autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Są pewne narzędzia, których w posiadaniu profesjonalisty i niektórych majsterkowiczów zabraknąć nie może. Z pewnością należą do nich wiertarko-wkrętarki, szlifierki kątowe, pilarki tarczowe. Zakup każdej z nich osobno wiąże się z niemałym wydatkiem, kupione razem – kosztują taniej. Zaopatrzenie się w taki zestaw umożliwiła Makita, stwarzając komplet LXT600 Combo

Zestaw Makita Combo LXT600 można nazwać małym warsztatem w torbie. Warto zwrócić uwagę, że narzędzia, które oznaczone są symbolem LXT należą do tych najbardziej zaawansowanych technologicznie, najwydajniejszych i najbardziej wytrzymałych. Wszystkie urządzenia mają także akumulatory Li-Ion.


Wybierz produkt Makity w sklepie narzedzia.pl

 

Co znajdziemy w komplecie Makita Combo LXT600? Sześć akumulatorowych narzędzi najwyższej jakości. To trzybiegowa wiertarko-wkrętarka udarowa BHP451RFE i wkrętarka udarowa BTD140RFE. Także pilarka tarczowa BSS610RFE, pilarka brzeszczotowa BJR181RFE, szlifierka kątowa BGA452 oraz latarka BML185. Jest to więc naprawdę imponujący zestaw, który może znaleźć zastosowanie w wielu sytuacjach. Pamiętajmy także o trzech akumulatorach 18V i ładowarce, dzięki którym użytkownik może poczuć się gotowy do wykonania (prawie) każdego zadania.

 

BTD140RFE – wkrętarka udarowa – to małe i kompaktowe narzędzie, do bezpiecznego użytkowania. Zapewnia szybką i łatwą pracę w ciasnych i ciemnych miejscach. Komfort działania zwiększa jej ergonomiczny kształt i gumowy uchwyt. Czterobiegunowy silnik jest mocny i gwarantuje osiągnięcie przez urządzenie do 2300 obrotów na minutę, natomiast liczba wykonywanych uderzeń na minutę wynosi do 3200. Urządzenie waży mniej niż 2 kg, a jego napięcie to 18 V.

 

BHP451RFE  - wiertarko-wkrętarka udarowa – podobnie jak BTD140RFE, zapewnia komfort pracy dzięki gumowemu uchwytowi, zwartej konstrukcji i niskiej wadze (2,2 kg). Co więcej, obszar roboczy,  w którym panują ciemności, oświetlają aż dwie diody LED. Budowa przekładni wykonana jest z bardzo mocnego materiału – aluminium. Na pierwszym biegu osiąga do 300 obrotów na minutę, na drugim – do 600, a na trzecim – do 1700. Natomiast ilość wytwarzanych udarów na pierwszym biegu to od 0 do 4500/min, na drugim – od 0 do 9000/min, a na trzecim – od 0 do 25 500/min. BHP451RFE waży 2 kg i oferuje znakomite parametry wiercenia w stali – do 13 mm, w drewnie – do 65 mm oraz w betonie – do 16 mm.

 

Pilarka tarczowa BSS610RFE ma antypoślizgową rękojeść, ergonomiczny uchwyt i diodę LED. Specjalna dysza wydmuchuje pył z linii cięcia. Średnica tarczy tnącej wynosi 165 mm, sama tarcza chroniona jest aluminiową osłoną. Natomiast prędkość pilarki równa jest 3700 obrotom na minutę. Parametry cięcia narzędzia to: pod kątem 90° - do 57 mm, pod kątem 45° - do 40 mm, a pod kątem 50° - do 36 mm. Waga tej pilarki tarczowej to 3,2 kg.

 

Kolejny element – pilarka brzeszczotowa BJR181RFE – umożliwia beznarzędziową wymianę brzeszczotu i takie samo ustawianie ogranicznika. Mechanizm przekładni ma zapewnione bezpieczeństwo dzięki osłonie przeciwpyłowej. Rękojeść narzędzia jest bardzo ergonomicznie ukształtowana, a co za tym idzie – znacznie ułatwia pracę urządzeniem nad głową. Obszar roboczy oświetlają aż dwie diody LED. Jakie są parametry jej cięcia? W rurach – do 130 mm, a w drewnie – do 250 mm. Ta pilarka brzeszczotowa waży 3,2 kg.

 

Również szlifierkę kątową BGA452RFE znajdziemy w tym zestawie. To urządzenie lekkie i poręczne, a średnica jego tarczy wynosi 115 mm. Jest ono zabezpieczone przed przypadkowym uruchomieniem po tym, jak akumulator zostanie zamontowany. Sygnalizuje to migotanie kontrolek.  W podobny sposób alarmuje się o zabezpieczeniu przeciążeniowym. Warto zwrócić uwagę na wąską obudowę silnika, pozwalającą na bezpieczny i wygodny chwyt szlifierki. Urządzenie waży 1, 9 kg, a jej prędkość to 10000 obrotów na minutę.

 

No i na koniec – do jak najlepszego oświetlenia miejsca pracy podczas szlifowania, wkręcania, wiercenia, cięcia – latarka BML185. Waga sprzętu to zaledwie 0,4 kg, a czas świecenia po jednym ladowaniu – aż 280 minut. Budowa, solidnie wykonana, zabezpiecza żarówkę po upadku z wysokości do 1 m. Latarka BML185 jest także zabezpieczona przed nadmiernym wyładowaniem akumulatora.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane