Szukasz solidnego sprzętu do ciężkich prac? Zobacz z bliska młotowiertarkę HR2470T Makita i sprawdź, jak ocenia ją specjalista.

Makita HR2470T jest to solidnie wykonany młotek udarowo-obrotowy z funkcją kucia. Wymienne głowice, SDS-Plus oraz cylindryczna, sprawiają, że jest to uniwersalne narzędzie o bardzo szerokich możliwościach wykonywanych prac. Solidna walizka zapewnia ochronę młotowiertarki przed pyłem budowlanym oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Metalowy ogranicznik głębokości wiercenia jest wart polecenia. Doskonałym rozwiązaniem jest opakowanie na zapasową głowicę. Pojemnik z tworzywa sztucznego bardzo dobrze zabezpiecza zapasową głowice przed niszczącym działaniem pyłu.

Praktyczna walizka z miejscem na osprzęt oraz zamienną głowicąMłotowiertarka zapewnia precyzyjną pracę w najtwardszych materiałach


Funkcja podkuwania umożliwia wykańczanie otworów, wykuwanie bruzd, itp.


Dzięki wymiennej szybkozaciskowej głowicy możliwa jest szybka wymiana osprzętu z chwytem SDS-Plus na osprzęt cylindryczny lub sześciokąt (np. mieszadło do prac lekkich)Przełącznik trybu pracy zapewnia łatwą zmianę ustawień w zależności od naszych potrzebDwie wymienne głowice na osprzęt typu SDS-Plus i cylindryczny


Praktyczny pojemnik na zapasową głowicę zabezpiecza nieużywana głowicę przed pyłem i brudemDodatkowej rękojeści można używać zarówno przy uchwycie SDS-Plus, jak i przy uchwycie cylindrycznymCzytelne oznaczenie blokady głowicyZmiana kierunku obrotów za pomocą zmiany położenia szczotek zapewnia taką samą moc urządzenia zarówno na lewych, jak i prawych obrotach. Regulacja prędkości umieszczona w wyłączniku głównym. Możliwość zablokowania urządzenia „praca stała”


Zalety

  • Na wyposażeniu wymienne głowice SDS-Plus oraz cylindryczna
  • Metalowy ogranicznik głębokości
  • Praktyczny pojemnik na zapasową głowicę
  • Solidna walizka z porządnymi zamknięciami

Wady

  • Do zmieny ustawienie ogranicznika głębokości należy poluzować rękojeść
  • Płaski czubek głowicy SDS Plus sprzyja gromadzeniu się pyłu
  • Przełącznik zmiany funkcji posiada wgłębienie trudne do doczyszczenia w którym osadza się pył. Z upływem czasu nie czyszczone może spowodować zacinanie się przełącznika funkcji.

Podsumowanie
HR2470T to wysokiej jakości młotek udarowo-obrotowy z funkcją kucia. Zaletą jest wymienna głowica na osprzęt z chwytem SDS-Plus oraz cylindryczny. Zadowoleni będą użytkownicy szukający narzędzia do pracy w betonie i żelbetonie, a sporadycznie w materiałach typu drewno czy stal. Młotowiertarka Makita odda nieocenione usługi użytkownikom którzy np. osadzają okna. HR2470T posiada funkcję wiercenia z udarem, kucia (nie nadaje się do ciężkiego kucia raczej podkuwanie, wykańczanie) oraz wiercenie bez udaru. Dzięki wymiennej głowicy z SDS-Plus na uchwyt cylindryczny szybkozaciskowy do młotka można założyć mieszadło, którym przgotujemy NIEWIELKIE ilości gipsu czy zaprawy. Również mieszanie farb nie stanowi problemu. Po założeniu głowicy z chwytem cylindrycznym nie można oczekiwać dużej precyzji wiercenia, zatem młotek HR2470T nie nadaje się do precyzyjnego wiercenia w metalu czy drewnie. Przy zamontowanym uchwycie cylindrycznym nie można używać udaru!
 

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
  • Kacper 2021-06-03

    A czy lepiej kupić wiertarka Makita HP udarową z Leroy Merlin za około 280 zł czy tą młotowiertarke co testowaliście potrzebuje coś do wiercenia w drewnie otwornicami i wiertłami około 30 cm i grubości około 12mm

Dodaj komentarz
* Pola wymagane