Firma MEGABUD z Rumii w województwie pomorskim została Najlepszą Fachową Ekipą 2007. 22 września pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie wygrała Wielki Finał konkursu zorganizowanego przez Hitachi Power Tools Polska Sp. z o.o.

Najlepsze firmy z 14 regionów Polski, rywalizowały w konkurencjach: budowa stołu roboczego według planu, wycinanie modeli z różnych materiałów, łatanie otworu w płycie kartonowo-gipsowej, nawiercenie otworów na tym samym poziomie, odkuwanie rury zatopionej w betonie oraz cięcie i wiercenie bez użycia miarki. Sędziowie oceniali zgodność z planem, dokładność, estetykę oraz czas wykonania zadań.
Zwycięska ekipa z firmy MEGABUD wystartowała w składzie: Michał Michnowicz - kapitan drużyny, Daniel Rompa i Tomasz Rompa, zdobywając 55 punktów. Oprócz tytułu Najlepszej Fachowej Ekipy 2007 odebrali kluczyki do Mercedesa Vito wyposażonego w komplet elektronarzędzi marki Hitachi.

Finaliści na scenie
- Od początku naszym celem było pierwsze miejsce – mówił tuż po podliczeniu wyników zadowolony Michał Michnowicz, kapitan zwycięskiej ekipy. – Było bardzo ciężko i do końca nie byliśmy pewni wygranej, ale udało się – dodaje. – W naszej pracy największy nacisk kładziemy na zadowolenie klientów i dobry wizerunek firmy – mówią zgodnie fachowcy, którzy na co dzień zajmują się głównie stolarką okienną.
Drugie miejsce i 54 punkty wywalczyła firma KAMARBUD z Sobkowa w województwie świętokrzyskim. W jej składzie wystartowali: Karol Piotrkowski – kapitan ekipy, Marcin Wodniak oraz Tomasz Dziopa.

Zwycięska ekipa Megabud przy pracy
– Liczyliśmy na pierwsze miejsce – mówią fachowcy z firmy KAMARBUD. – Zabrakło nam tylko jednego punktu, ale w przyszłym roku poprawimy nasz wynik – dodają. – W swoim fachu przez cały czas jesteśmy fachową ekipą i na tym polu jesteśmy najlepsi – mówi Karol Piotrowski, kapitan ekipy, która na co dzień zajmuje się budową domów drewnianych w systemie kanadyjskim.
Trzecie miejsce z liczbą 52 punktów zdobyli fachowcy z firmy P.P.H.U. Krzysztof Frankiewicz z Zawidowa w województwie dolnośląskim. W składzie tej ekipy wystąpili: Krzysztof Frankiewicz – kapitan, Waldemar Wasilewski i Rafał Niedzielski.

Ekipa KAMARBUD przy pracy
Nie wszyscy fachowcy wyjechali, a wśród tych, którzy zostali są naprawdę bardzo dobrzy specjaliści – mówił podczas ceremonii wręczenia nagród Michał Kuryłło, dyrektor generalny Hitachi Power Tools Polska. – Było wiele głosów, że ten program się nie uda, ale dzisiejszy dzień udowodnił, że było warto. Będzie kolejna edycja – zapowiedział.
Zbudowane w czasie zawodów stoły robocze zostały przekazane na potrzeby nowootwartej pracowni robót ręcznych Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze koło Zielonej Góry.

Ekipa P.P.H.U. Krzysztof Frankiewicz przy pracy
Muzyczną atrakcją ceremonii był koncert Małgorzaty Ostrowskiej. Piosenkarka w przeszło godzinnym występie zaprezentowała swoje największe przeboje oraz utwory z nowej płyty. Siłę demonstrowali Strongmani, a emocji dostarczyły pokazy trzykrotnego mistrza świata w cyklotrialu – Rafała Kumorowskiego oraz pokazy tańca w wykonaniu chearleederek. Na uczestników czekały prezentacje, atrakcje i konkursy przygotowane przez partnerów konkursu: Caparol, Leroy Merlin, Mercedes-Benz, Rheinzink, Somfy oraz Rockwool.

Megabud i Mercedes
Osoby poszukujące sprawdzonych firm do remontu i budowy mogą znaleźć je w wyszukiwarce dostępnej na stronie www.fachowaekipa.pl. Firmy remontowo-budowlane, instalacyjne i montażowe, które zgłaszają się do programu mają szansę na start w przyszłorocznej edycji konkursu.
Fachowa Ekipa to ogólnopolski program, którego celem jest promowanie najlepszych wykonawców w Polsce, podnoszenie standardów ich pracy i jakości obsługi klientów. W ramach programu został ogłoszony konkurs, w którym mogły wziąć udział małe i średnie firmy remontowo-budowlane, instalacyjne i montażowe, które zgłosiły się do programu, spełniały określone kryteria i zostały zakwalifikowane przez Jury. W eliminacjach rozegranych w sierpniu i we wrześniu w 14 województwach rywalizowało łącznie 101 ekip z małych i średnich firm remontowo-budowlanych, instalacyjnych i montażowych.
Wyniki konkursu Fachowa Ekipa 2007:
1. MEGABUD z Rumii, województwo pomorskie, (55 pkt)
2. KAMARBUD z Sobkowa, województwo świętokrzyskie, (54 pkt)
3. P.P.H.U. Krzysztof Frankiewicz z Zawidowa, województwo dolnośląskie, (52 pkt)
4. Z.P.H.U. OMEGA z Kalisza, województwo wielkopolskie, (51 pkt)
5. Serwis Bram i Rolet – Adam Miszka z Orzesza, województwo śląskie, (48 pkt)
6. Art-Bud z Deszczna, województwo lubuskie, (45 pkt)
7. P.P.U. PROFI Mariusz Ura z Tarnobrzega, województwo podkarpackie, (42 pkt)
8. P.R.B. INWBUD ze Zwolenia, województwo mazowieckie, (40 pkt)
9. WAMACO Sp. z o.o. z Lublina, województwo lubelskie, (40 pkt)
10. Z.M.U.H. AHILTIP z Białegostoku, województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie, (33 pkt)
11. P.P.H. ROLSTYL z Piotrkowa Trybunalskiego, województwo łódzkie, (31 pkt)
12. Zakład Instalacji Sanitarnych Ryszard Rodacki z Krakowa, województwo małopolskie, (30 pkt)
13. Spin Bobko i Staniewski z Kołbaskowa, województwo zachodniopomorskie, (28 pkt)
14. P.P.H.U. Hercules z Bydgoszczy, województwo kujawsko-pomorskie, (24 pkt)

Dodaj komentarz
* Pola wymagane