Kosiarka to bardzo popularne narzędzie ogrodowe. Na co zwrócić uwagę szukając kosiarki?

Wybierając odpowiadające naszym potrzebom kosiarki, warto przemyśleć do jakich prac i gdzie będziemy kosiarki używać. Krótko mówiąc czy kosiarka będzie miała stały dostęp do prądu. Jeśli nie, do wyboru zostają kosiarki spalinowe lub kosiarki akumulatorowe.

Kosiarki posiadają różne szerokości cięcia trawy. Zwykle im szersza kosiarka tym lepiej. Przy jednym przejezdzie po trawie narzędzie z większą szerokością koszenia potrafi skosić większy obszar trawnika.

Kiedy interesuje nas kosiarka spalinowa zwróćmy uwagę na moc silnika. Zbyt słaby silnik może nie najlepiej radzić sobie z gęstą i nieco wyższą trawą. Producentom zdarza się podawać moc nie tylko w koniach mechanicznych (KM) ale też w kilowatach (kW). W przybliżeniu 1 KM = 0,74 kW, co oznacza, że przykładowa kosiarka o mocy 3 kW posiada nieco ponad 4KM.

Dla wielu osób istotnym parametrem będzie kwestia czy kosiarka posiada własny napęd. Właściwie przydaje się on głównie przy większych i równych trawnikach. W niewielkich przydomowych ogródkach raczej nie ma sensu dodatkowo dopłacać za kosiarkę z napędem.

Ceny na kosiarki różnych producentów potrafią się od siebie znacząco różnić. W zależności od potrzeby można zakupić kosiarki klasy ekonomicznej lub kosiarki profesjonalne, które powinny służyć przez wiele lat nawet przy częstej pracy.

Zobacz też: jak wybrać kosiarkę oraz jak dbać o kosiarkę?

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz