Dla właścicieli bardzo małych ogrodów i zwolenników kosiarek napędzanych silnikiem elektrycznym, firma Bosch przygotowała w tym roku nowe narzędzie do pielęgnacji trwaników - kosiarkę Rotak 32

Kup w Narzedzia.pl
Zapasowy nóż do kosiarki Bosch ROTAK II 37
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
79,49
Kosiarka elektryczna Bosch ARM 32
dostawa
wysyłka
8-11 dni
448,99
Nóż zapasowy Bosch Rotak
dostawa
wysyłka
8-11 dni
86,49

Ciekawostką tej maszyny jest jej odpowiednio wyprofilowany kształt (przód kosiarki przypomina bolid Formuły 1) co jest wynikiem wprowadzenia innowacyjnego grzebienia tnącego, który umożliwia koszenie trawnika do samej krawędzi, np.gdy trawnik graniczy z rabatą kwiatową. Inowacja umożliwia koszenie trawy również bardzo blisko murów, a system "grzebieniowy" odpowiednio nakierowuje źdźbła traw na pracujący nóż kosiarki. Ten nowy model kosiarki Bosch zastępuje wsześniej produkowany Rotak 320. Rotak 32 jest jedną z najlżejszych kosiarek na świecie: waży zaledwie 6,8 kg co jest jego ogromną zaletą dla posiadaczy małych ogrodów, a zwłaszcza posiadaczek.

Zobacz też: jak wybrać kosiarkę oraz jak dbać o kosiarkę?Silnik elektryczny kosiarki Rotak 32 o mocy 1200W umożliwia osiągnięcie całkiem dużego momentu obrotowego 17Nm co z powodzeniem wykorzystać można do koszenia trawy o wyskości nawet 30 cm. Rotak 32 nie jest wyposażony w element napędu, ale jego niewielka masa daje łatwość prowadzenia i manewrowania pomiędzy roślinami na naszym trawniku. Kosiarka posiada 3 stopniową regulację wysokości koszenia.

Dodatkową zaletą nowej kosiarki Bosch jest duży zbiornik na trawę, który dzięki pojemności 31 l nie wymaga częstego opróżniania. Wysokość koszenia można regulować trzystopniowo. Srednica koszenia wynosi jedynie 32 cm co jest bardzo małym osiągnięciem, ale jak wspominaliśmy na wstępie kosiarka ta jest przeznaczona dla posiadaczy bardzo małych trawników. Kosiarka Rotak 32 oferuje bardzo dobrą relację ceny do jakości w tej klasie urządzeń. Jej sugerowana cena to 399zł.

Zobacz ranking kosiarek elektrycznych

Charakterystyka produktu:

Opatentowane grzebienie do cięcia trawy w pobliżu krawędzi wzdłuż murów i krawędzi trawników
System "PowerDrive", silnik 3600 min-1
Bardzo wysoki moment obrotowy: 15 Nm, możliwość cięcia trawy wilgotnnej
Regulacja wysokości: 3-stopniowa
Przestronny 31 litrowy kosz na trawę
Masa, zaledwie 7 kg
Moc 1200 W
Szerokość cięcia 32 cm
Wysokość koszenia 20-60 mm


Dodaj komentarz
* Pola wymagane