Drewno + długa śruba + wiertarko-wkrętarka = proste, nie męczące operatora, a przede wszystkim trwałe, połączenie? Czy to jest możliwe? Tak, co łatwo udowodnić za pomocą nowego urządzenia 3w1 Festool – TI 15 Impact

Kup w Narzedzia.pl
Zestaw: Wiertarko-wkrętarka udarowa Itamati PowerSystem 18Volt ISB1850-120
dostępne
8 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
356,25

Najpierw przyjrzyjmy się bliżej wiertarko-wkrętarce TI 15 Impact. To urządzenie stanowi idealne rozwiązanie wtedy, gdy musimy wkręcić duże śruby, i to nawet w niemałej ilości. Jak ono działa? Mechanizm udarowy, który podwyższa moment obrotowy, przenosi ogromną siłę na śruby. Ów mechanizm sterowany jest za pomocą czujnika elektrycznego. Dla użytkownika ważnym faktem będzie ten, że w narzędziu nie następuje tzw. efekt odbicia, odpada więc problem z poczuciem zmęczenia w nadgarstkach.

 

Wybierz wiertarko-wrętarkę w sklepie narzedzia.pl

 

Pamiętajmy także o niepodważalnej zalecie TI 15 Impact – to urządzenie 3w1: wkrętarka kątowa, wkrętarka udarowa i wiertarko-wkrętarka. Największe wydobywanie mocy z akumulatora gwarantuje odpowiednio zaprojektowany napęd EC-TEC. Wydłuża on czas żywotności akumulatora oraz zdecydowanie minimalizuje jego zużycie.

 

Jak w pełni wykorzystać możliwości TI 15 Impact? Uchwyt wiertarski ze zintegrowanym wyłączaniem udaru sprawia, że możemy zmienić wiertarkę udarową w wiertarkę klasyczną, która to charakteryzuje się płynną regulacją prędkości obrotowej. Za to dzięki złączu FastFix i nasadce kątowej i adaptera do wyłączania udaru otrzymamy wkrętarkę kątową.

 

To narzędzie 3w1 cechuje spora żywotność, kierująca nim elektronika ustawia położenie elementów współpracujących za pomocą specjalnych czujników. Nie należy więc obawiać się o właściwą dokładność uderzeń kowadła i młotka. Siła momentu obrotowego jest odpowiednio przenoszona na łeb wkrętu, a co za tym idzie – zużycie mechanizmu udarowego jest mniejsze.

 

 

Regulacja obrotów TI 15 Impact przebiega płynnie i do 2600/min. Co ważne, dzieje się tak zarówno podczas wkręcania, jak i wiercenia – a to dzięki wspomnianemu wyżej uchwytowi wiertarskiemu z wyłączaniem udaru. Niższe niż w przypadku innych wiertarko-wkrętarek akumulatorowych jest także przenoszenie momentu obrotowego.

 

Czym jest adapter FastFix? Bardzo ciekawym i przydatnym rozwiązaniem. To on odpowiada za to, że narzędzie współgra z całym systemem akumulatorowych wiertarko-wkrętarek Festool. Również z nasadek niemieckiej firmy możemy korzystać z tym narzędziem 3w1 do woli. Poczynając na ograniczniku głębokości, a skończywszy na nasadce mimośrodowej.

 

Warto także dodać, że TI 15 Impact to maszyna niezwykle trwała, której elementy wymienia się łatwo. Zasada IMPACT gwarantuje użytkownikowi narzędzia minimalny nakład pracy, a jednocześnie możliwość długiego jej przeprowadzania.

 

Łączenie elementów drewnianych w kształt litery T za pomocą bardzo długiej śruby

 

Przystępując do połączenia dwóch takich elementów-belek, musimy zacząć od zaznczenia szerokości na tym (krótszym, ustawianym poziomo). W jakim celu? Po to, by móc zaznaczyć w nim przekątne. Linie zaznaczamy ołówkiem i w ten sposób wyznaczyliśmy sobie miejsce, w którym będzie dziura. Jeśli zdarzy się tak, że poprzednio używane wiertło zacięło się w maszynie, w tym przypadku w TI 15 Impact, wystarczy na ułamek sekundy włączyć odwrotne obroty. Wtedy łatwo owo wiertło wyciagniemy i będziemy mieli możliwość zamontowania nowego, odpowiedniego do rodzaju pracy, którą chcemy wykonać.

 

 

Montujemy więc wiertło o szerokości 6,5 mm i wiercimy w wyznaczonym miejscu płytkie zagłębienie. Z pomocą TI 15 Impact udaje się uzyskać je bardzo precyzyjnie i bez wyrwań. Następnie instalujemy wiertło prowadzące i wykonujemy otwór. Pamiętajmy, by, wiercąc, przynajmniej trzy razy wyrzucić trociny, aby nie obciążać maszyny.

 

 

I ostatni etap – łączenie dwóch elementów. Ustawiamy je w kształcie litery T. Z tyłu dłuższej, pionowej ustawiamy opór, by otrzymać stabilne miejsce pracy. Bit zmieniamy na 40-milimetrowy i możemy przystąpić do wkręcania długiej śruby. Włączamy TI 15 Impact i stałe, trwałe, wręcz nieporuszalne połączenie gotowe.

 

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz