W rankingu młotowiertarek narzedzia.pl znajdziesz najchętniej wybierane i polecane przez naszych klientów urządzenia oraz porady, jak dobrać odpowiedni dla siebie model. Do jakich prac przydają się młotowiertarki? Na jakie parametry zwracać uwagę?

Kup w Narzedzia.pl
Młotowiertarka Bosch GBH 2-26 DFR
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
838,99
Młot udarowo-obrotowy Bosch GBH 180-LI
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
1 388
Młotowiertarka udarowo-obrotowa Bosch GBH 2-26 DRE
dostępne
8 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
764,99
Młotowiertarka SDS-Plus Yato YT-82772
dostępne
8 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
378
Młotowiertarka Bosch GBH 5-40 DCE
dostępne
7 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
2 578
Młotowiertarka Hikoki DH26PC2 WSZ
dostępne
6 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
609

Wiercenie otworów w kamieniu, murze, betonie – to wszystko jest możliwie za sprawą młotowiertarki. Wyposażona w mechanizm udaru pneumatycznego, który odróżnia ją od klasycznej wiertarki, pozwala na silny docisk do obrabianego materiału przy użyciu minimalnej siły użytkownika. Wykorzystuję się ją w wielu pracach budowlanych i remontowych, w których korzystanie z wiertarki jest długotrwałe, męczące, a czasami po prostu niemożliwe. Przy użyciu młotowiertarki wiertło wchodzi łatwo w twardy materiał. Nie należy używać tego elektronarzędzia z włączoną funkcją udaru do stali, ponieważ udar w tym przypadku spowoduje niszczenie wiertła, które będzie się odbijać od tworzywa i nie wykona otworu.

Praca młotowiertarką może odbywać się w trzech trybach: 

  • wiercenie z udarem – do prac budowlanych w materiałach takich jak cegła, mur, beton. 

  • bezudarowe wiercenie – do wiercenia w drewnie i metalu. 

  • kucie – do wykonywania bruzd pod kable lub rury, przy pomocy funkcji udaru bez obrotów.

Nie wszystkie modele mają komplet tych funkcji. Kucie jest opcją niedostępną w każdym urządzeniu, dlatego osoby poszukujące młotowiertarki również do kucia, powinny zwrócić szczególną uwagę na specyfikację wybranego urządzenia.

Poszukiwanie młotowiertarki dostosowanej do naszych potrzeb polega także na przeanalizowaniu parametrów dostępnych modeli, takich jak:

  • moc – świadczy o wydajności młotowiertarki i możliwości dłuższej pracy, bez robienia wielu przerw. Do użytku domowego wystarczające będą urządzenia o mocy 700-1000 W, a do profesjonalnych, intensywnych zastosowań ok. 1500 W.

  • energia pojedynczego udaru – od tego parametru zależy, do wiercenia jak twardych materiałów dana młotowiertarka jest przeznaczona. W amatorskim, domowym użytku, do którego poszukujemy zazwyczaj elektronarzędzi tańszych, wystarczy energia udaru do 5 J.

  • typ mocowania – do wyboru mamy dwa uchwyty: podstawowy SDS Plus do wykonywania prac o niskim i średnim natężeniu oraz SDS Max, znajdujący się młotowiertarkach do użytku profesjonalnego, z wiertłami o średnicy powyżej 12 mm. 

  • zasilanie – elektryczne lub akumulatorowe. Młotowiertarki akumulatorowe są wygodniejsze w użytku, jako że pozbywamy się niewygodnego kabla ograniczającego ruchy. Wziąć pod uwagę należy długość pracy na jednym ładowaniu – jeżeli jest zbyt krótki, można dokupić drugi, wymienny akumulator.

  • dodatkowe opcje – im droższy i bardziej zaawansowany model młotowiertarki, tym więcej zastosowanych technologii i ciekawych funkcji takich jak: łagodny start, regulacja obrotów, automatyczne wyłączanie przy zaklinowaniu wiertła, redukcja wibracji, dioda LED (pozwalająca na pracę w ciemnych pomieszczeniach), bezprzewodowa praca z odkurzaczem (urządzenia uruchamiają się automatycznie w tym samym momencie).

Osoby poszukujące młotowiertarki do prostych prac remontowo-wykończeniowych w domu, znajdą odpowiednie urządzenie w cenie do 1000 zł. Fachowcy i profesjonalne ekipy budowlane muszą zapłacić więcej, nawet kilka tysięcy złotych, by dostać urządzenie najwyższej jakości do zaawansowanych prac monterskich i instalacyjnych. W naszym rankingu uwzględniliśmy więc młotowiertarki w dużej rozpiętości cenowej, aby każdy znalazł urządzenie dobrej jakości, do mniej i bardziej intensywnego użytku.

Prezentujemy najlepsze młotowiertarki według rankingu narzedzia.pl. Nasze zestawienie oparliśmy o urządzenia najlepiej sprzedające się w ostatnim czasie. Są tu zarówno nowości, jak i modele, które od lat cieszą się popularnością i zaufaniem użytkowników.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane