autor: Redakcja www.narzedzia.pl

W dniach 15 – 17 kwietnia 2005 roku odbędzie się w Hali Torwar w Warszawie szósta, edycja największych na Mazowszu targów Budowlano - Instalacyjnych pod nazwą Budowa, Remont, Dom Murator EXPO 2005.
Swoje wyroby i usługi zaprezentują producenci i dystrybutorzy wyrobów budowlanych, chemii budowlanej, materiałów wykończeniowych i wyposażenia wnętrz, a także pracownie projektowe, firmy wykonawcze i doradztwa technicznego, organizacje, stowarzyszenia, instytucje finansowo-ubezpieczeniowe, media. Ponadto, prezentowane będą dostępne na rynku produkty i rozwiązania z zakresu instalacji sanitarnych, wentylacyjnych i grzewczych, które w znaczący sposób warunkują jakość, estetykę i prawidłowe funkcjonowanie nowoczesnych domów.
Do dyspozycji Wystawców oddana zostanie nowoczesna powierzchnia wystawiennicza, o powierzchni ponad 5 000 m2 oraz teren wokół niej. Ekspozycja targowa będzie podzielona branżowo na sektory.
Targom, podobnie jak poprzednim edycjom, przyświeca idea prezentacji kompletnej oferty dla planujących budowę własnego domu - od kredytu, przez projekt, do domu pod klucz.
Szósta edycja imprezy adresowana jest zarówno do indywidualnych inwestorów jak i profesjonalistów.
Odbędzie się WIELKI FESTYN BUDOWLANY: „na żywo” budowa domu jednorodzinnego w szkielecie drewnianym i domu z bali, mistrzostwa Dekarzy Mazowsza w układaniu pokryć dachowych, a także pokazy układania posadzek z drewna i prezentacja sposobów ich konserwacji.
Z myślą o potrzebach indywidualnych inwestorów uruchomione zostanie Targowe Centrum bezpłatnych Porad.
Z indywidualnymi pytaniami można się będzie zwrócić do: inspektora nadzoru budowlanego, eksperta w dziedzinie instalacji grzewczych, sanitarnych oraz elektrycznych, konsultanta kredytowego i specjalisty podatkowego.
Architekci wnętrz i styliści zaoferują pomoc w zakresie: wyboru funkcjonalnych rozwiązań i interesujących pomysłów aranżacji pomieszczeń, trafnego doboru materiałów wykończeniowych, mebli i dodatków.
W punkcie doradztwa technicznego wyrobów stolarki otworowej będzie można skorzystać z porad w zakresie kryteriów poprawnego wyboru okien i możliwości weryfikowania właściwego ich montażu.
Przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy zaprezentują wykonanie pokryć dachowych w różnych technologiach i montaż akcesoriów do okien połaciowych. Pokazy odbędą się z udziałem doradcy omawiającego poszczególne etapy prac.


Eksperci Murator KREDYT opowiedzą o zaletach i wadach ofert banków, wskażą najbardziej korzystną ofertę kredytową – dopasowaną do indywidualnych możliwości i potrzeb, omówią niejasne zapisy w umowach, wyliczą wysokość rat i całościowe koszty zaciągnięcia zobowiązań kredytowych.
Doradcy techniczni Stowarzyszenia Producentów Styropianu podpowiedzą jak racjonalnie izolować ściany zewnętrzne, stropy i podłogi, aby uzyskać komfort cieplny, akustyczny i wilgotnościowy.
W punkcie konsultacyjnym Stowarzyszenia Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej będzie można m. in.: wyliczyć optymalną grubości warstwy izolacyjnej dla swojego domu czy obliczyć zapotrzebowanie ciepła na ogrzewanie budynku w sezonie grzewczym.
Targom towarzyszyć będzie bogaty program edukacyjny skierowany do indywidualnych inwestorów. Przewidziano cykl wykładów pod wspólnym tytułem „Jak zdobyć pieniądze na budowę domu, remont lub jego urządzenie”.
Zainteresowani goście Targów będą mogli uczestniczyć w cyklu prelekcji poświęconych m.in.: technologiom wznoszenia ścian zewnętrznych i zwiększaniu ich izolacyjności oraz zasadom wyboru ocieplenia domu i systemów izolacji cieplnej.
Dla osób, które są nie chcą budować domu w technologiach murowych Stowarzyszenie Dom Drewniany przygotowało wykłady i prezentacje o budowie domu z bala i w szkielecie drewnianym.
Na instruktażowym placu budowy fachowcy Stowarzyszenia przedstawią praktyczne pokazy wybranych etapów budowy domu w szkielecie drewnianym.
W stoisku Wydawnictwa MURATOR dyżurować będą konsultanci gotowi pomóc w wyborze najbardziej odpowiedniego projektu domu jednorodzinnego - zarówno pod względem funkcji, jak i kosztów realizacji - z kolekcji ponad 250 projektów domów parterowych, z poddaszem użytkowym i piętrowym, zaprojektowanych w różnych stylach architektonicznych.
Wspólnie z Polskim Związkiem Inżynierów i Techników Budownictwa, Polską Izbą Inżynierów Budownictwa oraz Instytutem Techniki Budowlanej, pod patronatem miesięczników: Inżynier Budownictwa i Przegląd Budowlany oraz serwisu www.muratorplus.pl. zorganizowany zostanie Kongres Inżynierów i Techników poświęcony zasadom wprowadzania wyrobów budowlanych do obrotu oraz zasadom ich stosowania.
Odbędzie się również seminarium dla Wystawców pod hasłem: „Finansowanie inwestycji w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw branży budowlanej”, w którym zostaną omówione poza bankowe instytucje finasowe typu venture capital, private equity, business angels.
Przewidziano również szkolenia i warsztaty traktujące m. in.: o przepisach podatkowych i ich interpretacji w sektorze firm producenckich i handlowych branży budowlanej, systemach zarządzania bezpieczeństwem pracy w budownictwie, czy ocenie ryzyka w pracach budowlanych.
W czasie targów będzie mieć także miejsce debata, dotycząca projektu normy wykonawczej regulującej podstawowe zasady wykonania i odbioru robót parkieciarskich przygotowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy.
Targi można odwiedzać w dniach 15 – 17 kwietnia br. (piątek – niedziela) w godzinach 10.00 – 18.00.
Murator Expo 2004

W związku z VI edycją Targów Budowlano – Instalacyjnych Budowa Remont Dom Murator EXPO został uruchomiony serwis www.targibudowlane.pl.
Serwis jest adresowany zarówno do klientów indywidualnych, jak i profesjonalistów z branży.
Atutem serwisu są: kompleksowość i przejrzystość układu, gwarantujące szybkie dotarcie do poszukiwanej informacji.
Wszystkie zawarte w serwisie wiadomości podzielono logicznie na bloki tematyczne, m. in.: Dla Wystawców, Dla Zwiedzających, Galeria Zdjęć, Biuro Prasowe, Organizatorzy, Kontakt. Wystawców. W blokach można znaleźć obszerną część informacyjną dotyczącą programu imprez towarzyszących targom, relacje i zdjęcia z poprzednich edycji, mapę dojazdu, można również złożyć wstępne zgłoszenie uczestnictwa w targach, zapoznać się z regulaminem.
Jedną z ważniejszych funkcjonalności internetowych serwisu jest lista Wystawców uszeregowanych w sektorach branżowych, dająca możliwość łatwego kontaktu zainteresowanych osób zarówno przed jak i po targach z Wystawcą.

Serwis jest łatwy w obsłudze i pozwala korzystać z zawartych tam informacji osobom, które nie mają doświadczenia w korzystaniu z Internetu. Dodatkowo strony znajdujące się pod adresem www.targibudowlane.pl ładują się na komputer użytkownika szybko i bez problemów.
Dokładne informacje o ofercie wystawców wraz z planem ekspozycji i programem wydarzeń towarzyszących zawarte zostaną w serwisie www.targibudowlane.pl oraz w katalogu imprezy.
Targi Budowlano – Instalacyjne
Budowa Remont Dom
Murator EXPO 2005

Termin: 15-17 kwietnia 2005 roku,
Miejsce: Warszawa, COS Torwar, ul.Łazienkowska 6a
Organizator: Murator EXPO Sp. z o.o.
Partner: Murator KREDYT
Patronat:
Ministerstwo Gospodarki i Pracy
Ministerstwo Infrastruktury
Prezes Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego Andrzej Urban
Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Lech Kaczyński
Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa

Patronat medialny:
Wydawnictwo MURATOR
„Murator”
„M ja mieszkanie”
„ARCHITEKTURA-murator”
„Zbuduj dom”
„Businessman Magazine”
www.muratorplus.pl

Współpraca medialna:
„Forum Branżowe OKNA DRZWI FASADY”
„Forum Budowlane”
„DACHY”
„Trybuna”
„PARKIET”
„Moto BIZNES”
„Portal Branżowy DREWNO.PL"

Patron programu merytorycznego:
„Instytut Techniki Budowlanej”
„Stowarzyszenie Producentów Styropianu”
„Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej:
„Szklanej i Skalnej”
„Stowarzyszenie Dom Drewniany”
„Poradnik Małej Firmy”
„Gazeta Małych i Średnich Przedsiębiorstw”
„Doradca Podatnika”
„Fiskus”
„VAT”
Sponsor strategiczny:
Elektrociepłownie Warszawskie S.A.
firma koncernu Vattenfall


Program imprez towarzyszących
Dzień Inżyniera i Technika Budownictwa
15 kwietnia 2005 roku (piątek)
Sala konferencyjna A
11.00 – 11.15 Powitanie Gości
11.15 – 14.00 Zasady wprowadzania wyrobów budowlanych do obrotu oraz ich stosowania – Instytut Techniki Budowlanej: Marek Kaproń Zastępca Dyrektora, Jolanta Gust Kierownik Zakładu Certyfikacji, Zbigniew Gałkowski Kierownik Zakładu Aprobat Technicznych
- regulacje rynku wyrobów budowlanych wynikające z Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych
- zharmonizowane europejskie specyfikacje techniczne wyrobów budowlanych lub krajowe dokumenty odniesienia - zasady i możliwości wyboru
- ocena zgodności wyrobów budowlanych, wymagania do oznakowania „CE" i „B" - zasady i możliwości wyboru
- warunki prawidłowego stosowania wyrobów budowlanych z oznakowaniem „CE" i „B" w obiektach budowlanych
- panel dyskusyjny
14.00 – 15.00 lunch
15.00 – 17.00 uznawanie budowlanych kwalifikacji zawodowych w Unii Europejskiej –
prof. dr hab. inż. Zbigniew Grabowski, Prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa
- warunki, jakie musi spełnić polski inżynier i technik budowlany, aby wykonywać zawód w krajach Unii Europejskiej
- jakie wymagania stawiane są w Polsce inżynierom i technikom z Unii Europejskiej
Sala konferencyjna C
12.00 – 13.30 seminarium „Finansowanie inwestycji w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, możliwości jakie stwarzają poza bankowe instytucje finansowe typu venture capital, private equity, business angels” - Gazeta Małych i Średnich Przedsiębiorstw
13.30 – 15.00 seminarium „Przepisy podatkowe i ich interpretacja w sektorze firm producenckich i handlowych branży budowlanej” - Wydawnictwo TRENDY
15.00 – 16.00 seminarium „Systemowe zarządzanie bezpieczeństwem pracy w budownictwie” – Bartłomiej Nowak główny specjalista w Państwowej Inspekcji Pracy
16.00- 17.00 warsztaty „Ocena ryzyka w pracach budowlanych” Prezentacja zestawu kart służących do oceny ryzyka w budownictwie – Państwowa Inspekcja Pracy

16 kwietnia 2005 roku (sobota)
Murator Expo 2004

Sala konferencyjna A
11.00 – 14.00 seminarium „Projekt normy wykonawczej regulującej podstawowe zasady wykonania i odbioru robót parkieciarskich, oparty na niemieckiej normie DIN 18356” – Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy
14.10 – 15.20 Jak zdobyć pieniądze na budowę domu, remont lub jego urządzenie - dobór odpowiedniego systemu finansowania, określanie wysokości rat i całościowych kosztów zaciągnięcia zobowiązań kredytowych – ekspert Murator KREDYT
15.30 – 18.00 Rewolucyjna technologia Ciepłych Okien – M&S Pomorska Fabryka
Okien Sp. z o.o.
Sala konferencyjna C
11.00 – 13.00 „Twój dom – dom z drewna: drewno w budownictwie, budownictwo drewniane, dom szkieletowy, dom gotowy, dom z bala" – Stowarzyszenie Dom Drewniany
13.10 – 14.40 „Czym się kierować przy wyborze ocieplenia domu, systemy izolacji cieplnej. Omówienie różnych systemów izolacji cieplnej: metoda lekka mokra (bezspoinowy system ocieplania ścian zewnętrznych budynku), metoda lekka sucha, ściana szczelinowa, płyty warstwowe” – Stowarzyszenie Producentów Styropianu
15.00 – 16.30 „Komfort cieplny, akustyczny i wilgotnościowy - dobór technologii wznoszenia ścian zewnętrznych, zwiększanie izolacyjności ścian zewnętrznych” – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej

17 kwietnia 2005 roku (niedziela)
Murator Expo 2004

Sala konferencyjna A
11.00 – 12.00 Jak zdobyć pieniądze na budowę domu, remont lub jego urządzenie - dobór odpowiedniego systemu finansowania, określanie wysokości rat i całościowych kosztów zaciągnięcia zobowiązań kredytowych – ekspert Murator KREDYT
12.10 – 14.20 „Twój dom – dom z drewna: drewno w budownictwie, budownictwo drewniane, dom szkieletowy, dom gotowy, dom z bala" – Stowarzyszenie Dom Drewniany
14.30 – 18.00 Stowarzyszenie Dekarzy Polskich – spotkanie zamknięte.
Sala konferencyjna C
11.00 – 12.30 „Racjonalna izolacja cieplna ścian zewnętrznych, stropów i podłóg w budynkach nowo wznoszonych i już istniejących: izolacja cieplna ścian zewnętrznych, dachów stromych, stopodachów, ścian piwnic; izolacja akustyczna - technologia podłóg pływających” – Stowarzyszenie Producentów Styropianu
12.40 – 14.10 „Kryteria poprawnego wyboru okien i możliwości weryfikowania właściwego ich montażu” - Związek Producentów, Dostawców i Dystrybutorów „POLSKIE OKNA i DRZWI”
14.20 – 15.30 „Dom Energooszczędny a wełna mineralna - obliczanie optymalnej grubości warstwy izolacyjnej, obliczanie zapotrzebowania ciepła na ogrzewanie budynku w standardowym sezonie grzewczym – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej

Zapraszamy do wzięcia udziału w największych na mazowszu targach budowlanych.
-wystawcy : telefon (22) 829 66 96, 68, 74
-prasa i goście : telefon (22) 829 66 99, e-mail:
[email protected]
www.targibudowlane.pl

Dodaj komentarz
* Pola wymagane