Bosch przedstawia program materiałów ściernych, który spełnia niemało wymagań, zastosowań. Przy pomocy produktów firmy możliwa jest obróbka wielu rodzajów surowców

Jak doszło do tego, że Bosch wyprodukował całą serię materiałów ściernych do różnego rodzaju tworzyw? Od niedawna do niemieckiego koncernu należy spółka sia Abrasives, wiodący producent innowacyjnych materiałów ściernych na świecie i doświadczenie tej firmy wykorzystano przy tworzeniu tej serii. Badania i rozwój ukierunkowano tak, by brały pod uwagę wyzwania, przed którymi codzienie będzie stawał użytkownik tych produktów.


 

Wybierz materiał ścierny Bosch w sklepie narzedzia.pl

 

Nawiązano również współpracę z producentami najwyższej jakości farb i lakierów, dzięki czemu opracowanie innowacyjnych materiałów ściernych o najwyższej jakości szlifowania było jeszcze łatwiej osiągalnym celem. Wszystkie produkty wytwarza się w Szwajcarii, są one zgodne z normą przemysłową. Użytkownik może więc czuć się bezpiecznie – mieć pewność, że osiągnie oczekiwany rezultat swojej pracy, także w przypadku materiałów drogocennych, wymagających powierzchni. Włóknina szlifierska produkowana jest w Anglii, w wyspecjalizowanej fabryce sia Fibral.

 

Aby spełnić oczekiwania profesjonalnych użytkowników, wybrano odpowiedni skład surowców do każdego z zastosowań. Podstawą jest odpowiedniej jakości podkład. Dzięki niemu materiał lepiej przylega, jest bardziej rozciagliwy, ma większą odporność na rozerwanie oraz większą elastyczność i stabilność.

 


 

Poprzez wyjątkową technikę pomiaru, równomiernie rozprowadzono spoiwo bazowe i wierzchnie. Twardość/ciągliwość spoiw dostosowano do przeznaczenia materiału szlifierskiego. Również ziarno dobiera i rozmieszcza się optymalnie pod względem wielkości, twardości, ciągliwości i kształtu do każdego z zastosowań.

 

Na przykład, papier ścierny gruboziarnisty ma podłużne, ostre ziarna i otwary nasyp, zapewniający przestrzeń na odprowadzanie pyłu. Natomiast papier drobnoziarnisty charakteryzuje się zaokrąglonymi, kancistymi ziarnami. Mają one regularną wielkość, co zapewnia równomierność szlifowania. Ich nasyp jest zamknięty, z minimalnymi odstępami pomiędzy ziarnami.

 

Wśród różnego rodzaju materiałów ściernych Bosch znajdziemy Best for Paint do farb, lakierów, wypełniaczy i masy szpachlowej. Wykonano je z korundu powlekanego stearynianem wapnia, na osnowie z żywicy syntetycznej i papierze. Kolejny produkt – Best for Wood – przeznaczono do materiałów drewnianych, twardego drewna, płyt wiórowych. Stworzono go z korundu na osnowie z żywicy syntetycznej i papierze lub tkaninie.

 


 

Natomiast materiały Professional for Metal są najlepsze do metalu, stali. Je również wytworzono z korundu, z powłoką aktywną w spoiwie, na osnowie z żywicy syntetycznej i tkaninie lub fibrze. Papiery Best for Metal będą niezbędne w pracy ze stalą szlachetną, stalą wanadową, stalą chromową, blachami stalowymi i żeliwem. Wykonano je z tych samych składników, co materiały Professional for Metal.

 

Best for Stone przydadzą się do kamienia, szkła, pleksiglasu, lakieru piecowego i marmuru. Zrobiono je z węgliku krzemu, na osnowie z żywicy syntetycznej i papierze. Jeśli chodzi o wodoodporną wersję tego produktu - Best for Stone Waterproof – wytworzono ją z tych samych składnikow, co wersję podstawową oraz z papieru wodoodpornego. Możemy używać jej także do marmuru z wodą. Ostatni rodzaj materiałówBest for Inox – również stosujemy do kamienia, szkła, pleksiglasu, lakieru piecowego i marmuru z wodą. Wyprodukowano go z korundu cyrkoniowego, z powłoką aktywną, na osnowie z żywicy syntetycznej i tkaninie lub fibrze.

 


Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane