Młotki, czyli wiertarki z udarem elektropneumatycznym dzielimy ze względu na system mocowania: SDS Plus (mały) i SDS Max (duży). Z uwagi na wykonywaną pracę mamy podział na młotowiertarki do wiercenia, wiercenia i podkuwania (kombi) i do prac wyburzeniowych (kucie)

Kup w Narzedzia.pl
Młot kujący Bosch GSH 11 E
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
2 464
Młot kujący Bosch GSH 3 E
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
1 507
Młot kujący Bosch GSH 5 CE
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
2 374,99

Młotki z uchwytem SDS Plus nadają się do bardzo małych prac wiertarskich i niewielkich prac związanych z podkuwaniem. Przy młocie „kombi” stosunek czasu wiercenia do czasu kucia powinien wynosić 70-80% (wiercenie) do 20-30%(kucie). Jeżeli jest to odwrócone to młotek szybko trafi do serwisu.


Sprawdź ofertę młotów udarowych w sklepie narzedzia.pl

 

 
Ze względu na wykonywane otwory, podobnie jak w wiertarkach, maksymalna średnica nie powinna być średnicą, którą cały czas wiercimy. Np. dla młotka Protool RHP 18 Plus optymalny zakres wiercenia to przedział 6- 14 mm. Można wykonywać oczywiście otwory o średnicy 18mm, ale powinno to być sporadyczne. Jeżeli w grę wchodzą duże ilości kucia, najbardziej odpowiedni będzie młotek tylko z taką funkcją. Dobrany młotek powinien być możliwie najlżejszy i dysponować maksymalną siłą kucia. Moc silnika nie ma tutaj decydującego znaczenia.

 

  

Najważniejszym parametrem jest moc kucia, wyrażona w Joulach (J). Przy pracach na rusztowaniu młotek powinien być jeszcze możliwie krótki (pionowy układ silnika) np. Protool CHP 26 Plus. Niektóre młotki mają układy eliminujące wibracje, przez co praca nimi jest mniej męcząca.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz