Wiosna to początek intensywnych zajęć w ogrodzie przydomowym, czy na działce. Pielenie, spulchnianie ziemi, przesadzanie roślin, to podstawowe prace, które nie mogą być wykonane bez odpowiednich, poręcznych narzędzi ogrodniczych.

Motyczka-widełki Romanik S.A.Przed posadzeniem roślin trzeba odpowiednio przygotować glebę. Szczególnie ważne jest spulchnianie gleby - dzięki temu zabiegowi możemy dostarczyć wystarczającą ilość tlenu nawet do niższych warstw podłoża. Tu niezbędnym narzędziem będą Pazurki - idealne do spulchniania i napowietrzania gleby. Doskonałe do pracy w kamienistym gruncie i w ciasnych rzędach upraw. Widełki 3 zębne - trzy zagięte zęby spulchnią bez wysiłku lekkie i średnio ciężkie podłoże ułatwiając zdecydowanie dalsze prace.
W marcu większość roślin doniczkowych kończy już okres zimowego spoczynku i rozpoczyna intensywny wzrost. Okres ten jest najlepszy na ich przesadzanie. Młode rośliny najlepiej przesadzać co roku, starsze natomiast co 2-3 lata. Podczas wykonywania tej czynności niezbędna będzie łopatka do kwiatków, motyczka, grabki ogrodnicze.

Motyczka - do okopywania, pielenia, napowietrzania gleby, robienia bruzd i rowków, plantowania. Do pielęgnacji ogrodu o gęsto rosnących roślinach. Małe grabki - narzędzie wielofunkcyjne, do grabienia i wyrównywania gleby. Niezbędne będą również łopatka ogrodnicza, motyczka-widełki i pikownik - Do sadzenia i przesadzania roślin, oraz wszelkich uzupełniających prac w ogrodzie.

Narzędzia do ogrodu Firmy ROMANIK S.A. w ofercie sklepu narzedzia.pl

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane