Nowość w ofercie Proma Polska, młot udarowy DHM 1100C marki Ferm, stanowi klasę samą dla siebie pod względem wydajności usuwania urobku. Urządzenie gwarantuje świetne osiągi przy dłutowaniu w betonie, cegle i innych materiałach budowlanych.

Kup w Narzedzia.pl

Dzięki energii udaru sięgającej 12 J oraz wzorowej jakości komponentów młot udarowy marki Ferm ustanawia nowe standardy wydajności i żywotności tego typu urządzeń. Ponadto do największych jego zalet należy zaliczyć przystępną cenę. W porównaniu z urządzeniami tej mocy dostępnymi w ofertach innych producentów młot DHM - 1100C jest narzędziem wyjątkowo konkurencyjnym. Eksperci firmy Proma Polska polecają go zarówno do prac budowlanych i instalacyjnych, jak i tych, które wykonujemy we własnym zakresie w domowym gospodarstwie.

Młot udarowy marki Ferm posiada większą wydajność dzięki zastosowaniu silnika o mocy 1100 W. Dochodząca do 12 J energia udaru gwarantuje szybki postęp robót dzięki zoptymalizowanej technice mechanizmu udarowego. Jego długa żywotność zapewniona jest nawet przy największych obciążeniach dzięki nowoczesnej konstrukcji. Obudowa wykonana ze stopu aluminium sprawia, że urządzenie to jest stosunkowo lekkie (6 kg), co usprawnia pracę użytkowników. Dodatkowy uchwyt czyni pracę bardzo komfortową i ergonomiczną oraz daje większą możliwość kontroli i nacisku młota na powierzchnię.

Wymiana szczotek jest bardzo łatwa i można ją bez trudu wykonać we własnym zakresie bez konieczności serwisowania narzędzia. Blokada włącznika do pracy ciągłej zapewnia wygodę stosowania młota DHM - 1100C podczas kucia. W odróżnieniu od młotów udarowo-obrotowych przecinak się nie obraca, dzięki czemu jego uderzenia są proste, silne i maksymalnie precyzyjne.

W zestawie, poza młotem udarowym DHM - 1100C marki Ferm, znajduje się przecinak płaski i przebijak. Całość dostępna jest w poręcznej i funkcjonalnej walizce oraz posiada 3-letnią gwarancję przyznaną przez firmę Proma Polska.
Łukasz Kuzan, Kierownik Działu Doradztwa Technicznego w firmie Proma Polska, radzi:

- Jeśli chcemy, by młot udarowy DHM - 1100C działał bez zarzutu i wykorzystywał pełnię swoich możliwości przez długie lata musimy pamiętać o jego prawidłowej eksploatacji i odpowiednim przygotowaniu do pracy.

Po pierwsze, przed przystąpieniem do działania, należy rozgrzać narzędzie. W tym celu włączamy je i przez ok. 30 sekund pozostawiamy na biegu jałowym. To samo czynimy po zakończeniu pracy, by system wentylacyjny zdążył całkowicie ochłodzić mechanizm urządzenia.

Po drugie, należy pamiętać, że młoty z przekładnią elektro-pneumatyczną smarowane smarem stałym wymagają regularnych wymian tego składnika. Pierwszą oznaką ubytku smaru jest słabnący udar. Gdy to zaobserwujemy, zaleca się rozgrzanie urządzenia przez włączenie go i pozostawienie na biegu jałowym przez ok. 5 min. Po upływie tego czasu trzeba wyłączyć wtyczkę z sieci, zdjąć pokrywę mechanizmu i wymienić smar w ilości zalecanej przez producenta. Większa lub mniejsza ilość smaru jest niewskazana, ponieważ może prowadzić do nieprawidłowej pracy udaru.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane