Skil wyposażył pilarkę tarczową 5866 Orca w wbudowany moduł laserowy (podwójny laser) oraz silnik o mocy 1600 W. Zastosowane rozwiązania zwiększają precyzję cięcia oraz wydajność pracy urządzenia. Produkt pojawił się w sprzedaży we wrześniu.

Kup w Narzedzia.pl
Pilarka tarczowa Itamati PowerSystem 18Volt IKS18165-0
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
212,99

Innowacyjny moduł laserowy emituje dwie równoległe linie, dzięki którym możliwe jest osiągnięcie maksymalnej dokładności cięcia. W przypadku cięć wymagających precyzji, użytkownik kieruje jedną z dwóch linii laserowych – w zależności od tego, która część obrabianego materiału wymaga precyzyjnej krawędzi – na narysowaną linię cięcia.

To pozwala uzyskać optymalne cięcie. Jeśli dokładność nie jest aż tak istotna, wystarczy, gdy narysowana linia cięcia znajdzie się pomiędzy dwiema liniami lasera. Moduł z podwójnym laserem jest zasilany z sieci i uruchamia się go przy pomocy włącznika z blokadą.

Nowy silnik o mocy 1600 W oraz wysoka prędkość obrotowa bez obciążenia wynosząca 5500 obrotów na minutę umożliwia szybki postęp pracy. Przy cięciu prostopadłym głębokość cięcia wynosi maks. 66 mm, przy cięciu pod kątem 45 stopni – 51 mm. Wygodną pracę zapewnia miękka rękojeść Softgrip, która dobrze układa się w dłoni. Rękojeść dodatkowa umożliwia bezpieczne prowadzenie urządzenia obydwiema rękami.

Pilarka tarczowa została wyposażona również w inne elementy zapewniające bezpieczną pracę tj.: okienko podglądu linii cięcia Sawline Visor, aluminiową osłonę oraz blokadę wrzeciona umożliwiającą szybką wymianę tarczy pilarskiej.

W wyposażeniu standardowym pilarki znajduje się prowadnica równoległa ułatwiająca wykonywanie cięć, tarcza pilarska HM o średnicy 160 mm z 12 zębami i otworem 16 mm oraz klucz narzędziowy do wymiany tarczy.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane