Posiadając przydomowe tereny zielone, warto zadbać o ich estetykę. Trawnik zawsze mocno rzuca się w oczy, dlatego z pewnością należy zadbać o jego kondycję za pomocą kosiarki spalinowej. Modeli tych urządzeń jest na rynku bardzo dużo, dlatego koniecznie zapoznaj się z poniższym materiałem, aby wybrać kosiarkę spalinową dostosowaną do swoich potrzeb.

Kup w Narzedzia.pl
Kosiarka spalinowa z napędem Dedra DED8723-53B
dostępne
8 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
2 016,99
Kosiarka spalinowa Dedra DED8721-46C-B21
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
1 312,99
Kosiarka Graphite 52G670
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
788,49
Kosiarka spalinowa Makita PLM4628N
dostawa
wysyłka
>12 dni
1 870
Kosiarka spalinowa Dedra DED8720-43L
dostawa
wysyłka
>12 dni
1 166
Kosiarka spalinowa Makita PLM4621N2
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
3-5 dni
2 359,99

W jakich sytuacjach sprawdzi się kosiarka spalinowa?

Wbrew pozorom jest wiele osób, które bardzo lubi kosić trawę. Wpływa to nich w relaksujący sposób. Jednak, aby praca w ogrodzie należała do jeszcze przyjemniejszych, warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Kosiarka spalinowa wspaniale sprawdza się w przypadku porządkowania przydomowego ogrodu. Dlaczego?

  1. Dzięki temu, że kosiarka spalinowa zasilana jest paliwem, nie musisz martwić się o rychłe rozładowanie akumulatora czy o podłączenie jej do gniazdka.
  2. Przydaje się do ścinania wysokiej trawy i wyrównywania nierówności terenu.
  3. Urządzenia te mają o wiele większą moc niż standardowe modele kosiarek, dlatego pozwalają na jeszcze efektywniejszą pracę.

Kosiarka spalinowa do ogrodu

Na jakie parametry kosiarki spalinowej należy zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniej kosiarki uzależniony jest m.in. od wielkości ogrodu i prac, które ma wykonać. Jeśli posiadasz niewielki ogród i raczej równy teren, wówczas wystarczająca może okazać się kosiarka spalinowa o mocy 3,4 -4 KM. W przypadku, gdy teren jest bardziej nierówny i większy, warto pokusić się o zakup kosiarki spalinowej o mocy od 4,5 do 6,5 KM. Poszczególne kosiarki spalinowe wyposażone są w silnik dwu- lub czterosuwowy. Kosiarki spalinowe z silnikiem dwusuwowym nadają się na nierówny teren, są lekkie, ale głośne i potrzebują dużej ilości paliwa. Kosiarki spalinowe z silnikiem czterosuwowym nie są zbyt głośne, zużywają mało paliwa, ale nie nadają się na nierówny teren.

Kosiarki spalinowe można zakupić z napędem lub bez niego. Kosiarki bez napędu warto wybrać na działkę o równym terenie, ponieważ są one lżejsze i przez to mobilne, a także przystępne cenowo. Kosiarki z napędem z pewnością sprawdzą się wszędzie tam, gdzie teren jest nierówny.

Co jeszcze powinno zwrócić naszą uwagę?

  • Regulowana wysokość – dzięki kosiarce spalinowej z funkcją regulacji wysokości, możesz zdecydować, czy chcesz mieć mocno przystrzyżona trawę, czy jednak trochę wyższą.
  • Szerokość koszenia – im więcej krzewów i rabatów, tym lepsza będzie kosiarka spalinowa o mniejszej szerokości koszenia. Natomiast jeśli koszenie ma się odbywać na dużych trawnikach, wówczas z pewnością lepsza będzie kosiarka o większej szerokości koszenia.
  • Funkcja mulczowania – dzięki mulczowaniu możesz lepiej odżywić trawnik, dzięki rozprowadzeniu ścinek trawy na terenie zielonym. Najlepszy nawóz to naturalny nawóz.
  • Regulowana wysokość uchwytu – dzięki temu koszenie jest jeszcze wygodniejsze, ponieważ pozwala przyjąć komfortową postawę ciała.
  • Kosz – może być to dodatkowe wyposażenie kosiarki, dzięki któremu unikniesz grabienia pozostałości trawy.
  • Obudowa – kosiarka spalinowa powinna być wykonana z materiału odpornego na korozję i uszkodzenia mechaniczne.

kosiarka do trawy - świeża trawa

Zawsze przed użyciem kosiarki spalinowej należy sprawdzić poziom paliwa i oleju w zbiorniku. Dodatkowo należy poddawać je regularnej konserwacji. Ważna jest wymiana filtra powietrza i cykliczne regulowanie silnika. Noże kosiarki powinny być również regularnie sprawdzane i w miarę potrzeby ostrzone.

Dlaczego warto postawić na kosiarkę spalinową?

Nieważne, jak dużą działkę posiadasz. Mimo wszystko warto inwestować w urządzenia najwyższej jakości, które są niezawodne i funkcjonalne. Kosiarki spalinowe są efektywne i wygodne w dużej mierze dlatego, że nie trzeba martwić się o przewód zasilający. Dodatkowo posiadają one o wiele większą moc niż pozostałe kosiarki, a żeby zapewnić im ciągłość pracy, należy tylko dolać oleju lub paliwa i działać dalej. Koszenie trawy za pomocą tego urządzenia trwa bardzo krótko. Kosiarki spalinowe charakteryzują się również bezawaryjnością, dlatego posłużą swojemu właścicielowi przez długi czas. W tym przypadku przyda się również wiedza na temat sprzętów od renomowanych producentów.

Kosiarki spalinowe od najlepszych firm znajdziesz w naszym bogato wyposażonym sklepie internetowym.

* Pola wymagane
Dodaj komentarz