Młot udarowo-obrotowy PBH 2100 „Universal“ firmy Bosch to nowy produkt w linii „Compact Generation“ , zapewnia on wysoki komfort pracy podczas wiercenia z udarem i bez udaru oraz dłutowania.

Młoty udarowo-obrotowe z serii PBH 2100 Fot. BoschLinia „Compact Generation“ firmy Bosch powiększyła się o nowe produkty: wyjątkowo poręczne i kompaktowe młoty udarowo-obrotowe PBH 2100 RE i PBH 2100 SRE

 

Nowe modele są o 10% mniejsze od swoich poprzedników, należą do klasy „Universal” i są przeznaczone do średniozaawansowanych i zaawansowanych prac związanych z wierceniem z udarem i bez udaru oraz dłutowaniem. Urządzenia różnią się od siebie uchwytem wiertarskim, a tym samym elastycznością zastosowań; oba są wyposażone w uchwyt SDS-plus, który umożliwia beznarzędziową wymianę wierteł i dłut.

 

W wersji SRE znajduje się jeszcze dodatkowy zębaty uchwyt wiertarski, który umożliwia stosowanie wierteł z chwytem cylindrycznym – najpowszechniejszych na rynku narzędzi do wiercenia w drewnie i metalu – a także końcówek wkręcających.


• Moc 550 W, energia pojedynczego udaru 1,7 J
• Mniejszy i wydajniejszy od poprzedniego modelu PBH 2000
• Do średniozaawansowanych i zaawansowanych prac związanych z wierceniem z udarem i bez udaru oraz dłutowaniem


Młoty udarowo-obrotowe z serii PBH 2100 Fot. BoschMłoty udarowo-obrotowe ważą zaledwie 2,2 kg i są wyposażone w pneumatyczny mechanizm udarowy. Oferując moc 550 W i energię pojedynczego udaru 1,7 J zapewniają o 15% większą siłę uderzenia niż poprzednie modele. Prędkość obrotowa bez obciążenia wynosząca 2 300 obr./min oraz liczba udarów dochodząca do 5 800 gwarantują wysokie tempo pracy. Dzięki tym parametrom narzędzia te są dwa razy szybsze od konkurencyjnych produktów.
Młoty PBH 2100 RE i PBH 2100 SRE stosuje się do popularnych prac, takich jak wiercenie otworów w betonie i murze, a z wykorzystaniem zębatego uchwytu wiertarskiego, także w drewnie i metalu oraz do wkręcania i wykręcania wkrętów. Maksymalne średnice wiercenia wynoszą 20 mm dla betonu, 30 mm dla drewna i 13 mm dla stali. Przy pomocy pokrętła nastawczego użytkownik wybiera tryb wiercenia z udarem lub bez udaru. W taki sam sposób można wybrać tryb dłutowania, który umożliwia np. skucie starych płytek ze ścian lub wykucie bruzd na kable instalacyjne.

Młoty udarowo-obrotowe z serii PBH 2100 Fot. BoschFunkcjonalne wyposażenie gwarancją elastyczności pracy

Uchwyt wiertarski SDS-plus z systemem „Vario-Lock” zapewnia szybką wymianę wierteł i dłut. Pozwala on na dobór pozycji dłuta (36 pozycji) do konkretnej sytuacji. Inne zalety to: włącznik z regulacją prędkości pracy ułatwiający precyzyjne nawiercanie ‒ opcja konieczna w przypadku pracy z delikatnymi materiałami, takimi jak płytki, smukła konstrukcja i okładzina Softgrip, dzięki której urządzenie bezpiecznie i wygodnie leży w dłoni.

W wyposażeniu standardowym znajduje się: uchwyt wiertarski SDS-plus, rękojeść dodatkowa, ogranicznik głębokości i walizka. Wersja SRE posiada dodatkowo zębaty uchwyt wiertarski.

 


Najlepsze rezultaty wiercenia w murze i betonie (także zbrojonym) można uzyskać stosując wiertła S4L SDS-plus lub - do wyjątkowo ciężkich zastosowań -   Ponadto w ofercie osprzętu Bosch znajduje się szeroka gama dłut SDS-plus o wydłużonej żywotności.

 

Młoty udarowo-obrotowe z serii PBH 2100 kupisz w sklepie narzedzia.pl

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz