Na rynku czeka na Ciebie szeroka oferta kosiarek spalinowych. Chcesz kupić kosiarkę spalinową i nie wiesz, co wybrać? Spróbujemy Ci w tym pomóc

Zobacz bogaty wybór kosiarek spalinowych w sklepie narzedzia.pl

 

Kosiarka z napędem czy bez?

Na początku musimy się zastanowić, czy zależy nam na kosiarce spalinowej samobieżnej, czyli kosiarce z napędem. Tego typu kosiarki spalinowe idealnie sprawdzają się podczas pracy na nierównym terenie posiadającym wzniesienia. W tym przypadku kosiarka  samobieżna spełni swoje zadanie. Jeśli mamy duży teren do koszenia, lepszym rozwiązaniem będą małe traktorki.

 

Zobacz też: jak wybrać kosiarkę oraz jak dbać o kosiarkę?

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
 • MAX 2020-05-03

  "kosiarki wyposażone w silnik BRIGGS&STRATTON wyróżniają się długą żywotnością, niezawodnością i znaczącą mocą" - mocna przesada. Starsze silniki B&S i nowe silniki serii 700 i 800 można by tak napisać, ale są raczej spotykane rzadko i to w kosiarkach drogich. W tanich kosiarkach zdecydowanie Honda, nawet chińskie NAC i Loncin są już lepsze od silników B&S 400,500,600. Oczywiście do idealnego równego ogródka nie ma znaczenia jakim silnikiem dysponuje kosiarka, problem zaczyna się gdy mamy nierówności, wysoką trawę, kretowiny, drobne gałęzie, liście, kamyki wtedy moc silnika i jego wykonanie ma znaczenie.

 • tomek 2015-06-26

  Ja polecam kosiarkę spalinową Hecht 546 SX. Jestem zadowolony z zakupu. Mocna maszyna za rozsądne pieniądze. Od poczatku lata wykosiłem już w sumie z półtora hektara i wszystko działa jak w zegarku.

 • Marcin 2015-06-25

  Zastanawiam się nad zakupem kosiarki spalinowej. Waham się bo chciałem kupić BOSCH, bo już miałem ale słyszałem, że dobre są też STERWINS. Co myślicie ?

 • raffall 2014-07-12

  ja postawiłem na kosiarkę elektryczną combi 36 E marki stiga. Sprzętem można pracować w trzech systemach koszenia, są nimi: mulczowanie, zbieranie do kosza i tylny wyrzut.

 • RazorMan 2014-05-20

  ja kupiłem ostatnio kosiarkę boscha Śmiga i kosi aż miło. Silnik 1,8 KM. Do tego pojemny kosz. Cena przystępna bo niecałe 1200 PLN.

 • minerik 2014-04-08

  Silnik w kosiarce spalinowej to podstawa, moja kosiarka stigi ma silnik SA 45 OHV z napędem DSA. Ponadto ma 70-litrowy kosz ze wskaźnikiem napełnienia. Warto zainwestować ciut więcej w kosiarkę tak by posłużyła kilka sezonów i nie szwankowała przy każdym koszeniu.

 • komentator 2014-03-14

  hmm, na koniec artykułu polecają Briggs&Stratton, ale patrząc na dane techniczne silników Hondy i B&S, podstawowe silniczki Hondy (np. GCV 135 - GCV 160) mają o wiele lepsze parametry niż topowe B&S (650 i 700+), poza tym większość sprzedawców posiadających w swej ofercie kosiarki z silnikami B&S podaje ich nieprawdziwą moc w KM. Z doświadczeń na moim ogródku wynika, że silnik Hondy o mocy (podawanej przez sprzedawcę i serwis) 4,4 KM jest znacznie mocniejszy niż dowolny B&S o mocy "sprzedawczej" 7KM :)

* Pola wymagane
Dodaj komentarz