CG 31EBS i CG 40EAS Hitachi to kosy średniej mocy przeznaczone zarówno do amatorskiej, jak i profesjonalnej pracy przy codziennej pielęgnacji terenów zielonych. Podkaszarki adresowane są do wszystkich, którzy dbają zarówno o komfort swojej pracy, jak i ekologię.

Sercem kos są oczywiście silniki. Jednostki napędowe to nowoczesne silniki dwusuwowe wykonane w technologii PureFire. Są one bardzo ekologiczne – i pod względem ilości emitowanych spalin i pod względem hałasu wyprzedzają modele konkurencyjne. Porównywane modele kos spalinowych różnią się wielkością zastosowanych silników. W kosie CG 31EBS silnik ma pojemność 30,8cm3 i wytwarza 1,5 KM mocy. Z kolei kosa Hitachi CG 40EAS wyposażona jest w jednostkę napędową o pojemności 39,8cm3 i mocy 1,8KM. W przypadku tego rodzaju silników używa się mieszankę etyliny 95 i specjalnego oleju (Hitachi 2T), które należy przygotować w proporcji 50:1. Zbiorniki paliwa mają pojemność odpowiednio 0,67 i 1l.

Kosy Hitachi CG 31EBS i CG 40EA posiadają automatyczne sprzęgło, które załącza napęd już przy niskich obrotach. Do uruchamiania silników w obu modelach służą klasyczne rozruszniki linkowe. Rozruch wspomaga się systemem ssania i specjalną pompką, którą do gaźnika wtłacza się dodatkową ilość paliwa. Dzięki temu zwiększanie prędkości obrotowej silników odbywa się za pomocą przełączników spustowych umieszczonych w prawej rękojeści uchwytów. Nad nim znajduje się przełączniki STOP, którym wyłącza się podkaszarkę.

Kosy CG 31EBS i CG 40EA wyposażone są w głowice żyłkowe, jak i metalową tarczę gwiaździstą. Głowica żyłkowa służy do koszenia mniej bujnej roślinności, głównie trawy. Atutem tego rozwiązania jest możliwość pracy w miejscach, gdzie nie można użyć twardej tarczy, np. w pobliżu krawężników, wśród kamieni, w zakamarkach, gdzie nie widać dokładnie wirującej głowicy, a zastosowanie noża mogłoby być niebezpieczne z tego powodu. Głowica kosy ma bardzo wygodny system automatycznego podawania żyłki, co zapobiega przerwom w pracy. Wysoka moc umożliwia także stosowanie twardego ostrza. Służy ono do koszenia chwastów o twardych łodygach. Zarówno żyłki, jak i noże tnące w dużej części są ukryte pod osłoną. Chroni to operatora przed ewentualnym zranieniem, ale także zapobiega rozrzucaniu koszonej roślinności.

Komfortową pracę kosami spalinowymi Hikoki CG 31EBS i CG 40EAS gwarantuje ergonomiczny uchwyty kierownicowy z systemem tłumienia drgań. Cały „panel” sterowania znajduje się po prawej stronie. Ponadto wysokość „kierownicy” można dopasowywać do indywidualnych potrzeb operatora.  Kosę można również zawiesić na ramieniu za pomocą wygodnej uprzęży szelkowej. Z kolei system antywibracyjny minimalizuje drgania przenoszone na ciało operatora. Podsumowując, kosy spalinowe Hitachi CG 31EBS i CG 40EAS to urządzenia wygodne w obsłudze, nowoczesne i efektywne w pracy.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
 • Pawe 2022-06-11

  Witam Mam ta kose juz ze siedem lat od drugiego roku problemy z gaźnikiem , jakis fachowiec powiedzisl ze to chinski gaźnik ,nastepny problem uszczelka cylindra wydmuchana , i krzywa podsyawa cylindra dopiero po szlifowaniu i zastosowaniu drubej nie orginalnej podkladki pomoglo ,glowica zylkowa tez padla ,ktorą sie ciezko zawsze zakladalo przy zmianie zyłki ,wymieniliłem glowice na husqwqrme i jest teraz super,szybka zmiana zyłki,pozatym ok wedlug mnie trocje szajs ta kosa . Ale pracuje nadal

 • Młody 2020-12-13

  Uszczelka pada między cylindrem a gaźnikiem

 • ted666 2020-08-23

  Kolego Ekostawek A gdzie dostales gaznik do tej kosy?? Moglbys podac jakos namiar?

 • ekostawek 2020-07-20

  Witam u mnie po zuzyciu 3litrów zaczeły sie problemy , wygląda to tak jakby kosa nie dostawała paliwa. To samo co u Darka. Kosa do przegladu, a wuglada jak nowa. Serwis wymienil gaznik. Gaznik nie pracowal prawidlowo. Mozna bylo odpalic, nie mozna bylo wejsc na wysokie obroty. Czasami mozna bylo popracowac 30 min i koniec. Jestem po wymianie gaznika. Usluga kosztowala mnie 200,00zl, a powinno to byc gwarancyjne. Inne kosy sa mocno drozsze przy tych parametrach technicznych. Jutro bede kosil zobaczymy co dalej.

 • robert 2016-06-13

  Witam mam kosę cg 40 eas ta mocniejsza pracuje ok. Ale głowica zyłkowa to jest spory problem ale może to kwestia wprawy pozyjemy zobaczymy ale ogolnie sprzęt Ok polecam

 • darek 2014-10-26

  witam u mnie po zuzyciu 3litrów zaczeły sie problemy , wygląda to tak jakby kosa nie dostawała paliwa , w całym województwie wielkopolskim nie ma serwisu narzedzi spalinowych hitachi

 • wojtek 2014-10-09

  kosa dość mocna silnik dobry jedynymi słabymi punktami są głowica żyłkowa

Dodaj komentarz
* Pola wymagane