Frezarka Makita 3710 znana jest wielu fachowcom. Uważa się ją za jedno z najlepszych tego typu urządzeń. Czym sobie na takie miano zasłużyła ?

Praca z frezarką Makita 3710 to nie ciężka harówka, a wręcz przeciwnie. Dzięki lekkości urządzenia - waży ono zaledwie 1,5 kg - i jego niewielkiemu rozmiarowi, operowanie nim jedną ręką jest sprawą dość łatwą.

 

Wybierz frezarkę w sklepie narzedzia.pl

 

Tak małe urządzenie posiada silnik, który wykonuje 35 000 obrotów na minutę, można więc spodziewać się po nim doskonałych efektów pracy. Co bardzo przydatne każdemu użytkownikowi, narzędzie posiada bezstopniową i precyzyjną regulację głębokości frezowania. Wyposażono je także w mechanizm zębatkowy.

 


Stopa prowadząca frezarki 3710 jest antypoślizgowa i powleczona gumą. Nie zapominajmy o kompletnym łożyskowaniu na łożyskach kulkowych i prostych czynnościach serwisowych. Oprócz niewielkiej wagi i rozmiaru, użytkowanie narzędzia ułatwia także miękki uchwyt, który powleczono gumą.

 

Wykonana z tworzywa sztucznego podstawa jest przezroczysta, dzięki czemu frezowana krawędź jest wyraźnie widoczna. Stopa przestawna urządzenia pozwala na fazowanie pod kątem do 45°. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Makita 3710 ma system odsysania pyłu, a szczególnie przydatna jest przy obrabianiu oklein meblowych, frezowaniu krawędzi płyt laminowanych, które zakończono obrzeżem z PCV.


Moc znamionowa frezarki wynosi 530 W, jej wymiary (długość, szerokość, wysokość) to odpowiednio: 102x302x122mm. Natomiast długość przewodu zasilającego urządzenie to 2,5 m.

 

Na wyposażenie standardowe Makity 3710 składają się: zespół prowadnicy krawędziowej, prowadnica szablonowa, frez prosty, klucz 10, klucz 17, tuleja zaciskowa 6 mm.

 


Frezarka Makita 3710 to kompaktowe, lekkie urządzenie. Jego cena, zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę, jaką mocą dysponuje (530 W), jej bogate wyposażenie, nie jest wygórowana. Warto więc zaopatrzyć się w urządzenie japońskiego producenta, chcąc w wygodny i niemęczący sposób korzystać z narzędzia, jakim jest frezarka.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane