Jeśli prace murarskie to wyzwanie, którego chcesz się podjąć, podpowiemy, jakie narzędzia są do ich wykonania niezbędne.

Kup w Narzedzia.pl
18,91
9,87
Minimalna ilość w zamówieniu to 3 szt. 3 szt. * 9,87 zł = 29,61 zł Całkowita wartość zakupu to: 29,61 zł
10,59
Minimalna ilość w zamówieniu to 3 szt. 3 szt. * 10,59 zł = 31,77 zł Całkowita wartość zakupu to: 31,77 zł
18,87
Przecinak szeroki - dłuto Makita P-16318
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
104,99
Przecinak płaski - dłuto 400 SDS MAX Makita P-16271
dostępne
10 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
52,90

kombimłot

Lista niezbędnych narzędzi do prac murarskich

Na pewno trzeba zaopatrzyć się w kielnie. Wyróżniamy wiele ich rodzajów: mogą być klasyczne – trójkątne, trapezowe, kwadratowe. Są także specjalne mieszadła do zaprawy klejowej, a nawet, posiadające niewątpliwie ciekawą nazwę, kielnie „język kota”. Zawdzięczają ją oczywiście temu, że kształtem przypominają właśnie tę część ciała zwierzęcia.

Narzędzie jest konieczne do nakładania i rozprowadzania zaprawy, do uzyskania gładkich linii. Rodzaj kielni wybieramy w zależności od pracy, jaką chcemy wykonać: do małych/dużych powierzchni, użytku domowego/profesjonalnego, materiału, na którym działamy. Co ciekawe, pacą zębatą, oprócz rozprowadzenia zaprawy, możemy także nadać tynkowi ozdobną fakturę.
Młotek murarski, z racji swojego przeznaczenia, jest większy od innych tego rodzaju narzędzi. Dzięki ostro zakończonemu obuchowi kruszy cegły i pustaki, wybija kanały w murze. Nadaje się do skuwania i innych prac budowlanych, także rozbiórkowych. Wtedy konieczne będzie użycie 20-kilogramowego narzędzia. Do poruszenia betonu przydadzą się również specjalne dłuta. Wielofunkcyjnymi urządzeniami ułatwiającymi pracę murarzom są także kombimłotki.

kielniaCzasem trzeba kupić, wynająć betoniarkę, która, jak sama nazwa wskazuje, posłuży do wytworzenia betonu lub zaprawy. Warto pamiętać o wiadrze-kontenerze do tynków i poziomicy, która uratuje przed nierównościami. Poziomic na rynku wiele, coraz większą popularnością cieszą się te laserowe oraz krzyżowe. Krzyżowe posiadają funkcję automatycznej, samoczynnej niwelacji w ciągu kilku sekund, co poprawia komfort użytkowania, a przede wszystkim – jakość pracy.

Pamiętajmy, że pomocne będą także narzędzia, które nie są ściśle z murowaniem powiązane: taczki, szczotki, ołówek...

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane