Wielu z nas hoduje na swoich balkonach kwiaty - te balkonowe ogrody stanowią dla nas choć namiastkę prawdziwego zieleńca. Niektórzy miłośnicy roślin mają ich na balkonie tyle, że ledwo się one mieszczą. Jeśli jesteś jedną z takich osób, nie martw się, samodzielnie możesz wykonać dla nich piękny kwietnik!

Jakie narzędzia będą Ci potrzebne?

- przecinarka ręczna Dremel DSM20

- urządzenie wielofunkcyjne Dremel 3000

- palnik VersaFlame

- prowadnica do cięcia Dremel DSM20

- tarcza tnąca do metalu i plastiku

- tarcze tnące do metalu SpeedClic

- trzpień EZ SpeedClic

- szczotka ze stali nierdzewnej Dremel 19 mm

 

Krok 1

Pierwsze wyzwanie to wymierzenie ściany, a następnie narysowanie projektu ścianki na arkuszu papieru. Ścianka powinna mieć 137 cm wysokości i 51,4 cm szerokości.

 

 

Krok 2

Do akcji wkracza DSM20, a razem z nią tarcza do cięcia metalu i plastiku DSM510. Za ich pomocą potniemy pręty aluminiowe na 50-centymetrowe kawałki. Następnie pręt mocujemy do ławy roboczej i tworzymy obręcze - każda o średnicy zewnętrznej 16,5 cm. Posłużą one do potrzymywania doniczek z roślinami.

 

 

Krok 3

Pora na tworzenie okręgów. Każdy z prętów wyginamy właśnie w ten kształt. Metalowe obręcze przykręcamy do ławy roboczej i rozpoczynamy lutowanie dwóch końców obręczy z niezbędnym pomocnikiem - Dremel VersaFlame. 

 


 

Krok 4

Uzyskaliśmy roztopiony kawałek lutu. Teraz musimy potrzeć go prętem ze stali nierdzewnej i zniszczyć utlenioną warstwę. Dzięki temu uzyskamy połączenie kawałka lutu z aluminium. Następnie, zbliżamy do siebie końcówki poręczy i w tej pozycji ściskamy ją w imadle. Co teraz? Ponownie podgrzewamy do punktu topnienia lutu, do momentu połączenia się ze sobą dwóch powierzchni. Możesz użyć więcej lutu, jeśli okaże się to konieczne.

 

Krok 5

Tym razem bierzemy pręt aluminiowy o długości 1 m. Posłuży nam on do uformowania jednego z pionowych elementów kraty. Pierwszą z obręczy mocujemy na wysokości 6,5 cm, drugą na wysokości 50 cm, natomiast trzecią - na wysokości 93,5 cm. Tak samo postępujemy z kolejnym kawałkiem metrowego pręta.

 Krok 6

Dalej działamy z prętami. Ucinamy 3 kawałki o długości 50 cm, znów za pomocą piły DSM20 z tarczą do metalu i plastiku. W ten sposób uzyskamy elementy poprzeczne kraty. Co dalej? Na szerokości 12,5, 25 i 37,5 zaznaczamy punkty, w których nastąpi przecięcie elementów pionowych z poziomymi. Zaznaczamy również zespawane z poręczami elementy pionowe na wysokościach 0, 44 i 87,5 cm - w punktach przecięcia z elementami poziomymi. Na koniec lutujemy elementy poziome do pionowych.

 

 

Krok 7

Dwa jednometrowe pręty aluminiowe, za pomocą Dremel VersFlame, lutujemy do każdej ze stron i w ten sposób tworzymy zewnętrzne elementy pionowe. Kolejny 1-metrowy kawałek aluminium wyginamy w łuk, by wykonać element wykończeniowy. Możesz np. użyć pokrywy od kosza na śmieci do wygięcia pręta. Do zewnętrznej strony elementów pionowych przylutuj końce. Z kawałka pręta wycinamy kawałek o długości 36,5 cm i lutujemy go, by utworzyć cntralny wspornik i przylutować wszystkie punkty przecięcia. Następnie dodajemy dwa górny wsporniki o długości 32,5 cm i lutujemy. Już na koniec dodajemy po dwa wsporniki o długości 11 cm na każdą z obręczy - w sumie 12 wsporników.

 

Krok 8

Gratulacje! Udało Ci się wykonać szkielet. Pora na zrobienie listka na gałązce i przylutowanie go na górze łuku. Tniemy pręt o długości 80 cm, ręcznie wyginamy go pośrodku w kształt litery V i na końcach imitujemy łodygi do zamontowania liści. W jaki sposób wykonać same liście? Zaznaczamy kontur i wycinamy je z bardzo cienkiej blachy aluminiowej o grubości 1 mm. Do wykonania tej czynności używamy Dremel 3000. trzpienia Dremel EZ SpeedClic SC402 i tarczy tnącej do metalu SC456. Teraz musimy przylutować gotowe liście do łodyżek za pomocą Dremel VersaFlame.

 

 

Krok 9

Pozostały nam już prace wykończeniowe. Srebrne liście można pozostawić w takim kolorze, można ja pomalować na dowolny kolor. Gotowy kwietnik montujemy za pomocą haków bądź wsporników. I gotowe! Wystarczy posadzić kwiaty w takiej ilości, w jakiej tylko chcemy.

 

Gratulacje! Właśnie wykonałeś niełatwe zadanie, a przy okazji upiększyłeś swój balkon!

 

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane