autor: Redakcja www.narzedzia.pl

W Bielsku-Białej zostanie otwarte centrum logistyczne i dystrybucyjne firmy Makita Sp. z o.o. Należąca do międzynarodowego koncernu Makita spółka, zainwestuje w nowy zakład blisko 21 mln zł i zatrudni co najmniej 20 osób.

Kup w Narzedzia.pl
Wiertarko-wkrętarka 18V Makita HP457DWE
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
552,99

Makita zamierza wybudować na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w Podstrefie Jastrzębsko-Żorskiej, nowoczesny obiekt magazynowo-biurowy.

Centrum zostanie uruchomione przede wszystkim na potrzeby serwisu logistycznego dla spółek z grupy Makita. Na działce o powierzchni 1,6 ha powstanie zakład zajmujący się spedycją, dystrybucją produktów oraz zaopatrzeniem klientów. Magazyn zostanie wyposażony w urządzenia do składowania towarów, a także w sprzęt komputerowy ze specjalistycznym oprogramowaniem.

Makita kojarzona jest przede wszystkim z produkcją silników elektrycznych i profesjonalnych elektronarzędzi. Firma powstała 1915 roku w Nagoji w Japonii, jako zakład uzwajania wirników silników elektrycznych oraz sprzedaży i naprawy instalacji oświetleniowych, silników i transformatorów.

Obecnie Makita to ceniony na całym świecie producent elektronarzędzi profesjonalnych. Oprócz elektrycznych i akumulatorowych, Makita posiada również bogatą ofertę urządzeń spalinowych i pneumatycznych. Posiada fabryki m.in. w Japonii, Niemczech, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Brazylii. W skali roku dostarcza 10 mln maszyn. Roczne obroty Makity wynoszą 1,5 mld Euro i stanowią prawie 20 proc. w światowym obrocie elektronarzędziami.

Przedstawicielstwo Makita Sp. z o.o. w Polsce działa od początku 1995 roku z siedzibą w Bielsko-Białej zapewniając dystrybucję na terenie całego kraju poprzez sieć punktów dilerskich, natomiast ponad 130 punktów serwisowych dba o stan techniczny narzędzi.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane