezszczotkowe Bosch Biturbo

Rewolucyjne elektronarzędzia Biturbo Brushless marki Bosch gwarantują niezwykle wysoką moc do każdego profesjonalnego zastosowania. Nowa technologia silników bezszczotkowych Biturbo w sposób kompleksowy wykorzystuje potencjał akumulatorów z serii ProCORE18V i bezproblemowo radzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi zadaniami. Nowe elektronarzędzia z linii Bosch Biturbo oferują moc porównywalną do mocy elektronarzędzi sieciowych stosowanych m.in. w branży budowlanej i przemysłowej.

Bosch Biturbo

Szlifierki kątowe, piły i młoty udarowe są zoptymalizowane pod kątem maksymalnej wydajności dzięki akumulatorom ProCORE18V. Są bardziej wydajne niż wszystkie dotychczasowe narzędzia akumulatorowe Bosch i oferują profesjonalistom równoważną moc od 1000W do 1800W. Zalet można się doszukiwać także w obsłudze i masie tych narzędzi. Zasilane za pomocą jednego akumulatora są tak samo wydajne, jak modele konkurencyjne zasilane za pomocą 2 akumulatorów. Oparte jest to na optymalnej współpracy wysokowydajnego silnika bezszczotkowego z elektroniką i akumulatorem, który pozwala na wykorzystanie prądów o dużej mocy. Ma to szczególne znaczenie przy energochłonnych zastosowaniach np. GBH 18V-45 C Professional zasilany akumulatorem 12.0Ah pozwala na wywiercenie w betonie do 10 otworów o średnicy 25mm i głębokości 30cm!

bosch biturbo gbh 18v-45 c

Seria elektronarzędzi Biturbo może być również zasilana za pomocą akumulatorów litowo-jonowych poprzedniej generacji. System Bosch Professional 18V gwarantuje pełną kompatybilność z nowymi i istniejącymi elektronarzędziami oraz ładowarkami.

Szlifierki kątowe Biturbo - mocniejsze niż kiedykolwiek

Wydajność akumulatorowych szlifierek kątowych GWS 18V-15 C Professional, GWS 18V-15 SC Professional i GWX 18V-15 SC Professional Biturbo jest porównywalna z wydajnością narzędzi przewodowych o mocy 1500W. Potrafią ciąć nawet o 50% szybciej niż dotychczasowa, najmocniejsza kątówka Bosch. Ponadto, zakres zastosowań poszerza się o szczególnie energochłonne obróbki zgrubne i szlifierskie.

szlifierka bosch biturbo

boscj biturbo

Piły Biturbo - jeszcze więcej możliwości

Nowe piły Biturbo uzyskują wydajność, która była wcześniej zarezerowowana dla urządzeń przewodowych. Ręczna pilarka akumulatorowa GKS 18V-68 GC jest o 15% szybsza, a z akumulatorem 8.0Ah nawet o 225g lżejsza niż urządzenia sieciowe o mocy 1800W. Pilarka Biturbo jest łatwa w obsłudze w niemal każdej pozycji. Przedni uchwyt sprawia, że prowadzenie jest łatwiejsze i bezpieczniejsze, nawet w przypadku cięć ukośnych. Głębokość została zwiększona do 68mm i można ją teraz łatwo ustawić za pomocą jednego przycisk. Nowy interfejs użytkownika i funkcje łączności oferują również wartość dodaną, np. w celu dostosowania prędkości lub wydłużenia czasu pracy nawet do 30% w trybie "eko".

bosch biturbo gks 18V-68 GCSeria 18V po raz pierwszy obejmuje także zagłębiarkę i ukośnicę z funkcją przesuwu. Akumulatorowa zagłębiarka GKT 18V-52 GC Professional jest porównywana z narzędziem przewodowym o mocy 1400W i wyróżnia się kompaktową konstrukcją. Podobnie jak inne narzędzia Biturbo zasilana jest za pomocą jednego akumulatora, dzięki czemu obsługa jest łatwiejsza, a transport wygodniejszy. Profesjonaliści z pewnością dostrzeżą zalety w postaci możliwości pracy szczególnie blisko krawędzi, przy prześwicie od ściany wynoszącym zaledwie 11 milimetrów. Zagłębiarka jest przystosowana do pracy z szynami prowadzącymi praz i wyposażona została w interfejs i opcjonalny moduł łączności Bluetooth.

bosch biturbo gkt 18V-52 GCPierwsza akumulatorowa ukośnica w ofercie firmy Bosch to również narzędzie z silnikiem bezszczotkowym Biturbo. GCM 18V-216 jest porównywalna z kapówkami sieciowymi o mocy 1600W i oferuje nawiększą głębokość cięcia w swojej klasie - 70 milimetrów. Niedawno do oferty również trafiła ukośnica GCM 18V-305 GDC z tarczą o średnicy 305mm i możliwością instalacji modułu bluetooth GCY do zarządzania z poziomu aplikacji ToolBox.

Bardziej kompaktowe młotowiertarki Biturbo

W przypadku urządzeń SDS-max, profesjonaliści mogą liczyć teraz na dwa młoty udarowo-obrotowe Biturbo. GBH 18V-45 C Professional to najlżejsza akumulatorowa młotowiertarka w swojej klasie. Dzięki mocy 12,5J zapewnia takie same osiągi jak 1500W GBH 8-45 DV Professional - z tą różnicą, że z akumulatorem 12.0Ah jest lżejszy.

bosch biturbo gbh 18v-45 c

GBH 18V-36 C Professional z kolei do najbardziej kompaktowy młotek w segmencie urządzeń SDS-Max, odpowiadający urządzeniom sieciowym o mocy 1000W. Obie młotowiertarki Biturbo oferują funkcją KickBack Control i interfejs użytkownika, w którym można dostosowywywać narzędzia indywidualnie do swoich potrzeb, korzystając z aplikacji Toolbox. Ponadto w każdej chwili można łatwo sprawdzić stan narzędzi, w tym również stan naładowania akumulatora i temperaturę.

bosch biturbo

Marka Bosch już zapowiada, że system będzie z czasem rozbudowywany, aby poszerzyć ofertę Biturbo o nowe, ulepszone modele narzędzi akumulatorowych.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane