Zima i trudne warunki pogodowe wymagają odpowiednich warunków do pracy. Pierwsze przymrozki za nami, to znak, żeby zastanowić się nad zakupem nagrzewnicy. Przygotuj zaplecze sprzętowe, które zagwarantuje pracę nawet w najtrudniejszych warunkach. Idealna na budowy - nagrzewnica olejowa.

Kup w Narzedzia.pl
Nagrzewnica olejowa 20kW Dedra DED9950A
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
1 233,99
Nagrzewnica olejowa Neo 90-081
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
1 448,99
Nagrzewnica olejowa Neo 90-080
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
1 229,99
Nagrzewnica gazowa Master MA-4015.030
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
wtorek
649
Nagrzewnica olejowa bez odprowadzania spalin Master B35CEL
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
wtorek
1 729
Nagrzewnica olejowa bez odprowadzania spalin Master B65CEL
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
wtorek
1 788

Nagrzewnice olejowe przeznaczone są do ogrzewania pomieszczeń o różnej powierzchni i różnym przeznaczeniu. Znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie instalacja grzewcza nie może zostać założona lub uległa uszkodzeniu. Dlatego też nagrzewnice olejowe wykorzystuje się do ogrzewania pomieszczeń o zróżnicowanych powierzchniach np. magazynów, hal, szklarni, obiektów inwentarskich, placów budów w trakcie realizacji, warsztatów, stacji diagnostycznych i wulkanizatorskich. Zasadniczymi atutem tego rodzaju ogrzewania jest możliwość natychmiastowego rozpoczęcia pracy. Mechanizm zasilany jest olejem opałowym. W nagrzewnicach olejowych powietrze jest ogrzewane od spalin, które powstały ze spalania oleju i potem doprowadzone do pomieszczenia.

Nagrzewnice olejowe to urządzenia grzewcze, w których gorące powietrze powstaje w wyniku procesu spalania w otwartej lub zamkniętej komorze spalania, a powietrze zasysane przez wentylator miesza się z ciepłem (i spalinami) lub omywa komorę spalania i ostatecznym etapie jest wydmuchiwane z nagrzewnicy.

Nagrzewnice olejowe zasilane są olejem napędowym lub opałowym. Mają ponadto możliwość podłączenia termostatu i w ten sposób regulowania temperatury. Polecane przez nas nagrzewnice olejowe mają moce 12,4-116kW i znajdują przeróżne zastosowania. Nagrzewnice olejowe możemy podzielić na nagrzewnice z odprowadzaniem spalin i nagrzewnice olejowe bez odprowadzania spalin.

Nagrzewnice olejowe z odprowadzaniem spalin

Nagrzewnice olejowe z odprowadzaniem spalin posiadają zamkniętą komorę spalania. W związku z tym powietrze zasysane przez wentylator tylko omywa komorę spalania i jako ciepłe wydmuchiwane jest z urządzenia bez emisji nieprzyjemnych spalin. Nagrzewnice z odprowadzeniem spalin można używać praktycznie wszędzie  nie trzeba się martwić, że w pomieszczeniu przebywają ludzie bądź zwierzęta. Dlatego też nagrzewnice znajdują przeróżne zastosowania. Nagrzewnice olejowe z odprowadzeniem spalin stanowią rozwiązanie nieco droższe. 

Atuty nagrzewnic olejowych z odprowadzaniem spalin:

- czyste i suche ciepło bez spalin!

- duży zakres mocy grzewczych,

- natychmiast gotowe do pracy,

- możliwość regulacji temperatury w pomieszczeniu za pomocą termostatu,

- łatwe przemieszczanie dzięki kołom jezdnym.

Minusy takiego rozwiązania:

- stałe zaopatrywanie nagrzewnicy w olej,

- konieczność zapewnienia tlenu do spalania,

- częsta konserwacja,

- modele droższe od nagrzewnic bez odprowadzenia spalin.

Nagrzewnice olejowe bez odprowadzania spalin

Nagrzewnice olejowe bez odprowadzenia spalin inaczej nazywane są tańszą wersją nagrzewnic olejowych. W nagrzewnicach bez odprowadzania spalin komora spalania jest otwarta. W związku z tym powietrze zasysane przez wentylator przetłaczane jest przez komorę spalania i jako ciepłe – ze spalinami – emitowane jest z nagrzewnicy olejowej. Dlatego też nagrzewnice bez odprowadzenia spalin można używać wyłącznie w miejscach, w których nie przebywają ludzie albo tam gdzie zapewniona jest bardzo dobra wentylacja i stały przepływ powietrza.

Nagrzewnice olejowe bez odprowadzania spalin mają swoje zalety:

- duży zakres mocy grzewczych,

- zasilane olejem opałowym bądź napędowym,

- wyposażone w zbiorniki paliwa,

 - tańsze rozwiązanie od nagrzewnic olejowych z odprowadzaniem spalin,

- natychmiastowa emisja ciepła,

- możliwość regulacji temperatury w pomieszczeniu za pomocą termostatu,

Niestety są też minusy nagrzewnic bez odprowadzania spalin:

- konieczność zapewnienia tlenu do spalania,

- stałe uzupełnianie paliwa,

- częsta konserwacja,

- bez wietrzenia lun bardzo dobrej wentylacji nie nadają się do pomieszczeń, w których przebywają ludzie.

Nagrzewnice olejowe - podsumowanie

Nagrzewnice olejowe posiadają swoje zalety. Nagrzewnice olejowe są ekonomiczne w eksploatacji. Zapewniają najwyższy zakres mocy grzewczych. Nagrzewnice olejowe są natychmiast gotowe do pracy i emitują ciepło zaraz po uruchomieniu. Są też urządzeniami grzewczymi, które zapewniają wysoką temperatur nadmuchu. Nagrzewnice olejowe wymagają nieustannego zaopatrywania w olej i częstej konserwacji.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane