Tego w ofercie ogrodowej marki Bosch jeszcze nie było. Akumulatorowa myjka ciśnieniowa Fontus o ciśnieniu maksymalnym 15 bar to uniwersalne urządzenie czyszczące, które sprawdzi się przy usuwaniu lekkiego brudu z mebli ogrodowych, spłukiwaniu kurzu czy przy zraszaniu roślin. Myjka jest zasilana akumulatorem litowo-jonowym 18V – tym samym, którym są zasilane elektronarzędzia i narzędzia ogrodowe Bosch z serii Power for All. Najważniejszą zaletą myjki jest jej mobilność, na którą składają się: zasilanie akumulatorowe, zintegrowany zbiornik na wodę oraz uchwyt i koła transportowe.

Kup w Narzedzia.pl
Piła do gałęzi z wysięgnikiem Bosch UniversalChainPole 18
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
548,99
Ładowarka wielonapięciowa Bosch AL 1830 CV
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
182
Akumulator Bosch PBA 18V 2,5Ah W-B
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
305

Zastosowanie myjki

Myjka ciśnieniowa o maksymalnym ciśnieniu 15 bar? Większość osób pomyśli pewnie, że to zabawka i zacznie zastanawiać się, do czego może wykorzystać myjkę o tak małym ciśnieniu. My również się zaczęliśmy nad tym zastanawiać i okazało się, że mamy kilka pomysłów na to urządzenie. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że jest to myjka ciśnieniowa do usuwania lekkich zabrudzeń czy spłukiwania kurzu. Najłatwiej chyba sklasyfikować ją jako alternatywę dla węża ogrodowego ze zraszaczem/z pistoletem. Z tą różnicą, że z myjką możemy się przemieszczać w dowolne miejsce, a wąż ogrodowy nie daje nam stuprocentowej mobilności. Ponadto Fontus posiada nie tylko pistolet, a także szczotkę do czyszczenia różnych powierzchni. Biorąc to wszystko pod uwagę myjka ciśnieniowa akumulatorowa Bosch Fontus sprawdzi się przy usuwaniu lekkiego brudu z mebli ogrodowych, rowerów, spłukiwaniu kurzu z różnych przedmiotów, np. tych zalegających na strychu, czyszczeniu zabłoconych kaloszy, zakurzonych donic ogrodowych czy świeżo zabrudzonych narzędzi ręcznych. Można ją użyć do spłukiwania piany z dywanu czy wycieraczki, jeśli czyścimy je ręcznie na świeżym powietrzu, a także do gaszenia gorącego popiołu zalegającego na grillu. Myjka Fontus o niskim ciśnieniu, wyposażona w pistolet z trzema typami strumienia i z regulacją ciśnienia może być także wykorzystana przy zraszaniu roślin w ogrodzie. Gdzie jeszcze możemy użyć akumulatorowej myjki Bosch? Możemy ją zabrać na działkę, gdzie zawsze znajdzie się coś do czyszczenia, ale też na cmentarz, jeśli mamy do wyczyszczenia płytę nagrobkową. Myjka akumulatorowa ze zbiornikiem (15l), wyposażona w kółka i uchwyt do prowadzenia ułatwi nam na pewno przenoszenie wody i samo spłukiwanie płyty. Myjkę możemy zapakować do bagażnika i zabrać ją na biwak czy na pole, gdzie mamy ograniczony dostęp do wody, a zależy nam na utrzymaniu higieny. Pomysłów na praktyczne wykorzystanie myjki jest naprawdę sporo. 

Myjka akumulatorowa Fontus Bosch

Zobacz także inne modele: myjki ciśnieniowe Bosch

Mobilność 

Największą zaletą myjki akumulatorowej Fontus jest jej mobilność. To nie ulega żadnym wątpliwościom. Myjka jest zasilana akumulatorem litowo-jonowym 18V Power for All, co już daje nam możliwość korzystania z tego urządzenia praktycznie wszędzie, choć trzeba pamiętać, że w zestawie mamy jeden akumulator i rozładowanie się baterii, wymusi na nas przerwę w pracy na około 1 godzinę 45 minut, bo tyle wynosi czas ładowania (w przypadku ładowarki AL1815CV). Rozwiązaniem jest dokupienie drugiego akumulatora, który nie wyeliminuje całkowicie tej przerwy, ale skróci ją do około 45 minut (czas pracy na jednym naładowaniu to około 60 minut, czas ładowania to około 105 minut, różnica między czasem pracy, a czasem ładowania to koło 45 minut). Można też zastosować inny model ładowarki, np. AL1830CV, która szybciej naładuje nam baterię. Jest też opcja, że mamy już w swoim posiadaniu taki akumulator, którym zasilamy elektronarzędzia czy narzędzia ogrodowe z serii Power for All, i wtedy nie musimy już kupować kolejnego akumulatora. Nie mniej jednak trzeba przyznać, że zasilanie myjki akumulatorem to fajne rozwiązanie. Przede wszystkim wygodne. Do tego dochodzi jeszcze zintegrowany zbiornik o pojemności 15l, który napełniamy wodą, i z tak uzbrojoną myjką podjeżdżamy do miejsca, gdzie mamy coś do wyczyszczenia.  W przemieszczaniu wspomagają nas kółka transportowe oraz uchwyt teleskopowy, którego wysokość możemy regulować.

Myjka ciśnieniowa Fontus Bosch

Przeczytaj również: Co myjka GlassVac Bosch ma wspólnego z samochodem?

Akcesoria i przechowywanie

W zestawie z myjką ciśnieniową Fontus znajdują się: pistolet natryskowy, szczotka SmartBrusch, wąż 4m, filtr, a także akumulator PBA 18V 2,5Ah W-B i ładowarka AL1815CV (w przypadku numeru katalogowego 06008B6000). Jest też wersja bez akumulatora i ładowarki (nr katalogowy 06008B6001) – to szczególnie propozycja dla osób, które już posiadają jakieś narzędzia z serii Power for All. Nie muszą wtedy kupować droższej wersji z akumulatorem i ładowarką. Wystarczy, że wybiorą samo urządzenie. Poszczególne akcesoria mają przypisane miejsce do przechowywania. Pistolet natryskowy i szczotka mieszczą się w specjalnym schowku w przedniej części urządzenia, a zwinięty wąż można umieścić w specjalnym uchwycie umiejscowionym z tyłu urządzenia. Jeśli mamy podłączony pistolet lub podłączoną szczotkę do węża, to z boku myjki jest specjalny uchwyt do odwieszenia węża wraz z końcówką roboczą. Jeśli chodzi o akumulator, to gniazdo do podłączenia znajduje się w dolnym schowku z tyłu urządzenia. Przechowywanie ułatwia też teleskopowy uchwyt, który można praktycznie w całości schować w obudowie myjki. W otworze do napełniania zbiornika znajduje się filtr, a sam otwór jest zamykany na specjalny korek. Przemyślana konstrukcja myjki z miejscami do przechowywania osprzętu sprawia, że jest to na tyle kompaktowe urządzenie, że można bez problemu przewozić je w bagażniku samochodu.

Kompaktowa myjka ciśnieniowa Fontus Bosch

Podsumowanie:

  • Myjka ciśnieniowa Bosch Fontus – do lekkich zabrudzeń, spłukiwania, zraszania
  • Zasilanie akumulatorem kompatybilnym z innymi elektronarzędziami i narzędziami ogrodowymi Bosch 18V Power for All
  • Zintegrowany zbiornik na wodę o pojemności 15l
  • Kółka transportowe i teleskopowy uchwyt
  • Pistolet natryskowy i szczotka SmartBrusch do czyszczenia różnych powierzchni
  • Regulacja ciśnienia i trzy rodzaje strumienia
  • Praktyczne schowki na akcesoria
  • Kompaktowa konstrukcja – możliwość przewożenia myjki w bagażniku samochodu
  • Prosty montaż poszczególnych elementów
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane