autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Kosiarka Makita ELM 3700 to idealne rozwiązanie dla twojego trawnika pod warunkiem, że nie jest on większy niż 500 m2. Zasada działania mechanizmu jest prosta: noże kosiarki, usytuowane równolegle do podłoża, napędzane są silnikiem elektrycznym. W tej prostocie tkwi szczególna niezawodność kosiarki Makita ELM 3700. Obecnie kosiarka ta zastępowana jest zamiennikiem o modelu ELM3710

Wirujący noż kosiarki, jak łopatki turbiny tworzy przepływ powietrza, który kieruje ściętą trawę wprost do kosza kosiarki. Obudowa ELM 3700 jest wykonana z polipropylenu, które, choć gorsze w metalu , nie jest podatne na korozję pod wpływem agresywnego soku trawy. Oprócz tego dobrze tłumi drgania i jest doskonałym izolatorem, co jest ważne dla elektronarzędzi.

Podobnie jak inne kosiarki Makita tej kategorii, model ten jest wyposażony w sztywny plastikowy zbiornik o pojemności 35 litrów, pod względem aerodynamiki są o wiele bardziej praktyczne niż miękkie opakowania. Ponadto takie kosz na odpady, składa się z dwóch części, co dość łatwe w obsłudze: jego opróżnianie i mycie nie stanowi trudności.

 


Wadą kosiarki Makita ELM 3700 jest brak własnego napędu, ale jej konstrukcja jezdna jest tak dopracowana, aby obsługa kosiarki nie wymagała nadmiernego wysiłku. Łatwość przemieszczania się została poprawiona w cztery koła na szpilkach: przednie małe o średnicy 13 cm średnicy i duże tylne 16 cm. Jak już wspomnieliśmy na wstępie kosiarka ELM 3700 przeznaczona jast do pracy na niewielkich przestrzeniach. Średnica cięcia kosiarki wynosi 37 cm, ale w przypadku małych przestrzeni jest to raczej zaleta niż wada. Kosiarka dodatkowo niewyposażona we własny napęd znakomicie sprawdza się w ogrodach, w których mamy wielw dodatkowych krzewów i przeszkód, które nie pozwalają zastosowania własnego napędu i dużej szerokości cięcia (45-55 cm). Zalatą tej kosiarki jest wąskie gardło zasysania ściętej trawy i łatwość w jej kierowaniu.

 


Oprócz wyżej wymienionych zalet, model ELM 3700 umożliwia kontrolę wysokość poziomu cięcia, co sprawia, że kosiarki Makita ELM 3700 szczególnie nadają się do stopniowej pracy na obszarach najbardziej zarośniętych i pozwalają na koszenie trawy w trzech poziomach - od 25 do 55 mm. Zarazem kosiarka Makita ELM 3700 jest łatwa w obsłudze, niezawodna, a ze względu na swoje niewielkie rozmiary i składany uchwyt, nie zajmuje wiele miejsca podczas przechowywania.

Charakterystyka techniczna
Pobór mocy w trybie ciągłym 1,3 kW
Długość noża 37 cm
Wysokości cięcia: 25-55 mm
Objętość zbiornika na trawę 35 l
Masa 13 kg

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane