Lasery rotacyjne Bosch wyróżnia precyzja, wytrzymałość i prosta konstrukcja, o której nie można zapominać

Kup w Narzedzia.pl
Laser obrotowy Bosch GRL 300 HVG Set
dostępne
7 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
3 689
Laser obrotowy Bosch GRL 400 H
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
2 699
3 477,99

Urządzenia rotacyjne Bosch łączy wiele wspólnych cech. Zacznijmy od zasięgu, który sięga 200 metrów z odbironikiem LR 1 Professional oraz 150 metrów w przypadku odbiornika LR 1G Professional. Ochronę głowicy rotacyjnej urządzeń wykonano z aluminium (w przypadku GRL 300 HV Professional i GRL 300 HVG Professional) oraz z aluminium i szkła (GRL 400 H Professional). Narzędzia posiadają po dwa ergonomiczne uchwyty, które łatwo mocuje się na statywie. Przyciski, znajdujące się w urządzeniach, są duże i intuicyjnie zaprojektowane. Lasery rotacyjne Bosch zachowają sprawność nawet po upadku z wysokości 1 metra. Natomiast klasa ochrony urządzeń przed pyłem i wilgocią to IP 54 i IP 65. Sprzęt może być zasilany sieciowo, przez akumulator lub baterie.

Wybierz laser Bosch w sklepie narzedzia.pl

GRL 300 HV Professional – do pracy w pomieszczeniach

Pierwsze z urządzeń, GRL 300 HV Professional, jest bardzo łatwe w obsłudze i przeznaczone do zastosowań w pomieszczeniach. Skąd ta łatwa obsługa wynika? Urządzenie ma tylko jeden przycisk dla każdej opcji, a wskazania są zrozumiałe. Co więcej, posiada ono funkcję automatycznej niwelacji 8 % (± 5°), co sprawia, że jego czas przygotowania do pracy jest krótki. Zarówno w pionie, jak i w poziomie. Funkcja ostrzegania o wstrząsach, osobno włączana, chroni przed jakimikolwiek błędami niwelacyjnymi w przypadku drgań lub poruszenia niwelatora.

Klasa lasera to 3R, a zasięg pracy z odbiornikiem – 300 m (średnica). Jego dokładność niwelacyjna wynosi ± 0,1 mm/m. Klasa ochrony urządzenia przed pyłem i wodą to IP 54, a jego prędkość obrotowa - 150, 300, 600 obr./min. Narzędzie zasila jedna bateria 6LR61 9 V, natomiast maksymalny czas pracy, na który pozwolą nam akumulatorki NiMH to 30 godzin. wytwarza wiązki koloru czerwonego, długość urządzenia to 190 mm, jego szerokość – 180 mm, a wysokość – 170 mm.

 

GRL 300 HV Professional znajdziemy: odbiornik laserowy LR 1 Professional, uchwyt, pilot zdalnego sterowania RC 1 Professional, uchwyt uniwersalny WM 4 Professional, akumulator NiMH, zestaw z ładowarką i adapterem, a także pojemnik na baterie, dwa akumulatory 1,2 V HR20, dwie baterie 1,5 V LR20, czerwoną laserową tarczę celowniczą. Przydatne każdemu użytkownikowi będą także czerwone okulary do pracy z laserem i walizka transportowa.

GRL 300 HVG Professional – optymalna widoczność i precyzja pracy

 

generuje wiązki o kolorze zielonym. Dają one do czterech razy lepszą widoczność niż te, produkujące wiązki czerwone. Podobnie jak GRL 300 HV Professional, tak i GRL 300 HVG Professional posiada osobno włączaną funkcję ostrzegania o wstrząsach, która to zapobiega błędom niwelacyjnym, mogącym pojawić się na skutek drgań lub poruszenia lasera. Jej czas przygotowania do pracy i w pionie, i w poziomie również jest krótki – także dzięki automatycznej niwelacji 8 % (±5°).

3R to klasa tego niwelatora, jego zasięg pracy z odbiornikiem wynosi 300 m (średnica), a dokładność niwelacyjna - ± 0,1 mm/m. Klasa ochrony przed pyłem i wodą to IP 54, a prędkość obrotowa - 150, 300, 600 obr./min. Urządzenie zasilają dwa akumulatory 1,2 V HR20 (9 Ah), dwie baterie 1,5 V LR20. Natomiast maksymalny czas działania akumulatorków NiMH wynosi 20 godzin, a baterii alkalicznej – 30 h. Narzędzie ma długość 190 mm, szerokość – 180 mm, a wysokość – 170 mm.

Wyposażenie standardowe GRL 300 HVG Professional to nie tylko odbiornik laserowy LR 1G Professional, ale także uchwyt, pilot zdalnego sterowania RC 1 Professional, jeden akumulator NiMH, dwa akumulatory 1,2 V HR20 (9 Ah), dwie baterie 1,5 V LR20, pojemnik na baterie, ładowarka z adapterem i uchwyt uniwersalny WM 4 Professional. Co więcej, w zestawie podstawowym znajdziemy także niebieską laserową tarczę celowniczą, zielone okulary do pracy z laserem i, jak w przypadku poprzedniego urządzenia, walizkę transportową.

GRL 400 H Professional – do pracy w terenie

Ostatni niwelator laserowy, GRL 400 H Professional, to sprzęt niebywale wytrzymały. Czemu ową wytrzymałość zawdzięcza? Dodatkowej obudowie głowicy rotacyjnej, wykonanej ze szkła. Laser GRL 400 H Professional z odbiornikiem może być stosowany na zewnątrz, w obrębie średnicy 400 m, a dokładność narzędzia równa jest 0,08 mm/m. Gdzie okaże się szczególnie przydatny? Na pewno w budownictwie naziemnym, podziemnym i architekturze krajobrazu.


nie powinna sprawiać kłopotu, ponieważ wykonuje się ją za pomocą jednego przycisku. Przy pracy w poziomie automatyczna niwelacja sprzętu mieści się w zakresie do 8 % (± 5°). Jak i wcześniej wspomniane lasery, tak i ten ma automatyczną funkcję ostrzegania o wstrząsach.

to 2, a prędkość rotacyjna – 600 obrotów na minutę. Natomiast klasa ochrony urządzenia przed pyłem i wodą to IP 65. Jego maksymalny czas pracy na akumulatorze NiMH wynosi 30 godzin, a na bateriach alkalicznych – 50 godzin. Długość lasera rotacyjnego to 183 mm, jego szerokość – 170 mm, a wysokość – 188 mm. Narzędzie waży 1,8 kg.

GRL 400 H Professional znajdziemy odbiornik laserowy LR 1 Professional<, jeden akumulator NiMH, ładowarkę z adapterem, pojemnik na baterie, dwa akumulatory 1,2 V HR20 (9 Ah), dwie baterie 1,5 V LR20, czerwoną laserową tarczę celowniczą. Nie zapominajmy o, także czerwonych, okularach do pracy z laserem i walizce transportowej.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane