Kosiarki spalinowe są niezbędne przy koszeniu trawników o dużych wymiarach bez dostępu do prądu elektrycznego. Również przy mniejszych, przydomowych ogródkach, kosiarki spalinowe mogą być rywalem dla kosiarek elektrycznych.

Kosiarka spalinowa to bardzo popularne ogrodowe narzędzie pracy. Kosiarki spalinowe wykorzystywane są najczęściej do pracy przy trawnikach na działkach i w dużych ogrodach. Wygodę pracy narzędziem nie posiadającym kabla zasilającego docenią również użytkownicy kosiarki spalinowej w przydomowych ogródkach.


Podstawową zaletą kosiarki spalinowej jest sposób jej zasilania - niewymagający dostępu do prądu. W wielu przypadkach użytkownik nie ma możliwości korzystania z kosiarki elektrycznej dlatego kosiarka spalinowa jest konieczna.

Kosiarki spalinowe nie potrzebują do pracy kabla zasilającego dlatego też nie ma ryzyka przecięcia go lub uszkodzenia. Użytkownik nie jest również zmuszony do ciągłego zwracania uwagi na kabel, który może znaleźć się pod ostrzem kosiarki. Z tego względu kosiarka spalinowa jest atrakcyjna również dla użytkowników posiadających stały dostęp do prądu.

Kosiarka spalinowa ma możliwość posiadania własnego napędu. Kosiarka z napędem najczęściej jest nieco droższa od kosiarek bez napędu. Różnica w cenie nie jest zazwyczaj przesadnie duża. Warto więc zastanowić się nad zakupem trochę bogatszego modelu.

 

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz