„Młotowiertarka Hitachi pracuje za Ciebie” - brzmią niektóre opinie użytkowników narzędzi japońskiego producenta. Urządzenia te zyskały sobie przychylność swoich operatorów dzięki swej wytrzymałości, nawet w najtrudniejszych warunkach

 

Jednym z tych najwytrwalszych urządzeń jest młotowiertarka wiercąco-kująca Hitachi DH40MRY UVP. Narzędzie posiada aluminiowy korpus, który nie tylko jest odporny na uszkodzenia, ale także doskonale odprowadza ciepło. Co więcej, produkt Hitachi oferuje najszybsze wiercenie w swojej klasie. Ustawienie silnika jest pionowe, a sam silnik, bardzo nowoczesny, odporny na wszelkie przeciążenia. Podtrzymanie prędkości obrotowej następuje w sposób elektroniczny, młotowiertarka ma funkcję wiercenia z udarem i kucia.
Wybierz młotowiertarkę w sklepie narzedzia.com.pl
Komfortowe obsługiwanie urządzenia ułatwia także opcja tłumienia drgań w rękojeści. DH40MRY UVP charakteryzuje się posiadaniem uchwytu szybkomocującego SDS-MAX i całkowicie metalowej obudowy. Nie zapominajmy także o sprzegle bezpieczeństwa. Młotowiertarka Hikoki przeznaczona jest do naprawdę ciężkich prac.Jej maksymalna średnica cięcia w betonie wynosi 40 mm, a prędkość obrotowa – 240/480 min, natomiast liczba udarów – 1320-2650/min. Moc urządzenia to 950 W, a jego napięcie elektryczne – 230 V. Siła udaru to 10,5 J. Waga narzędzia – 6,4 kg.

Warto przyjrzeć się także młotowiertarce z podkuwaniem DH24PC3. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że charakteryzuje się ona największą prędkością wiercenia w swojej klasie. Wykonano ją ze specjalnej, tłumiącej drgania, powłoki, polepszającej także trzymanie się młota w rekach. Posiada ona trzy funkcje pracy: wiercenie, wiercenie udarowe i podkuwanie. W DH24PC3 zastosowano również dodatkowy uchwyt, ogranicznik głębokości wiercenia oraz nowe walizki, które są odporne na uderzenia. Nie można także zapomnieć o wbudowanym systemie wyrównywania ciśnienia wewnętrznego i zewnętrznego, który zapobiega wyciekom oleju. Pracując tą młotowiertarką, mamy możliwość zmiany kierunku obrotów (P/L). Uchwyt, w który jest wyposażona, to SDS Plus, SINGLE STEP. Zarówno rękojeść, jak i korpus powleka okładzina antypoślizgowa SOFT-GRIP.Moc młotowiertarki DH24PC3 to 800 W, jej obroty – 0-1050/min, a liczba udarów – 0-4600/min. Natomiast siła udaru wynosi 3,2 J, urządzenie waży 2,3 kg. Zakres wierceń w betonie to 24 mm, w stali – 13 mm, a w drewnie – 32 mm.

W wyposażeniu standardowym młotowiertarki DH24PC3 znajdziemy: obszerną walizkę, rękojeść boczną, ogranicznik głębokości, instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną.

Młot udarowo-obrotowy DH45MR posiada niezwykłą siłę pojedynczego udaru – 15,5 J oraz szybkomocujący uchwyt SDS-MAX z regulacją dwunastu ustawień przecinaka. Dodatkową rękojeść typu D ustawia się pod dowolnym kątem, a prędkość wiercenia reguluje układ elektroniczny. Rodzaj pracy (wiercenie z udarem/kucie) wybieramy za pomocą specjalnego przełącznika, sprzęgło bezpieczeństwa jest igiełkowe. Rękojeść natomiast pokryto okładziną antypoślizgową i wykonano w technologii soft-touch, czyli miękki dotyk. Korpus główny jest z aluminium, czyli bardzo trwałego materiału, skutecznie chroniącego przed uszkodzeniami mechanicznymi. Młot udarowo-obrotowy DH45MR ma precyzyjny system, który redukuje poziom hałasu i drgań.Maksymalna średnica wiercenia koronką to 125 mm, maksymalna średnica wiercenia w betonie – 45 mm. Prędkość obrotowa urządzenia wynosi 120-240/min, a jej moc to 1200 W. Młot waży 8 kg.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane