Nowa generacja młotów udarowo-obrotowych Hitachi opiera się na technologii bezszczotkowej. Są to nowoczesne narzędzia sieciowe zaopatrzone w silniki bezszczotkowe. Modele DH45ME, DH45MEY, DH52ME, DH52MEY, DH40MEY odróżniają się od wcześniejszych młotów Hitachi zwiększonymi osiągami i wydłużoną trwałością. Sprawdzą się w wymagających pracach związanych z wierceniem i kuciem.

 

Silnik bezszczotkowy

Praca silnika bezszczotkowego w młotach Hitachi opiera się na mikroprocesorze. Odpowiada on za sterowanie pracą komutatora pozbawionego prętów i silnika bez szczotek. Wyeliminowanie szczotek z konstrukcji silnika wydłuża okres bezobsługowego użytkowania. Młotowiertarka Hitachi z silnikiem bezszczotkowym odznacza się zwiększoną wydajnością, osiągając wysoką prędkość wiercenia oraz wysoką energię udaru. To wyróżnia je na tle dotychczasowych modeli. Dla przykładu młot udarowo-obrotowy DH52MEY w porównaniu z modelem DH50MRY odznacza się o około 30% lepszymi własnościami wyburzeniowymi i o około 20% większą prędkością obrotową (średnia wartość dla wiercenia w betonie wiertłami 16mm i 52mm). Młotowiertarka DH40MEY w porównaniu z modelem DH40MRY cechuje się do 40% lepszymi osiągami wyburzeniowymi i do 20% szybszym wierceniem (przy wierceniu w betonie wiertłem 16mm i 40mm). Dzięki technologii bezszczotkowej wydajność utrzymuje się na stałym poziomie nawet przy pracy na przedłużaczu. Możliwe jest także podłączenie młotów do generatora prądu dzięki oryginalnej konstrukcji falownika Hitachi.

silnik bezszczotkowy hitachi, hitachi, młoty udarowo-obrotowe, młot, młtoowiertarka

Zobacz ofertę na narzedzia.pl: wiertła SDS Max do młotów udarowo-obrotowych

Konstrukcja obudowy

Obudowa młotów udarowo-obrotowych Hitachi cechuje się zwiększoną sztywnością. Jest to efekt zastosowania wewnętrznej podwójnej izolacji obudowy z wytrzymałego odlewu aluminium oraz plastikowego korpusu wewnętrznego stojana. 

trwała obudowa, ahb, hitachi,

Prędkość wiercenia i wyburzanie - 4-stopniowa regulacja

Młotowiertarki Hitachi posiadają elektroniczne układy sterowania, które umożliwiają odpowiednie dostosowanie prędkości wiercenia oraz częstotliwość udaru do rodzaju wykonywanej pracy. Prędkość i liczbę udarów można regulować w 4 zakresach.  Ponadto modele DH45ME, DH45MEY, DH52ME i DH52MEY zostały wyposażone w blokadę włącznika dla trybu kucia, dzięki czemu operator ma pełną kontrolę nad narzędziem.

porównanie modeli, młotowiertarki hitachi, młot udarowo-obrotowy hitachi

Sprawdź także: dłuta SDS Max do młotów udarowo-obrotowych

System antywibracyjny i komfort użytkowania

W system antywibracji wyposażono modele DH45MEY, DH52MEY i DH40MEY. Odpowiada on za obniżenie poziomu drgań, co jest szczególnie przydatne podczas długotrwałej pracy. Operator jest lepiej chroniony przed wpływem szkodliwych wibracji, a jego dłonie nie męczą się tak przy trzymaniu narzędzia. Na komfort pracy wpływają także odpowiednio zaprojektowane przełączniki. Każdy z młotów Hitachi posiada duży przełącznik trybu pracy oraz duży włącznik, dzięki czemu sprzęt można swobodnie obsługiwać w rękawicach roboczych. 

wiercenie z udarem, kucie, profesjonalny młot udarowo-obrotowy, hitachi młotowiertarka

Podsumowanie:

  • silnik bezszczotkowy - wysoka sprawność przy pracach pod dużym obciążeniem, dłuższa żywotność narzędzia, wydłużony okres bezobsługowego użytkowania;
  • obudowa z podwójną izolacją i plastikowy uchwyt stojana - większa trwałość konstrukcji;
  • system antywibracyjny - mniej męczącą i bardziej bezpieczna praca, zwłaszcza przy długotrwałym użytkowaniu;
  • duże przełączniki - wygodna obsługa w rękawicach roboczych.
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane