Mimo kryzysu podczas kolejnej edycji Salonu Metalurgii, Hutnictwa, Odlewnictwa i Przemysłu Metalowego METALFORUM, którego kolejna edycja odbędzie w Poznaniu w dniach 16-19 czerwca 2009, nie zabraknie liderów rynku.

Zainteresowanie uczestnictwem w Salonie METALFORUM wyraziły m.in. tak ważne firmy jak: Calvi SPA, Ferona Polska S.A., Flaboform Sp. z o.o., Fugo S.A., Investa Sp. z o.o., Leiber Poland Sp. z o.o., Metalodlew S.A., Mostostal Konin Sp. z o.o., Nova Trading S.A., Odlewnia Elzamech Sp. z o.o., Polska Unia Dystrybutorów Stali, Zakłady Metalurgiczne POMET SA, Projprzem SA, Sandvik Polska Sp. z o.o., Stal Impex Sp. z o.o., Salzgitter Mannesmann Stahlhandel Sp. z o.o. Organizatorzy zachęcają wystawców do wczesnego przesyłania zgłoszeń, gdyż zwiększa to w znaczący sposób możliwość uwzględnienia życzeń dotyczących lokalizacji stoiska.Podobnie jak w latach ubiegłych w ramach ekspozycji wydzielony zostanie park tematyczny ODLEWNICTWO organizowany we współpracy z Centrum Polskiego Odlewnictwa. Planowane jest również zorganizowanie wspólnie z Polską Unią Dystrybutorów Stali parku tematycznego STALE NIERDZEWNE. Ekspozycję wzbogaci w tym roku również kolektywne wystąpienie członków Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych. Ofercie wystawców towarzyszyć będzie ciekawy program konferencji. Instytut Metali Nieżelaznych zorganizuje konferencję „Postępy w zakresie przetwórstwa i nowych materiałów z metali nieżelaznych”. Seminarium dla specjalistów z branży stalowej przygotuje Polska Unia Dystrybutorów Stali.

Salon METALFORUM od kilku lat przeżywa prężny rozwój. Ubiegłoroczna edycja była o 14 proc. większa niż w 2007. W salonie wzięło udział 112 firm z 14 krajów: Austrii, Belgii, Chin, Czech, Hiszpanii, Holandii, Luksemburga, Łotwy, Niemiec, Polski, Słowacji, Szwajcarii, Węgier i Włoch. Targi zwiedziło około 22.000 profesjonalistów z 36 państw.

Salon METALFORUM jest integralną częścią targów ITM Polska - największych w Nowej Europie targów nowoczesnych technologii przemysłowych. W ubiegłym roku na powierzchni ponad 30.000 mkw swoją innowacyjną ofertę przedstawiło blisko 1400 firm z kilkudziesięciu krajów. W skład ekspozycji targów ITM Polska oprócz Salonu METALFORUM wchodzą: HAPE – Salon Hydrauliki, Pneumatyki i Napędów, MACH-TOOL – Salon Obrabiarek i Narzędzi, SURFEX – Salon Technologii Obróbki Powierzchni, WELDING - Salon Spawalnictwa, TRANSPORTA oraz BEZPIECZEŃSTWO PRACY w PRZEMYŚLE. Swoją ofertę przedstawią również najlepsze jednostki naukowo-badawcze i badawczo-rozwojowe zgromadzone w Salonie Nauka dla Gospodarki, m.in. instytuty prowadzące badania nad najnowszymi technologiami z zakresu hutnictwa i odlewnictwa.

Honorowy patronat nad tegoroczną edycją sprawują Minister Gospodarki oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

* Pola wymagane
Dodaj komentarz