Każdy z nas uwielbia spędzać ciepłe dni na świeżym powietrzu. Wypoczynek na hamaku, huśtawce ogrodowej, przy ogrodowym stole – to jest to! Wymienione sprzęty pomagają nam cieszyć się chwilami wypoczynku, dlatego latem warto o nie zadbać, poddając je renowacji

Jakiego rodzaju meble ogrodowe posiadasz?

 

*meble plastikowe

Zanim przystąpisz do prac, podziel je ze względu na rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane meble. Te z plastiku najłatwiej wyczyścić, odnowić – wystarczy umyć je wodą z dodatkiem octu lub mydła, płynu do naczyń, a następnie spłukać. Ważną czynnością, o której nie warto zapominać, jest wypolerowanie umytych mebli ściereczką – dzięki temu nie nagrzeją się w szybkim tempie. Pamiętajmy również, żeby sprawdzić, czy dany mebel nie odbarwia się pod wpływem działania środka czyszczącego. Niezastąpionym pomocnikiem w tego typu pracach będzie myjka ciśnieniowa – np. Bosch AQT 35-12. Sprzęt jest bardzo łatwy w obsłudze – można go szybko przygotować do pracy dzięki beznarzędziowemu montażowi elementów. Innowacyjna dysza 3w1 sprawia, że nie stanowią dla niej problemu nawet duże powierzchnie, natomiast uchwyt Easy Fold i schowek na sprzęt umożliwiają łatwe przechowywanie i transport. Dużą wydajność urządzenia zapewnia funkcja Auto-Stop, a wszechstronność – atrakcyjne wyposażenie podstawowe: wysokociśnieniowy pistolet spryskujący, lanca, dysza 3w1, przewód sieciowy 5 m, wąż wysokociśnieniowy 5 m oraz przezroczysty filtr wody.

 

 

*meble drewniane

Inaczej wygląda sprawa z meblami drewnianymi. Trzeba je zaimpregnować i pokryć lakierem wodoodpornym, odpowiednią farbą. Tutaj niezbędnym pomocnikiem okaże się pistolet do malowania Bosch PFS 55. Jego przeznaczeniem jest wyłącznie rozpylanie lakierów na bazie rozpuszczalników i lakierów rozpuszczalnych w wodzie, lazur, preparatów gruntujących, lakierów bezbarwnych, lakierów samochodowych, bejc, substancji ochronnych do drewna, środków ochrony roślin, olejów i środków dezynfekcyjnych. Pamiętajmy, że nie można go używać do działania z farbami dyspersyjnymi i lateksowymi, ługiem, substancjami powłokowymi zawierającymi kwasy, gruboziarnistymi substancjami i substancjami zawierającymi ciała obce, a także materiałami o właściwościach tiksotropowych. Dzięki technologii SprayControl zyskamy możliwość precyzyjnego nakładania farby bez ogromnej ilości oparów temu towarzyszących.

 

 

Gorzej jest z meblami, które naprawdę wiele przeszły – zniszczyły się na skutek działania pleśni lub żerujących szkodników na drewnie. Dlatego pierwszy krok stanowi usunięcie z nich grzybów, wspomnianej pleśni. Świetnie się tutaj sprawdzi Bosch PMF 10,8 LI. Skrobie, piłuje, szlifuje, frezuje, tnie – jest urządzeniem zdecydowanie uniwersalnym. Narzędzie zostało wyprodukowane w systemie Eco Electronic, wydłużającym pracę akumulatora i odpowiadającym za precyzję działania. Gwarantem bezpyłowego szlifowania jest przyłącze do odsysania pyłu. Dzięki narzędziu dostaniemy się do zdrowej warstwy drewna, później czeka nas już tylko olejowanie.

 

Co jeszcze warto zrobić?

Oprócz prac, które przywrócą naszym meblom blask, przydadzą się i takie, które jeszcze bardziej je upiększą. Zarówno plastikowe, jak i drewniane meble można pomalować, oczywiście po zdarciu starej warstwy farby i oszlifowaniu mebla. Nie zapominajmy o dodatkach – poduszkach, siedziskach. Warto je wyprać, by w promieniach słońca nie wyglądały na wyblakłe.

 

Po tak wytężonej pracy pozostanie Wam tylko relaksujący wypoczynek w ogrodzie – tego Wam życzymy!

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane