GWS 17-125 Bosch to najmocniejsze na rynku małe szlifierki kątowe z tarczą 125mm. Odznaczają się one mocą na poziomie 1700W. Wśród dostępnych modeli mamy do wyboru szlifierki bez regulacji obrotów: GWS 17-125 CI , GWS 17-125 CIX, jak też z regulacją GWS 17-125 Inox, GWS 17-125 CIEX, GWS 17-125 CIT, GWS 17-125 CIE. Są wydajne i posłużą do długotrwałych prac. Cechują się stałą jakością obróbki w czasie całej pracy, skutecznym chłodzeniem i obniżonym poziomem wibracji. Ponadto dwa modele wyposażono w hamulec silnika, to GWS 17-125 CIEX i GWS 17-125 CIX. Natomiast do obróbki delikatnych materiałów są przeznaczone kątówki GWS 17-125 Inox oraz GWS 17-125 CIT.

Kup w Narzedzia.pl

Co wyróżnia szlifierki kątowe z serii GWS 17-125 Bosch?

 Podstawowe cechy szlifierek kątowych Bosch GWS 17-125 to stałe utrzymanie obrotów w granicach mocy urządzenia, wydajny system chłodzenia, zabezpieczenie przed przypadkowym rozruchem, automatyczne wyłączenie sprzętu w chwili zakleszczenia tarczy, a w konsekwencji jej zatrzymania oraz redukcja drgań przenoszonych na operatora. Poszczególne modele wyróżniają się jednak dodatkowymi funkcjami, które decydują o ich wyjątkowości.

GWS 17-125 CI – to model, który posiada podstawowe cechy serii GWS 17-125. Poradzi sobie nawet przy wymagających pracach, takich jak przecinanie rur, cięcie profili.

GWS 17-125 CIX – posiada hamulec silnika, który pozwala na szybkie zatrzymanie narzędzia. Hamulec jest bardzo przydatny ze względu na to, że szlifowanie wiąże się z dużym ryzykiem zranienia. Dzięki niemu oszczędzamy również czas. W sytuacji, gdy odkładamy szlifierkę w zapylone miejsce, hamulec również okazuje się być niezwykle praktyczny. Szybkie wyłączenie zapobiega bowiem zasysaniu pyłu przez kątówkę, co zwiększa jej żywotność. 

GWS 17-125 Inox – odznacza się niską prędkością obrotową przy wysokiej mocy 1700W. Umożliwia to delikatną, ale skuteczną obróbkę nierdzewnej stali szlachetnej. Osiąga też o połowę wyższy moment obrotowy w stosunku do innych szlifierek klasy 1700W. Posiada 6-stopniową regulację obrotów.

GWS 17-125 CIEX – również posiada hamulec silnika. To, co wpływa na jej zwiększoną wartość to regulacja obrotów. 6 poziomów prędkości pozwala na odpowiedni dobór parametrów do rodzaju obrabianego materiału. 

GWS 17-125 CIT – szlifierka polecana na spawalnie. Osiąga bardzo wysoki moment obrotowy i jest odporna nawet na duże obciążenia, dzięki czemu sprawdzi się przy najtrudniejszych pracach. Także została zaopatrzona w możliwość regulowania prędkości obrotowej. Podobnie, jak szlifierka Inox sprawdzi się przy delikatnej obróbce, dzięki niskiej prędkości obrotowej.

GWS 17-125 CIE – została zaopatrzona w wysoką, regulowaną prędkość obrotową w zakresie od 2800 do 11500 obrotów na minutę, dlatego zapewni skuteczne szlifowanie materiałów o zróżnicowanej strukturze. 

szlifierka kątowa 

Zobacz również: Szlifierka kątowa 115 czy 125?

 

Cechy wspólne kątówek Bosch o mocy 1700W

 Szlifierki kątowe Bosch GWS 17-125 posiadają kilka ważnych, wspólnych cech, które decydują o ich wyjątkowości. Pierwszą z nich jest Constant Electronic, który w praktyce oznacza podtrzymywanie stałych obrotów pod obciążeniem w granicach mocy urządzenia. Powoduje to, że obróbka powierzchni pozostaje na stałym poziomie przez cały czas szlifowania, a żywotność urządzenia i osprzętu jest znacznie wydłużona. Istotnymi elementami konstrukcji szlifierek kątowych Bosch GWS 17-125 są wloty i wyloty powietrza, które zapewniają skuteczne odprowadzanie ciepła, dzięki czemu sprzęt o małych gabarytach, a dużej mocy nie ulega przegrzaniu. Modele GWS 17-125 zostały zaopatrzone w KickBack Stop.

Ta funkcja wiąże się z rozpoznawaniem nagłego zmniejszenia prędkości i zatrzymania tarczy. W sytuacji, gdy tarcza zatrzyma się w trakcie pracy urządzenie wyłącza się automatycznie, co zapobiega odrzutom, rozerwaniu ściernicy i zwiększa bezpieczeństwo użytkownika. W czasie pracy może zdarzyć się również, że „zabraknie" prądu. W przypadku niespodziewanego wyłączenia zasilania urządzenie przestaje pracować, a po ponownym przywróceniu prądu pozostaje w stanie spoczynku.

To operator musi ponownie włączyć szlifierkę. Zaletą tej funkcji jest zatem ochrona przed nagłym włączeniem sprzętu, który został odłożony na bok, ale nadal jest podłączony do sieci. Biorąc pod uwagę wyznaczniki związane z bezpieczeństwem pracy, nie można zapomnieć o rękojeści bocznej oraz osłonie tarczy, w które zaopatrzono wszystkie szlifierki kątowe 125mm o  mocy 1700W. Rękojeść Soft Grip jest elastycznie połączona z urządzeniem i została pokryta antypoślizgowym materiałem. Odpowiada za redukowanie nawet o połowę drgań przenoszonych na użytkownika. Jest to niezwykle istotne ze względu na normy, które określają poziom wibracji, jakim może być poddawany operator w czasie pracy. Osłona tarczy chroni użytkownika przed zranieniem w przypadku pęknięcia osprzętu

rękojeść boczna

Przeczytaj również: Jak pracować szliferką kątową?

Podsumowanie

  • Szlifierki kątowe GWS 17-125 Bosch do długotrwałych prac
  • Regulacja obrotów pozwala na efektywne szlifowanie materiałów o zróżnicowanej strukturze
  • Obniżony poziom drgań zapewnia komfort pracy 
  • Stały poziom pracy kątówek 125mm Bosch  to gwarancja jednakowego poziomu obróbki przez cały czas trwania pracy
  • GWS 17-125 Inox i GWS 17-125 CIT do delikatnej obróbki
  • Wydajne chłodzenie silnika zwiększa żywotność i zapobiega przegrzaniu urządzeń
  • Hamulec silnika, ochrona przed restartem oraz osłona tarczy to zwiększone bezpieczeństwo użytkownika
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane