Lasery liniowo-punktowe Bosch GCL 2-50 C i GCL 2-50 CG to nowoczesne urządzenia pomiarowe, które mogą być sterowane zdalnie za pomocą aplikacji Bosch Levelling Remote. Wystarczy zainstalować aplikację na smartfonie lub iPhonie i połączyć się z laserem poprzez Bluetooth. Użytkownik może m.in. zdalnie włączać/wyłączać linie laserowe, zmniejszać lub zwiększać widoczność wiązki, a jeśli posiada laser Bosch Professional wraz z zautomatyzowanym uchwytem RM3 może również precyzyjnie zmieniać pozycję lasera.

Jakie są wymagania systemowe dla aplikacji?

Aplikację można zainstalować w smartfonach z systemem operacyjnym Android (smartfony z Bluetooth od wersji Android 4.3) lub iOs (iPhone od wersji 4s). Aplikację Bosch Levelling Remote można pobrać przez Apple App Store oraz  Google Play Store.

Bosch Levelling Remote, aplikacja do lasera, GCL2-50C, GCL2-50CG

Sprawdź całą ofertę: Lasery Bosch w narzedzia.pl

Jak działa aplikacja?

Laser liniowo-punktowy Bosch GCL 2-50 C i laser liniowo-punktowy Bosch GCL 2-50 CG wyznaczają jedną linię poziomą i pionową oraz dwa wycentrowane punkty (sufit/podłoga). Zarówno linie jak i punkty można zdalnie włączać i wyłączać za pomocą aplikacji Bosch Levelling Remote. Sterowanie laserami poprzez aplikację gwarantuje, że ustawienia urządzeń nie zostaną zmienione po, np. przypadkowym dotknięciu lasera przez użytkownika. Aplikacja umożliwia także zdalne włączanie/wyłączanie odbiornika, co sprawdzi się zwłaszcza w sytuacji, gdy laser jest ustawiony w miejscu trudno dostępnym dla użytkownika. Ponadto w Bosch Levelling Remote znajdziemy funkcję Power Control, która pozwala wyregulować widoczność wiązki: 1. maksymalna widoczność wiązki lasera - najlepiej widoczna, skraca czas pracy akumulatora, 2. profil zrównoważony - średnia widoczność wiązki, średni czas pracy akumulatora, 3. zmniejszona widoczność wiązki - maksymalny czas pracy akumulatora. Jeśli laser GCL 2-50 C/CG jest zamocowany na zautomatyzowanym uchwycie RM3 to aplikacja pozwala także na dokładną zmianę pozycji lasera. Laserem można sterować poprzez wybór jednego z trzech trybów prędkości (szybki-wolny-precyzyjny), w kierunku zgodnym i przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

bosch levelling remote, laser krzyżowo-punktowy, sterowanie zdalne, aplikacja na smartfona, bosch

Uniwersalny uchwyt RM3 – sterowanie za pomocą aplikacji lub pilota

Uchwyt uniwersalny RM3 Professional może być sterowany zdalnie za pomocą aplikacji lub pilota RC2. Zarówno jeden, jak i drugi sposób pozwalają na precyzyjne ustawienie pozycji lasera GCL 2-50 C i lasera GCL 2-50 CG, co do milimetra. Ta funkcjonalność sprawdzi się zwłaszcza, gdy użytkownik stoi na drabinie lub znajduje się w znacznej odległości od urządzenia. Uchwyt RM3 jest zasilany z tego samego źródła, co laser, a więc za pomocą akumulatora litowo-jonowego 12V lub baterii alkalicznych. Model GCL 2-50 C i GCL 2-50 CG są dostępne także w wersji z obsługiwanym ręcznie uchwytem RM2 Professional. Oba uchwyty można przykręcić do ściany wykonanej w suchej zabudowie lub do drewnianych belek, a także przyczepić do metalowych powierzchni za pomocą wbudowanych magnesów lub zamocować do profili.

laser krzyżowy bosch, laser liniowo-punktowy bosch, zdalne sterowanie, aplikacja, bosch levelling remote

Przejrzyj także kategorię: Pomiar poziomu

Czym cechują się lasery GCL 2-50 C i GCL 2-50 CG?

Laser liniowo-punktowy Bosch GCL 2-50 C emituje czerwone linie, natomiast laser liniowo-punktowy Bosch GCL 2-50 CG wyświetla zielone linie. Lasery wyznaczają jedną linię poziomą i pionową oraz dwa wycentrowane punkty (sufit/podłoga). Jeśli chodzi o zieloną wiązkę, to jest ona lepiej widoczna od czerwonej, a to ułatwia pracę w jasnym otoczeniu, np. przy wyznaczaniu linii w pobliżu okien. Zielona linia jest generowana przez zieloną diodę, a nie jest przetwarzana z czerwonej wiązki, co przekłada się na większą moc świecenia i dłuższą żywotność. W przypadku wycentrowanych punktów, zarówno w modelu GCL 2-50 C i GCL 2-50 CG, są one w kolorze czerwonym, gdyż wiązka w punktach jest tak mocno skoncentrowana, że ich widoczność jest bardzo dobra w każdym otoczeniu. Poza kolorem linii laserowych, urządzenia niczym więcej się nie różnią. Zasięg urządzeń wynosi do 20m bez odbiornika i do 50m z odbiornikiem LR6 lub LR7. Lasery Bosch posiadają m.in. funkcję nachylenia do pozycjonowania elementów pod kątem, która ułatwia, np. montaż poręczy schodów. Dokładność niwelacyjna laserów liniowo-punktowych wynosi ±3mm/m. Dzięki automatycznej niwelacji w ciągu niespełna kilku sekund nierówności podłoża są niwelowane w zakresie ±4 stopni. Ponadto lasery liniowo-punktowe Bosch zostały opracowane w technologii Dual Power, co w praktyce oznacza, że można je zasilać akumulatorem litowo-jonowym 12V lub bateriami alkalicznymi AA w połączeniu z adapterem do baterii AA1 Professional. Akumulator zasilający GCL 2-50 C i GCL 2-50 CG pasuje do wszystkich elektronarzędzi z linii niebieskiej 10,8 i 12V Bosch. 

GCL2-50C, GCL2-50CG, Bosch Professional, narzedzia pomiarowe, pomiar poziomu

Podsumowanie:

  • aplikacja Bosch Levelling Remote – wygodne zdalne sterowanie laserami GCL 2-50 C i GCL 2-50 CG;
  • wymagania systemowe aplikacji: smartfon Android od wersji 4.3, iOS iPhone od wersji 4s;
  • uchwyt obrotowy RM3- zautomatyzowany, zasilany z tego samego źródła, co laser;
  • laser GCL2-50C – czerwone linie laserowe, czerwone punkty;
  • laser GCL2-50CG – zielone linie laserowe, czerwone punkty;
  • zielona wiązka – lepiej widoczna, ułatwiona praca w miejscach bardziej oświetlonych;
  • praca z odbiornikiem – zasięg laserów do 50m;
  • praca bez odbiornika – zasięg laserów do 20m;
  • system Dual Power – lasery Bosch zasilane akumulatorem litowo-jonowym 12V lub bateriami alkalicznymi.
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane