Producenci elektronarzędzi próbują za wszelką cenę upodobać się swoim klientom, oferując im szeroki asortyment dopasowany do potrzeb każdego klienta. To co dla jednych jest rzeczą zbędną, dla drugiego może być na miarę jego potrzeb. I tak też powstał pomysł na małą młotowiertarkę, która wielkością nieznacznie odbiega od popularnych wiertarko-wkrętarek, natomiast jej moc gwarantuje znacznie większy komfort pracy. I tak też Bosch uzupełnił swój asortyment o popularnego Uneo Maxx, Graphite ma młotowiertarkę 58G009 z serii Energy+, z kolei Einhell w swoim asortymencie ma 18-voltowy młotek TE-HD 18 Li. Marka AEG także wprowadziła do swojej oferty tego typu urządzenie, czyli mini młotowiertarkę AEG z dodatkowym adapterem obsługującym bity.

Co kryje w sobie mini młotowiertarka AEG? 

Akumulatorowa młotowiertarka AEG BBH 12 LI reprezentuje nieliczną grupę urządzeń akumulatorowych 12V z systemem mocowania osprzętu SDS-Plus. Energia udaru na poziomie 0.9J, jaką oferuje urządzenie w połączeniu z częstotliwością 5350 uderzeń na minutę zapewnia optymalne parametry do wiercenia otworów o średnicy 6mm, 8mm, 10mm, aż do 13mm w twardym betonie.

młotowiertarka aeg

Ponadto ultra kompaktowa budowa o ergonomicznym kształcie sprawia, że BBH 12 LI jest idealnym narzędziem do pracy związanej z montażem na ścianach i suficie. Dużym atutem jest również stosunkowo niewielka masa, gdzie po zamocowaniu 4.0Ah akumulatora, masa urządzenia nie przekracza 2kg, co znacznie zwiększa komfort pracy. Połączenie masy i budowy sprawiają, że młotek szczególnie dobrze się sprawdza podczas pracy na drabinach i rusztowaniach, gdzie potrzebna jest precyzja i umiarkowana moc.

młotowiertarka aeg

Dodatkowo dzięki wyposażeniu młotowiertarki w sprzęgło przeciążeniowe, operator jest chroniony przed skutkami nagłego zaklinowania się wiertła w materiale. Praca przy słabym oświetleniu również nie sprawia większych kłopotów z uwagi na wbudowaną diodę LED, która precyzyjnie doświetla gwarantując bardzo dobrą widoczność miejsca pracy.

Młotek nie tylko do betonu

Głównym zadaniem młotowiertarek jest praca w twardych materiałach typu beton lub cegła. Zdecydowanie mniej popularne jest stosowanie tego typu elektronarzędzia do wiercenia w drewnie lub metalu, nie mówiąc już o opcji wkręcania. AEG BBH 12 LI dzięki możliwości wyłączenia funkcji udaru może być również stosowana do wiercenia w miękkich materiałach typu drewno lub metal. Producent rozszerza zestaw o adapter na bity, który dodatkowo pozwala mocować śruby oraz wkręty. Szczególnie przydatne jest to podczas prac montażowych, gdy wiercimy otwory pod kołki rozporowe, a następnie za pomocą jednej ręki mocujemy adapter z bitem i mocujemy w ścianie wkręt. Stąd też nie bez powodu mini młotowiertarka AEG doskonale się sprawdzi podczas różnego rodzaju prac remontowych i montażowych. Urządzenie nie posiada jak w przypadku wiertarko-wkrętarek pokrętła do regulacji momentu obrotowego, jednak siła z jaką pracuje urządzenie jest optymalna do mocowania wkrętów w kołki.

młotowiertarka aeg

Trwałość i niezawodność AEG

Młotowiertarka zasilana jest za pomocą litowo-jonowego akumulatora AEG PRO ze specjalnym zabezpieczeniem przed przeciążeniem, które zapewnia wyjątkową trwałość urządzenia, jak i samego akumulatora. Dodatkowo praktyczny wskaźnik poziomu naładowania akumulatora pomaga na bieżąco kontrolować jego stan i odpowiednio zaplanować pracę. Na żywotność urządzenia wpływa także metalowa skrzynka przekładniowa, która zapewnia długi okres użytkowania.

młotowiertarka aeg

Potrzebujesz coś mocniejszego? Sprawdź pozostały asortyment: młotowiertarki AEG

Podsumowanie:

  • Akumulatorowa mini młotowiertarka do wiercenia i montażu w betonie do 13mm
  • Lekka i kompaktowa budowa gwarantuje wysoki komfort pracy
  • Optymalna energia udaru na poziomie 0,9J do wiercenia niewielkich otworów
  • Dodatkowy adapter na bity
  • Możliwość wyłączenia funkcji udaru na czas pracy w drewnie lub metalu
  • Wbudowane światło LED do oświetlania bezpośredniego miejsca pracy
  • Metalowa skrzynka przekładniowa dla większej trwałości maszyny
  • Sprzęgło bezpieczeństwa chroni operatora przed szarpnięciem wskutek zablokowania się wiertła w materiale i chroni przekładnię urządzenia
  • Litowo-jonowy akumulator AEG PRO z zabezpieczeniem chroniącym przed przeciążeniem gwarantuje zarówno trwałość urządzenia, jak i akumulatora
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane