Przedstawiamy sprawdzony i uznany w branży budowlanej dalmierz laserowy Leica D510. Przyrząd D510 to nowa jakość w segmencie sprzętu pomiarowego.

Inżynierowie Leica opracowujący innowacyjne rozwiązania stworzyli nowatorski dalmierz D510. W ten sposób powstał model najnowszej generacji, gwarantujący najdokładniejsze pomiary. Dalmierz laserowy Leica D510 to szwajcarska precyzja i najnowocześniejsza technologia.

 

Kluczowe innowacje zastosowane w D510 to wprowadzenie czujnika nachylenia o zakresie 360° i bezprzewodowej transmisji danych Bluetooth smart. Te dwie nowatorskie zmiany spowodowały, że modelu D510 to sprzęt doskonałej jakości z najwyższej półki. Tym co wyróżnia dalmierz Leica jest nowoczesny cyfrowy celownik Pointfinder. Obraz z kamery cyfrowej przesyłany jest bezpośrednio na ekran dalmierza, gdzie operator używa go do dokładnego namierzenia celu. Innowacja ta jest doskonałym rozwiązaniem w słoneczne dni, kiedy plamki nie widać nawet przy bliskim celowaniu, a także przy pomiarach na duże odległości, gdzie dalmierze bez celownika są praktycznie bezużyteczne. Po 4-krotnym powiększeniu obrazu cel odległy nawet o 100-200 m widoczny jest jak na dłoni. Jest to jedyny dalmierz laserowy z cyfrowym celownikiem, którym można mierzyć w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych, m.in. podczas deszczu.

 

Pochyłomierz o zakresie kąta 360° w połączeniu z cyfrowym celownikiem daje zupełnie nowe możliwości wykonywania pomiarów pośrednich. Najnowszej generacji dalmierz Disto D510 potrafi wyznaczać wysokości niedostępne do bezpośredniego pomiaru - rozmiar wysokiego budynku i wysokość drzewa, a także zmierzyć długość elementu nieodbijającego sygnału laserowego. Dalmierz Leica oblicza wysokość pośrednią na podstawie zmierzonej jednej odległości i kąta pionowego określonego za pomocą pochyłomierza. Ta nowatorska metoda jest znacznie dokładniejsza od tradycyjnych funkcji Pitagorasa i prostsza w realizacji.

 

Dalmierz D510 pozwala na pomiar odległości 200 m z niemal szwajcarską dokładnością (+/-1 mm). Warto zaznaczyć, iż wartości te zostały określone zgodnie z wymogami normy ISO 16331-1. Dokładność i precyzję pomiaru uzyskane przez dalmierz D510 potwierdzają certyfikaty, którymi może się poszczycić model oferowany przez markę Leica.

Konstruktorzy Leica opracowali nowe rozwiązania w zakresie konstrukcji obudowy samego dalmierza. D510 spełnia wysoką normę odporności na wodę i pył. Wysoka szczelność dalmierza została osiągnięta, dzięki ograniczeniu do minimum liczby klawiszy na panelu sterowania. Te innowacje konstrukcyjne sprawiły, że zmieniono filozofię sterowania pracą dalmierza, a menu przyrządu pomiarowego jest analogiczne jak w smartfonach.

Na kolorowym wyświetlaczu użytkownik ma dostęp do poszczególnych funkcji i obliczeń za pomocą wyboru właściwego okienka w menu. Udogodnieniem jest także możliwość określenia 2 klawiszy, które usprawnią pracę. Będą pomocne dla szybkiego wyboru najczęściej używanych funkcji. Nie będziesz miał także problemu z obsługą dalmierza, bowiem pomoc w postaci graficznej objaśnia zasady działania urządzenia.

W dalmierzu Leica Disto D510 zastosowano mnóstwo innowacji, dzięki którym zrealizujemy każdy pomiar – na zewnątrz i wewnątrz. Sprzęt pomiarowy z zastosowanym pochyłomierzem może służyć jako poziomnica elektroniczna do zgrubnego kontrolowania pionów, poziomów i pochyleń.

 

Największa innowacją jest chyba możliwość bezprzewodowej transmisji danych Bluetooth smart. Technologia ta po raz pierwszy została zastosowana w tym modelu dalmierza. Inżynierowie Leica użyli modułu Bluetooth 4. Dzięki temu D510 współpracuje z tabletami i smartfonami Apple z systemem operacyjnym iOS.

 

Bezprzewodowy przesył pomiarów jest najefektywniejszy we współpracy z dedykowanymi programami – prosta aplikacja do zapisywania zmierzonych wartości w arkuszu kalkulacyjnym lub dokumencie tekstowym oraz program do tworzenia dokumentacji cyfrowej z pomiaru poprzez nanoszenie zmierzonych wartości na zdjęcie obiektu.

 

Dalmierz Leica D510 to szybki i wygodny pomiar – oszczędność czasu i pieniędzy. Do wykonywania pomiaru nie jest Ci potrzebna druga osoba do trzymania taśmy. Szwajcarska precyzja gwarantuje dokładny pomiar. D510 to właściwa kalkulacja ilości potrzebnego materiału do zrealizowania prac budowlanych.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz