Bierzemy dzisiaj pod lupę, cieszący się największą popularnością, młot udarowo-obrotowy Bosch GBH 8-45 DV Professional. Urządzenie przeznaczone jest zarówno do wiercenia udarowego w betonie, cegłach i kamieniu jak i do dłutowania. Adresowane do profesjonalistów, którzy do pracy potrzebują narzędzi solidnych, mocnych, bezpiecznych i zapewniających komfort użytkowania.

Kup w Narzedzia.pl
Młot udarowo-obrotowy Bosch GBH 8-45 DV
dostępne
7 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
3 494,99

Młot udarowo-obrotowy Bosch GBH 8-45 DV przeznaczony jest zarówno do wiercenia z udarem, jak i kucia. Wyskiej jakości wygodny uchwyt narzędziowy SDS-max comfort (obsługiwany jedną ręką, gdyż do zamontowania osprzętu w gnieździe nie potrzeba odciągać tulei zabezpieczającej), umożliwia kucie w najbardziej wymagającym materiale bez lęku o uszkodzenie. Młot został wyposażony w silnik o mocy aż 1500W (maksymalna prędkość obrotowa 3050obr./min) współgra z bardzo wydajnym mechanizmem udaru pneumatycznego, który zapewnia nawet 2760 uderzeń/min, każde z energią 12,5 J. Innowacyjna funkcja Turbo Power i system Constant Electronic gwarantują utrzymanie pełnej mocy nawet podczas najbardziej wymagających zadań zarówno w trybie kucia (Turbo Power), jak i wiercenia (stabilizacja prędkości obrotowej). Ponadto, młot udarowo-obrotowy Bosch posiada płynną regulację prędkości obrotowej silnik za pomocą włącznika spustowego oraz preselekcję prędkości obrotowej i częstotliwości udarów, dzięki 6-stopniowemu pokrętłu. Wszystko to sprawia, że można optymalnie dostosować parametry pracy młota z uwzględnieniem rodzaju materiału czy średnicy otworu, a także pokusić się o precyzyjną i delikatną obróbkę materiałów kruchych lub delikatnych i łatwo podatnych na uszkodzenie. Ponadto, GBH 8-45 DV posiada wskaźniki: serwisowy i zasilania.

Obsługa młota udarowo-obrotowego Bosch GBH 8-45 DV nie stanowi problemu, jest intuicyjna. Włącznikiem głównym zintegrowanym w rękojeści typu „D” regulujemy parametry pracy silnika. Podczas pracy w trybie kucia przełącznik można zablokować do pracy ciągłej. Wyboru trybu pracy młota dokonuje się pokrętłem umiejscowionym w górnej części korpusu. Operator ma możliwość pracy w trybie wiercenia z udarem, kucia i funkcją Vario-Lock z 12 pozycjami ustawienia dłuta. Dużym atutem młota Bosch GBH 8-45 DV jest system tłumienia drgań Vibration Control. Został on rozbudowany do 3 elementów: specjalnie zaprojektowanego mechanizmu udaru pneumatycznego wytwarzającego znacznie mniej wibracji, sprężynowo-zawiasowego mechanizmu zamocowania rękojeści głównej do korpusu elektronarzędzia oraz mechanizmu przeciwwagi umieszczonego w aluminiowej obudowie. Te 3 elementy sprawiają, że obniżony poziom drgań pozwala na dłuższą pracę młotem Boscha, dzięki temu spełnia dyrektywy unijne –  użytkownik może przyjąć dawkę drgań dziennie wynoszącą 5m/s2. Młotem udarowo-obrotowym Boschem GBH 8-45 DV profesjonalista może pracować ciągle przez ponad 3h dziennie i kuć przez ponad 4h. W związku z tym większa skuteczność działania jest możliwa, dzięki możliwości dłuższej pracy ciągłej.

Młot udarowo-obrotowy Bosch GBH 8-45 DV to gwarancja najwyższej jakości wykonania. Widać niemiecką jakość wykonania – na wszystkich częściach chwytnych zastosowano miękką okładzinę antypoślizgową. Pokrętła regulujące oraz włączniki obsługuje się płynnie. Aluminiowa osłona mechanizmu przeciwwagi gwarantuje dużą trwałość.  Solidny uchwyt narzędziowy SDS-max zapewnia wytrzymałość nawet podczas wykonywania najcięższych prac związanych z kuciem i wierceniem. Elektronarzędzie jest także wyjątkowo bezpieczne – mechaniczne sprzęgło rozłącza napęd w momencie zakleszczenia się wiertła, chroniąc w ten sposób operatora przed ewentualnymi uszkodzeniami ciała. Wzbogacony został także o system zabezpieczenia przed ponownym uruchomieniem w przypadku utraty zasilania działający we wszystkich trybach pracy.

Użytkownicy młota są mile zaskoczeni działaniem systemu antywibracyjnego. Choć nie można całkowicie wyeliminować drgań podczas pracy tak wymagających prac, jakie wykonuje się tym elektronarzędziami, to jednak innowacyjny mechanizm Vibration Control znacząco redukuje wibracje przenoszone na ręce operatora.

Widzimy zatem, że młot udarowo-obrotowy GBH 8-45 DV został optymalnie dostosowany do warunków profesjonalnych prac. Funkcja Turbo Power i system Constant Electronic zapewniają stałą moc nawet pod obciążeniem. Wydajny system antywibracyjny, a także mocny i łatwy w obsłudze uchwyt narzędziowy SDS-max comfort gwarantują komfort pracy użytkownika.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane