Kosiarka rotacyjna Rotak II 40 to nowoczesna maszyna do koszenia traw napędziana wydajnym a zarazem cichym silnikiem elektrycznym o mocy 1700W. Kosiarka ta przeznaczona jest dla trawników o powierzchni od 500-1500m2. Kosiarka zaopatrzona jest w zbiornik na trawę o wielkości 40L, masa urządzenia wynosi ok 13kg.

Nowoczesna kosiarka Rotak II 40 dzięki zastosowaniu mocnego silnika Powerdrive gwarantuje stabilną i łatwa pracę nawet w trudnych warunkach (bardzo wysoka trawa, mokry trawnik, itp). Zaletą tej maszyny jest stosunkowo niska masa (13kg) co przy tak dużej kosiarce zdecydowanie ułatwia jej manewerowaniem. Rotak II 40 potrafi ścinać trawę nawet do 70 mm przy stałej średnicy koszenia wynoszącej 40 cm. Kosiarka ma możliwość 10 stopniowej regulacji wysokości koszenia począwszy od 20mm a skończywszy na 70 mm.

Kosiarka Rotak II 40 została wyposażona w system Ergoflex, który dzięki ergonomicznym składanym uchwytom oraz przesuwnym ramieniom pomaga zachować prawidłową (wyprostowaną) postawę podczas procesu koszenia co z kolei wpływa na zmęczenie mięśni (System Ergoflex).

Inowacją, wykorzystywaną w innych, lżejszych kosiarkach (np Rotak 32) jest zastosowanie odpowiednio ukształtowanego grzebienia, który ułatwia koszenie trawnika wzdłuż muru lub przy krawężnikach.

Kosiarka Rotak II 40

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane