autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Z nowymi wkrętarkami BTD133RFE i BTD146RFE wkręcanie i wykręcanie staje się znacznie prostsze

Wkrętarka BTD133RFE jest nowszą wersją BTD132RFE. Trwalszą, ponieważ zamontowano w niej ulepszony włącznik i kontroler. Fluorescencyjny pierścień obudowy narzędzia świeci w ciemności, a uchwyt na bity został zmodernizowany. Dzięki wskaźnikom LED informacje o wszelkich problemach są wyjątkowo łatwe do odczytu.

 

Wybierz wkrętaka w sklepie narzedzia.pl

 

Co więcej, w diodzie LED, oświetlającej miejsce pracy, zastosowano funkcję wcześniejszego zaświecania i opóźnionego wygaszania. Daje to pewność, że działanie zawsze przeprowadzone będzie przy wystarczającym oświetleniu. Do uruchamiania diody LED służy osobny włącznik.


Zasilanie Makity BTD133RFE następuje za pomocą akumulatorów Li-Ion 14,4V 3.0Ah BL1430, nie można używać jej z akumulatorem BL1415. Wkrętarkę wyposażono w BLDC – bezszczotkowy silnik prądu stałego. Jest ona bezobsługowa, ponieważ nie ma szczotek węglowych.Brak silnika szczotkowego oznacza także większą wydajność. Dzieje się tak, ponieważ nie ma strat, które nastąpiłyby na skutek tarcia szczotek węglowych. Co za tym idzie, zmiejszeniu ulega zapotrzebowanie na prąd, redukuje się wytwarzanie ciepła, zwiększając jednocześnie czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora.

 

Wkrętarkę udarową Makita BTD133RFE włącza się elektronicznie. Użytkownik nie musi używać wiele siły do wciśnięcia spustu, przez co minimalizowane jest jego zmęczenie. Materiał antypoślizgowy pokrywa ergonomiczną rękojeść. Wskazywany jest również stan wyczerpania akumulatora, a wybór prędkości i częstotliwości udarów jest 3-stopniowy.Inną nowość made by Makita stanowi wkrętarka udarowa BTD146RFE. Charakteryzuje się ona kompaktową, zwartą i lekką budową oraz całowitą długością równą 138 mm. Instalowanie bitów następuje w łatwy sposób, a zamontowana we zakrętarce udarowej BTD146RFE dioda LED oświetli nawet najbardziej ciemne miejsca pracy. Warto wspomnieć, że zagrożeniem dla działania narzędzia nie jest woda, ponieważ ma ono kroploszczelną obudowę.

 

Ładowarka urządzenia posiada kompaktowy kształt, natomiast czas ładowania narzędzia wynosi 22 minuty. 18V to jego napięcie, wyposażono je w czterobiegunowy silnik i elektryczny hamulec. Rączka wkrętarki udarowej BTD146RFE jest ergonomiczna, wkrętarka wskazuje również poziom naładowania baterii.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane